Протокли не брешуть. Брешуть люди.

Що таке поліція? Поліція в уяві переважної більшості — це гучні сирени, погоні на шалених швидкостях й рішучі люди, які завжди знають, що робити. Насправді ж поліція — це папери. Тисячі паперів. Формулювання. Папки. Рішення, які приймаються навіть не з міркувань справедливості, а з міркувань керованості.

"Робота слідчого — монотонне копорсання в паперах."

Ця глава "Усіх граней самобичування" — точно не про героїзм. Вона про людину всередині жахаючої системи, де зло не кричить, не реве про свою непричетність, а чемно та преслухняно чекає своєї черги в архіві. З хитрою посмішкою. 

"Деякі місцеві надбання краще не чіпати навіть на законних підставах."

Поліція тут, в Нордхаймі, — не караюча рука і не останній бастіон моралі. Це фільтр. Через нього проходить далеко не все. Іноді або навіть частіше за все — свідомо.

"Одна загибла сім’я — це похибка в статистиці."

Глава побудована як внутрішній монолог людини, яка бачила забагато, щоб ще вірити у прості відповіді на складні питання. Тут є і холод, і іронія, і професійна сліпота і моменти, коли пам’ять починає працювати проти її власника.

"Пам’ять — паскуда. Вона любить підсовувати старі образи під виглядом нових слів."

Це текст про те, як легко не помітити головного. Про те, як протокол може бути ідеальним на перший погляд — і водночас брехливим, якщо вдатися в деталі. І про те, що деякі місця краще не називати вголос.

"Колимхольм у мене ще не закритий..."

І, можливо, ніколи не буде...

3 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ukrainemisha
20.12.2025, 11:47:14

У Вас дуже класнючий блог!!! З нетерпінням вже чекаю прочитати главу, що стосуватиметься поліції в Нордхаймі!!! Ростиславе, а Ви б хотіли б працювати в поліції?

Ukrainemisha, Я не можу дати однозначної відповіді на Ваше питання.

Познайомтеся з Гідеоном.

avatar
Ромул Шерідан
20.12.2025, 00:44:07

Дуже цікаво. Страж порядку — серйозний дядько))

Ромул Шерідан, Лише б не здався карикатурно серйозним)

Інші блоги
А хотіли просто писидіти спокійно
Вітаю любі друзі! Візуалізація глави 12 до книги " Новорічна куля з вухами" "Мухтар висунув морду в пройм дверей. Білка, сплигнув з дивана, з заливистим гавкотом підбігла до батька, намагаючись його вкусити, бігала
4.5.0. Варто пам'ятати в який час ми живемо
В рамках безстрокового марафону Тетяна Гищак «Бісеня на лівому плечі» автор Очерет. Ця історія, яка вкотре нагадала мені, у який час ми живемо та кому завдячуємо можливістю прокидатися щоранку. Головний герой,
Наближення шторму. Нова частина вже додана
Частина від головного героя вже додана, запрошую до читання! — Чому ви виглядаєте так, ніби прийшли на роботу після п'яного загулу, міс Грейсон? — І пахнете відповідно, — підтакує Лео й театрально махає рукою
"Як дві краплі": перша тисяча
Ось так непомітно моя літня новинка "Як дві краплі" зібрала першу тисячу переглядів! З цього приводу принесла вам цікавий візуал з морським вайбом. Але про всяк випадок хлопців довелося додатково вдягнути)) Але
Новини, плани, небилиця...
Доброго часу доби, шановне панство. Давно я тут не писала, аж скучила за вами)) Отож, викроїла час та наснагу, щоби поділитися трошки планами, небилицями і важливими новинами. Почну з важливих новин. «Ілюзія ненависті»
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше