Ще раз про підписки ...

Ще раз вискажу непопулярну думку  для тих ,хто тільки починає писати  - стосовно взаємних підписок .

Якщо ви йдете цим шляхом  - це взагалі не означає ,що вас будуть читати .  А купа сердечок ваших творів не означає ,що вони цим людям цікаві.  Ваші тексти просто не читають . Відгуки часто формальні   -  в надії на взаємність .  Принаймні я роблю такі висновки передивившись не один акаунт .

 Тобто ви не зможете рости - тому ,що не будете бачити ,чи ростете ,як письменнник. Чи цікава ваша творчість чи це просто накручені боти.  І більше того - якщо ваші твори ,ще  не достатньо якісні відлякати реальних читачів.

 І якщо ви думаєте ,що накрутивши багато відстежувачів таким чином - у вас з'явиться багато і реальних читачів  - то скоріше за все  - вас чекає гірке розчарування ...

  

  

  

 

14 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ірина Скрипник
28.01.2026, 06:50:11

Зараз спробую вам дещо пояснити. Будь-яке імʼя письменника (і не тільки) - це його бренд. А будь-який бренд має бути впізнаваним. Чим частіше його всі обговорюють - тим більше шансів, що знайдеться покупець.

Тепер питання: якщо я тільки зареєструвалась, як мені зробити так, щоб мій бренд обговорювали? Брати в заручники людей і казати, що не випущу, поки не прочитають і не напишуть відгук? Чи просто стабільно приймати участь в різних марафонах, флешмобах і т.д.?

Показати 10 відповідей

Чарівна Мрія, Ви плутаєте "откровення" з "аналізом")))

avatar
Alika Ost
28.01.2026, 11:20:42

Цілком погоджуюся з Вами. На платформі трохи більше місяця. І вже розумію суть цього посту. Шкода тільки що, багато можливостей обмежується кількістю підписників. Наприклад, для рекомендацій, чи участі в конкурсах…

Показати 5 відповідей
Alika Ost
28.01.2026, 21:16:39

Надія Філіпська, Дякую)

До 100 лишилося ще 4 підписки

avatar
Ісса Белла
28.01.2026, 11:32:04

Так, взаємні підписки- це пошук однодумців чи просто надія на взаємність.Такий собі приємний старт.
Чи воно погано- кожен дивиться сам, дивлячись для чого прийшов.
Наприклад в блогах підтримка, нормально, а от коли під книгою такі коментарі " вітаю з новинкою" , коли книга вже два місяці як закінчена трохи дивує. Це справді показує, що ти людину не цікавиш, а лише пунктик для неї і можливо для тебе.
Інший момент, який не варто сильно бомбити- корпоративна етика. Тут якось склалися такі правила.
А про те, що варто зосередитися на якості творів та шукати читачів не лише тут, то істина правда. Щиро побажаю успіху у вашій праці)

Ісса Белла, Саме так ))

avatar
Vladyslav Derda
28.01.2026, 11:06:48

Та годі вам) хай дітлахи повтішаються. Хіба ж це важко поставити сердечко? Дотого ж тут авторів більше за читачів) це вже правда)

Показати 9 відповідей

Vladyslav Derda, Згоден і з першим вашим постом ,і другим .)

avatar
Ньюбі Райтер
28.01.2026, 10:48:32

Ну нарешті хтось сказав про це!!! Вже сама мала створювати свій блог на цю тему! Навіщо ці "мертві душі"? Задля галочки: "у мене 700 підписників"? а прочитань скільки? Отож-бо. Ніколи не створювала такі блоги, лише для взаємної підписки в інстаграмі, щоб бачити, що виставляють інші автори, бо знайти там письменників непросто))) На початку я взагалі просто кидала свої твори, а потім одного дня зайшла і побачила, що мої книги (особливо дитячі) заходять. І є прочитання, і охоплення, і перші місця в рейтингу. Тож краще, мабуть, фокусуватися на якості написаного, а не на пустих підписках)) Думаю, моя думка теж непопулярна)))

Показати 9 відповідей

Ньюбі Райтер, Отак запихають талант в рамки обумовленості)))

avatar
Rara Avis
28.01.2026, 10:58:47

Погоджуюсь, взаємна підписка ради підписки майже пуста справа. Зокрема і ось це виглядає слушно: "Тобто ви не зможете рости - тому ,що не будете бачити ,чи ростете ,як письменнник. Чи цікава ваша творчість чи це просто накручені боти. І більше того - якщо ваші твори ,ще не достатньо якісні відлякати реальних читачів." Особисто я не письменник, скоріше викладач своїх думок, свого ракурсу бачення світу у формі художніх і нехудожніх розповідей, тож мені цікавіше знайти свого читача, своїх однодумців нехай у невеликій кількості, ніж мати тисячу порожніх формальних підписок.

Rara Avis, Підтримую !

Я вважаю, що взаємні підписки на старті творчого шляху — це не погано, адже так ти збираєш хоча б мінімальну базу аудиторії. Але вони потрібні саме на початку: далі важливо вирощувати вже свою аудиторію реальних читачів — тих, кому справді цікаві твої тексти, хто дочитує, повертається і реагує.
Уявімо: в тебе є 100 підписників і ти запускаєш серію блогів або викладаєш перші глави. Якщо серед них знайдеться хоча б 3–5 людей, яким стане цікаво, і вони перейдуть у розряд читачів, напишуть відгуки чи залишать коментарі — це вже старт і перший “соціальний доказ”. А якщо в тебе лише 5 випадкових людей, шанс, що хтось по-справжньому зачепиться, значно нижчий. Бо коли ти робиш блоги фактично “для нікого”, то як би не старався — легко залишатися невидимим: алгоритми не підхоплюють, люди не підхоплюють, і все зависає в порожнечі.
Тому важлива не просто цифра, а активність: живі коментарі, лайки, репости, участь у дискусіях і твої відповіді на реакції — щоб читачі бачили, що автор присутній. Дуже вирішує регулярність — стабільний графік публікацій і регулярний випуск глав, щоб люди звикали чекати продовження.

Показати 6 відповідей
Ньюбі Райтер
28.01.2026, 11:03:09

Герман Харрінгтон, 100%

avatar
Вадим Сухобрус
28.01.2026, 10:59:11

Які є інші варіанти?) Тим більш, на ресурсі, мабуть, кратно більше авторів, ніж читачів. В сенсі, просто читачів.
​Крім того, лайк і сердечко з набагато більшою ймовірністю можуть викликати жест у відповідь, ніж зауваження та критика. Перше — це ж так миленько, а друге — ну, це ж не позитивно, ти токсичний, бубубу...)

avatar
gozhelna
28.01.2026, 10:38:41

Доброго ранку:) Дякую за їжу для роздумів! Толерантно я до цього ставлюся. В ідеалі, думаю, багатьом би хотілося, щоби їхні підписники були дійсно цільовою аудиторією, яка зацікавлена у творчості автора, справді читає, коментує і залишається надовго. Тільки будьмо реалістами, так не є на цій платформі (о пресвятий Букнет, благаю, не сприйми за критику, я чемна і навіть рекомендую тебе друзям! XD) і не факт, що колись буде, бо великий відсоток користувачів не має такого бажання.

Комент для годиться/лайк/підписка — для численної кількості авторів вже кайф, і це має місце бути. В юності я зависала на літ.форумах досить активно, і теж розширювала коло «читачів» таким способом. Було круто, цікаво, незабутньо, купа знайомих з того часу залишилось. Згадую з теплою посмішкою ті роки! :)

Не забуваймо, що і тут дуже багато юних авторів, які поки прагнуть знайти не так свою трушну аудиторію, як друзів за інтересами насамперед, підтримку у скрутні часи, розвагу, простір, де вони по праву можуть вважатися письменниками. Тож ціль визначає методи, от і все.

І напрочуд захопливим, як на мене, є те, що у нас всіх різні цілі, різні методи і такі цікаві теми для дискусій! :)

gozhelna, Дякую за несподівану оптику . Не думав під таким кутом...

avatar
Дієз Алго
28.01.2026, 10:05:08

Я завжди підписуюсь взаємно. І мені показує в повідомленнях, якщо цей автор написав блог чи виклав нову книгу. Якщо блог цікавий - я зайду подивитись. Зацікавить книга - заходжу читати. Так, не всі мені подобаються. Але без підписки я би взагалі їх не бачила. Це інструмент з невеликим ККД, але на початку - і це благо. На ті твори, що мені сподобались, я завжди пишу рецензію, відгук, коментар ( якщо автор новий і нерозкручений). Часто раджу писати блоги і брати участь в марафонах, хоч далеко не всі прислухаються - і це шкода, бо ряд гарних авторів лишається невідомим загалу. Краще б хоч брали участь у взаємних підписках - це хоч щось.

Показати 3 відповіді

Дієз Алго, +

avatar
Аріна Спел
28.01.2026, 10:17:15

Шкоди в них точно нема. Але реально, чим таки можна привернути увагу, це цікаві блоги. Особисто я відкрила для себе таким чином декількох дуже талановитих авторів.

Аріна Спел, Тут сто відсотків погоджуюсь стосовно блогів. Блоги - це праця . І по них видно руку автора . Якщо блоги цікаві - то і твори часто такі ж

avatar
Люмен Белл
28.01.2026, 09:53:20

Саме автори часто читають і коментують. Саме ці коментарі дають число під твором, який може підштовхути читача звернути увагу. Так, вони не завжди будуть по справжньому чесними і критикувати кожен крок. Але це краще, ніж читач буде читати і зі ста тільки один лишить коментар. І як взагалі читач має дізнатись чи зацікавитись твором, якщо під ним нуль лайків та нуль коментарів?
Читачі це прекрасно. Тут з вами згодна. Їх потрібна більша кількість ніж авторів. Але з часом ви адекватно оцінюєте ситуацію з підписками та бібліотеками. До прикладу.
Сотня бібліотек. Як думаєте скільки з ним на мене підписано? Три автори і один читач.
Зазвичай читачі просто читають, і на відміну від автора, навіть не задумуються про важливість коментаря чи підписки.
Дякую за цікаві питання)

Люмен Белл, Дякую за позицію . Мені наприклад цікаві отакі живі відгуки ,як ваш . Десь ти визнаєш ,шо був не правий . Можливо ти не зі всім погоджуєшся - але це краще ,чим формальний "одобрямс" .

avatar
Olena I
28.01.2026, 09:38:21

Я вважаю, що підписки важливі. Особливо на старті. Наприклад я, постійно читаю книги тих авторів, на кого підписана. Також є багато гарних блогів, куди люди вкладають свою душу.

Люмен Белл
28.01.2026, 09:54:27

Olena I, Погоджуюсь)

avatar
Щастя
28.01.2026, 09:33:51

Я як читач уже багато років на букнет. Я місяць як автор. Хочу сказати, що підписки не багато, але допомагають

Щастя, В певній мірі так.

Інші блоги
♥️ Я (не) спік інгліш вже на сайті (запрошую) ♥️
Перше оповідання із серії «Скло спогадів» вже налічує три розділи до ознайомлення. Завтра буде ще три, післязавтра ще три… Там загалом 12 розділів, товстеньке оповідання. ☺️ Хочу поділитися одним
Новинка "Попіл душі". Повний текст
Привіт! Привіт! Привіт! Нарешті я опублікувала книгу, над якою працювала понад два роки. Ця історія далася мені нелегко, але мені подобається, якою вона вийшла. Тож... якщо ім'я Денис Ясін вам щось говорить, тоді ви вже
Культура спілкування...
З якими негативними моментами в спілкуванні на Букнеті з іншими авторами ви стикались? І як часто? Що вам пишуть "хейтери"? І як ви на це реагуєте? У мене - два випадки знецінення. Для мене це особливо неприємно, бо писати
Колишній повертається з секретами
Що робити, коли твій шлюб висить на волосині, а ти приховуєш від чоловіка своє минуле? Віддати коханому свободу тіла, але не сказати те, чого він ніколи не знав про власну дружину⚡️ Зламані клятви розкажуть вам про
Онука декана і викладач філософії.Дуже пристрасно!
ЗНИЖКА НА ЄВУ І ВЛАДИСЛАВА АНДРІЙОВИЧА!!! ЩЕ КІЛЬКА ГОДИН!!!!!!!!!!! ПОСПІШАЙТЕ!!!!!! В інституті розмови лише про майбутні змагання і відпочинок біля річки. Хлопці закупились алкоголем і попусками , хоч не думаю що викладачі
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше