✨ Давайте ділитися порадами з написання! ✨

Вітаю, місяченьки! 

Сьогодні в нас з вами не буде довгих вступів. Тому хутенько перейду до основного) 

В мене з'явилася невеличка ідея щодо того, як ми можемо спільно допомогти одне одного)) Спитаєте, як? Усе просто! Попрошу кожного з Вас в коментарях під цим блогом написати поради, якими Ви користуєтеся, або ж якими можете поділитися з іншими авторами. Думаю, це буде корисно як авторам-початківцям, так і письменникам з досвідом, так би мовити. Тож напишіть поради щодо написання книг, вигадування ідей; як розпочати історію і не втратити бажання творити; якщо хочете, поділіться своїм досвідом зі шляху автора. Короче, все, що пов'язане з письменництвом. 

Таким чином ми зберемо корисну інформацію, і допоможемо одне одному покращити свої навички)) 

Як Вам ідея? Сподіваюсь, що сподобається. Бо, виходячи зі свого досвіду, мені б й самій, як автору-початківцю, дуже кортіло б почути поради з писання. Бо зараз трапляються миті, що взагалі нічого не виходить. Боюсь написати щось не те. Не так гарно, як уявляла. А поради, як не як, обов'язково допоможуть стати кращою. Можливо, Ви розповісте про поширені помилки серед авторів. Або ж ще щось цікаве) А інші в будь-який час зможуть повернутися до цього блогу, віднайшовши щось корисне й цікаве для себе. 

Також поки писала цей блог виникла ідея: якщо в когось є якісь питання з писання і такого іншого, можете написати тут, а хтось відповість вам. Думаю, таким чином ми станемо в нагоді одне одному. 

AD_4nXfceyNnsWgDjEiYLo7qSkr-OBVi180_YJh_NO-NnKlIp5TXPbbw8li2vJpatQ31eESZzER-FW8YbqHDGrmc5mUnZLr7J63fF62CbZqA7xSjIMbCE3cjFCJpSgQX2uFe0o-BDxnp?key=vbYlu8sGS8zLKpL5ZS8qrw

Тож не соромтеся, пишіть) Сподіваюсь, Ви підтримаєте цю ідею (⁠◠⁠‿⁠◕⁠) До нових зустрічей! 

 

❆Моє новеньке зимове оповідання 

❆Телеграм-канал з безліччю цікавинок

❆Інстаграм

Не забудьте підписатися)

5 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ньюбі Райтер
07.01.2026, 16:58:10

Вікусю, я б, мабуть, сюди додала пораду Стівена Кінга, який попри все пише 2 сторінки в день. І не важливо, чи це якась дурня чи шедевр. Головне - звичка. А ще порадила б не чекати натхнення - його майже ніколи не буває)) Просто сідати, відкривати документ і починати набирати текст. Як кажуть, апетит приходить під час їжі, так і з письменництвом. А ще я кладу біля ліжка телефон з Вайбер-нотатками, куди записую увесь той мотлох, який залазить мені в голову перед сном. Іноді зранку можна побачити там кілька гарних ідей! Успіхів Вам і дуже гарна ідея на рахунок блогу!

Показати 4 відповіді
Віка Лукашук
07.01.2026, 17:58:08

Ньюбі Райтер, Оо, звучить й справді цікаво) Дякую! Спробую взяти участь))

avatar
Ісса Белла
07.01.2026, 14:54:26

Моя порада може й не унікальна, але.
Хочете писати від душі - пишіть. Хочете на цьому заробити- подивіться як це роблять інші, навіть якщо це вам не до душі. Оберіть чого вам хочеться і працюйте так, щоб вам не було за це ні соромно, ні образливо.

Показати 2 відповіді
Ньюбі Райтер
07.01.2026, 16:59:56

Ісса Белла, 100 відсотків)) Вже зрозуміла, які автори комерційні, а які для душі) Поки що совість не дозволяє комерціалізувати свою творчість)) Дуже крута порада!!

avatar
Ріна Март
07.01.2026, 15:21:28

У мене купа порад від профі, бо проходила ще перед війною курси по написанню текстів, так як вела блог і хотіла покращити написання статей. Дякую Вам, Віка, за таку чудову ідею. Мабуть, напишу власний блог з порадами, бо багато писати ))) Головне, як на мене - це власне писати. Навіть, якщо здається, що пишеш дурню. Мені мій бета-рідер сказав, що з кожною книгою я пишу все краще і краще. Саме тому, що я пишу майже щодня - хоч якийсь невеличкий уривок, але пишу. Іноді тексти сягають вдень до 20к знаків і я не можу зупинитись від того внутрішнього задоволення. Іноді це лише 1к знаків і я не знаю що писати. Однак, пишу. Бо написання книги - то, перш за все, праця та дисципліна. Ну, і талант до того, звісно))

Віка Лукашук
07.01.2026, 16:37:49

Ріна Март, З радістю прочитала б такий блог)
Спробую й собі писати хоч трохи щодня. Адже дисципліна і праця вкрай важливі))
Дякую за відповідь!

Щодо сюжетів, то вони приходять самі... І на мою думку, в більшості авторів на цій платформі, навіть у початків, дуже захоплипі сюжети! А от стиль написання та граматика часто "підкульгують", а це псує загальне враження. Тому моя порада: читати більше книг відомих авторів, особливо класики, та аналізувати їх.

Віка Лукашук
07.01.2026, 16:32:44

Ларія Ковальська, Й справді) Й сама користуюся цією порадою))
Щиро дякую!

avatar
Катя Андреева
07.01.2026, 14:32:19

Писати те що хочеться і так як хочеться.

Віка Лукашук
07.01.2026, 14:40:24

Катя Андреева, Дякую за коментар!
Думаю, це одне з найважливіших правил)

Інші блоги
Мої думки
Чи хтось ще чекає на продовження книжки,, Відлуння музики ''? Чи варто її дописувати? Бо стільки зусиль вклала в цю історію і боюся, що вона нікому не потрібна в букнеті.
Їй повідомили шокуючу новину...
Я помітила, як скривилося від невдоволення обличчя брата. Потім воно стало незворушним, ніби він щось остаточно для себе вирішив. – Так, я хотів з тобою поговорити, Таніель, – крижаним тоном відповів Надір. –
Бути некомерційним автором - мій свідомий вибір
Мої вітаннячка, читацька спільното! Бачу, що зараз з'явилося багато "письменників" (лапки через невідповідність цьому званню), у яких при появі ШІ різко відкрилася письменницька чакра і вони, написавши першу книгу,
Хто веде? ♛
Привіт всім, хто любить темне романтичне фентезі ✌️ Здебільшого я пишу книги з обожнюванням до жінок ♀️ Те, як вони домінують над чоловіками, але схиляються перед їх коханням. Так спершу з'явилася Моя
Чи правильно робить Джаспер?
Сподіваюся, ви не надто сердитеся на Джаспера після вчорашнього розділу. Насправді він робить усе заради Іларії. Так, іноді його рішення можуть здаватися неправильними, а вчинки викликати обурення. Він помиляється,
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше