Музи: міф чи реальність?

Музи: міф чи реальність? Чи гріх, якщо вона справжня?

Мене давно хвилює питання: чи існує муза? Чи це лише плід уяви, чи реальна сила, що пробуджує творчість? Мабуть, для кожного вона своя. Когось надихає природа, хтось знаходить натхнення у творах інших авторів. Але чи можуть люди бути музами? Чи відчували ви колись, як чиїсь слова чи погляд змушують вас братися за перо? І чи гріховно, якщо ця людина — не твоя половинка? Що вас надихає? Розкажіть, хто ваша муза!

P.S.
Одну з наступних книг хочу присвятити людині, яка подарувала мені ковток свіжого повітря. Людині, яка змусила мене вставати вранці й знову посміхатися, хай як тяжко мені було. Боюся, що про існування цієї людини знаю лише я. Здається, навіть вона сама не підозрює, який вир емоцій викликає в мені. І головне питання, чи варто самій людині сказати про це?

4 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Сергіель Краель
05.08.2025, 00:01:21

Сказати варто. Ви — вивільните місце для нових вражень, які, можливо, Вам подарує ця людина. І людині буде приємно. Якщо вирішили — робіть.
А з приводу Музи — це внутрішній тумблер, який може вмикатись чи вмикатись від будь-чого, що існує, і що не існує ( уявне ). Це відчуття, які романтизували у назву, яку оживили. Так завжди відбувається у суспільстві. Але, я також бажаю Музи, чи Муза, чи натхнення і всякого такого. Ця романтизація працює у правильному напрямку.
Я зрозумів, що, або є настрій, або не має. Якщо його немає, то писати не хочеться, але можливо себе змусити, перетерпіти, і це допомогає. А буває, що чиєсь слово, чи дія піднімає настрій. Буває музика, природа, як Ви написали. Одним словом Муза :)
Це чисто моя думка.
Від чистого серця бажаю Вам безмежного натхнення.

Показати 2 відповіді
Сергіель Краель
10.08.2025, 21:39:24

Маленька Мія, Дякую. І... так — людина може бути Музою :)
До речі, якщо цікаво буде, в мене є вірш про Музу ;)
https://booknet.ua/reader/poezya-2025-2-b439181?c=4790824&p=1

avatar
Тая Бровська
05.08.2025, 00:05:17

Муза - це "хочу".
Як для мене)))
Ну і повне занурення у власні чуття під час написання.

Показати 2 відповіді
Тая Бровська
10.08.2025, 21:17:14

Маленька Мія, Обіймаю ❤️

avatar
Анжеліка Вереск
05.08.2025, 00:08:40

❤️❤️❤️

Маленька Мія
10.08.2025, 19:43:32

Анжеліка Вереск, Вдячна, що зайшли в мій блог)))

avatar
Jane Doe
04.08.2025, 23:59:46

Людині скоріше за все буде приємно

Маленька Мія
10.08.2025, 19:40:06

❤️

Інші блоги
Знижка на заверешену книгу!
Вітаю любі читачі, сьогодні на книгу «Мама для доньок фермера» діє знижка 20%! ❤️ Це тепла сімейна історія про батька-одинака та невпевнену в собі героїню, яка в один день втрачає роботу, коханого, а невдовзі
Гаряча знижка - Дружина Ворона
Всім привіт! Не пропустіть гарячу знижку! Він - жорстокий бандит, а вона - лікар. Він забирає життя, а вона - рятує. Вона побачила те, чего не мала і тепер у нього наказ її вбити, але він замість цього пропонує угоду - заміжжя
Суперзнижка - Кохана Демона!
Дівчата, не пропустіть гарячу знижку на повний текст! Владний, жорсткий, небезпечний, сам собі влада та закон. Такому не відмовляють. Ніколи! А вона ризикнула. Бо заручена з іншим і їй байдуже на його владу та гроші. Але його
Заміна обкладинки
Пані та панове! Дорогі читачі! Тепер я зрозуміла, які обкладинки тепер в тренді... І нарешті: 1 Було І нарешті остаточний вибір: Як вам?
Знижка!✨️
✨️Доброї ночі, дорогі читачі! Перед сном маю для вас приємну новину. ❤️ На книгу «Вечір, який змінив усе» зараз діє знижка. Якщо ви давно хотіли познайомитися з цією історією, зараз чудова нагода. Бажаю
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше