Книгоїди - де живуть шахраї

Вітаю всіх!

Вчора я була вкрай щаслива, тому що моя "Давай будем мовчати" нарешті доступна в книгарнях. Тепер її можна зручно замовити, сплатити і отримати дуже швидко з доставкою по Україні. 

А сьогодні я обурена!!!

Тому що знов знайшла свою книгу на піратському сайті безкоштовних укераїнських книг і це Книгоїди клуб. Точніше, редактор зкинув мені посилання. А минулого разу це було видавництво, куди я подавала рукопис. 

Я не знаю, чи достукаюсь до цих шахраїв, я навіть не буду вибирати слова. Але всім, хто там читає і скачує - знайте, що це версії, які нахабно вкрали у авторів. Принаймні я згоди не давала на публікацію і мене ніхто не питав. Я не вважаю це рекламою, тому що версія там ще до того, як я видалила книгу з Букнет і віддала на редагування. Обкладинка теж кострубата, зроблена ШІ. 

Тобто, друзі. Ну я не знаю. Ви бажаєте читати якість чи лайно халтурне?

Давайте поважати один одного навзаєм. Я вам - цікаві історії гідної якості. А ви - читате фрагмент, і якщо цікаво читати більше, замовляєте та купуєте. 

Я більше нічого публікувати тут не буду, бо я знаю, що Букнет захищає тільки своїх комерційних авторів. А ті, хто нічого не продає, вважається, мають радіти подібній "послузі" поширення. 

"Ну ми ж вас доносимо до людей, вас читають!" - ось що мені відповіли минулого разу адміни такого самого піратського сайту, як Книгоїди, забула назву. 

Мене це не тішить, щоб ви знали. І Я думаю, Павлюка це теж не потішило б, бо навряд чи він давав згоду, так само, як і я, а його "Пітьма там теж є, я бачила мимохідь обкладинку. 

Коротше, любі засновники Клубу книгоїдів. Вам ганьба. 

Любі автори. Не погоджуйтесь на так звану бесплатну рекламу. Бо це не реклама. А відбирання прибутків.

Любі читачі. коли ви скачуєте безкоштовно чиюсь книгу, це дійсно злочин. По всім параметрам, етично і юридично. Якщо у автора будуть нормальні продажі, він і сам зробить знижки, акції. Подарунки навіть. А отака взаємодія - це принизливо та обурливо. Коли захочете наступного разу щось таке зробити - згалайте, що ви співпрацюєете зі злочинцями, які грабують вашого улюбленого автора. Це так і є. 

На цьому все на сьогодні. Піду ще в інсті поскаржуся. 

Єва

8 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Не витрачайте на них занадто багато емоційного ресурсу, вони того не варті. Ефективніше діяти суто в юридичній площині. Механізми DMCA Notice працюють досить швидко — зазвичай після офіційного повідомлення провайдери блокують доступ до краденого контенту без зайвих розмов.

Показати 5 відповідей
Ева Роман
19.02.2026, 14:16:47

Ірина Скрипник, Хахахаха.Теж тішить, звісно.До сказу когось довести

avatar
Дієз Алго
18.02.2026, 19:46:56

Мені раніше цікаво було - коли мало читачів, ти ж бачиш, що копіюють текст ( воно в шахматному порядку за два дні йде) Ну і я давала в пошук, гугл скидав мені всі сайти, де є моя книжка ( там штук п'ять було). А тепер лише посилання на Букнет дає. Типу не крадуть? Аякже)) На книгоїді є

Показати 6 відповідей
Ірина Скрипник
19.02.2026, 12:05:26

Дієз Алго, Не зовсім. Справа в реакціях на контент. Коли Google знімає сторінку з видачі через скарги, він фактично ставить їй мітку «ризикова». Відповідно, це знижує ризик того, що на цей піратський сайт прийдуть потенційні рекламодавці казино чи ще чогось там. А заради них то все і робиться. Тож за можливості кидайте скарги на сайт всюди, де тільки можна: Гуглу, їхнім провайдерам і т.д. Це створить піратам хоча б якихось проблем, навіть якщо адміни не йдуть на перемовини. Зрештою, їм буде простіше прибрати проблемну частину, ніж втратити доляри. Хоча є такі, що їх навіть втрата нових рекламодавців не лякає. Але то вже динозаври, з якими хіба що кіберполіція впорається. Хоча радять ще літагента найняти, якщо ви хочете бути впевнені, що точно всюди приберуть незаконні копії ваших робіт.

Там всі безкоштовні книги букнету. Навіть, якщо ви скаржитеся і адміни прибирають вашу книгу — то через деякий час вона знову там з'являється.

Ева Роман
19.02.2026, 08:48:15

Валентина Бродська, Там не тільки безкоштовні книги самвидаву. Там є ліцензовані, я бачила Павлюка, коли гортала, і танці з кістками.Тобто боротися з таким явищем можуть лише самі автори і читачі, ніякі юристи там не допоможуть. Тому що є попит. Мені ось кажуть - якщо будеш залишати лише уривки на Букнет ніколи не буде підписників і продажів. А що є так? Хтось мені заплатив за вже тричі зворований твір? А тепер його не беруть видавництва і можна лише дарувати і далі всім. Це замкнуте коло, і дуже прикро, що наш читач й досі готовий жерти неякісні вкрадені електронки, аби на халяву, а не сплатити трохи і отримати легальне якісне видання.

avatar
Дара Вайлд
19.02.2026, 00:08:34

Це жахливо та дуже прикро :(

avatar
Щастя
18.02.2026, 21:48:45

Нажаль в нас в країні процвітає піратство( І вимагати щось від сайту букнет коли по суті і законодавство ніяк не захищає, не потрібно вимагати. І це стосується не тільки книг(( Фільм Ти космос. Зразу після першого дня прокату в кінотеатрах. Я бачила на 4 піратках(( Скільки фільм за цього втратив, незнаю(( Якби не було спросу не було б цих сайтів. Якось так.

Ева Роман
18.02.2026, 22:20:30

Щастя, Від Букнета я давно нічого не вимагаю. Просто лишаю фрагменти і все. А це попередження авторам. І читачам. Повна версія безкоштовною не буде, всі відредаговані книги є лише в мене і ніде більше я їх не викладу. а це вже втретє і я гадала більше такого не побачу. Але ж ні.

avatar
Дана Новак
18.02.2026, 16:36:55

Це жахливо( Бачила, тут чимало авторів на першій сторінці пишуть, що твір можна читати лише на Букнет, і посилання – не знаю, наскільки допомагає....

Показати 14 відповідей
Дана Новак
18.02.2026, 21:31:07

Ірина Скрипник, ((

avatar
Дієз Алго
18.02.2026, 16:45:32

(( Про піратські сайти я знала...але що й видавництва так роблять! Тобто, ви послали їм рукопис, він їм не підійшов, а тепер вони друкують його без вашої згоди?

Показати 2 відповіді
Дієз Алго
18.02.2026, 19:33:32

Ева Роман, Аааа))

avatar
Марія Залевська
18.02.2026, 16:29:20

Жах, співчуваю(

Показати 2 відповіді
Марія Залевська
18.02.2026, 17:52:07

Ева Роман, Дякую, що поділилися цим досвідом… Сподіваюся, вдасться це вирішити на Вашу користь…

Інші блоги
Новини, плани, небилиця...
Доброго часу доби, шановне панство. Давно я тут не писала, аж скучила за вами)) Отож, викроїла час та наснагу, щоби поділитися трошки планами, небилицями і важливими новинами. Почну з важливих новин. «Ілюзія ненависті»
Хочеться легкого вайбу?
Літо — пора пригод та емоцій. І хочеться, щоб настрій був відповідним. У моїй історії Мілана відправляється до своєї подруги Алі в Одесу, аби разом провести час. Нові знайомства, неочікувані зустрічі та хімія, з присмаком
Спека, секс та солодкі поцілунки
Перший місяць літа добігає кінця, але сама пора ще у розпалі❤️ Особисто я вважаю її найприємнішою частиною року, коли твоє життя відчувається як частина мелодрами 2000-х. Героїня моєї книги добре розуміє це відчуття, адже
Скло спогадів – серія оповідань (анонс)✨
✨ Вирішила, як фокусник з капелюха, ✨ дістати зі свого творчого багажу оповідання. Я написала їх давно, а тепер хочу поділитися. Це чотири історії про молодих дівчат з Києва, які дивилися на світ занадто наївно. Тут
Анонс
Вітаю, шановні колеги. Завершено повість «Відлуння минулого». Продовження пригод приватного детектива Макса Варді у повісті «Проєкт відлуння». Вже скоро)
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше