Додано
28.06.25 10:43:37
Любов з першої сторінки чи погляду
Таке питання. Більшість читачів пише, що якщо текст не чіпляє з перших сторінок, то далі вони книгу не читають. В мене, чесно кажучи, інший досвід. Так, гарний стиль видно одразу, але не раз буває і так, що спочатку текст має " набрати обертів", підготувати грунт, так би мовити. А далі події, що розгортаються дуже навіть... Були також книги, які я "відбраковувала " з перших глав, але потім поверталась завдяки чиїйсь рекомендації і вони виявлялись кращими, ніж моя перша думка про них. Поділіться своїм досвідом, чи були у вас такі ситуації? Чи справді ваша думка про книжку ніколи не мінялась?
Дієз Алго
368
відслідковують
Інші блоги
Ви шукаєте атмосферну готичну, гостросюжетну історію з колоритними персонажами та незабутньою хімією? Де є палка ненависть, що або перетворюється на кохання, або спалює заживо?
Де дружба починається з брехні, а потім
Нагадую: залишилися останні години знижки на книгу «Мама для доньок фермера» Встигніть придбати цю сімейну історію за зниженою ціною — всього 68 грн! Самотній фермер, дві маленькі донечки,
Привітик! Сьогодні, протягом доби, діятиме знижка на палку історію НЕПОКІРНА ДЛЯ МІЛЬЯРДЕРА. Неймовірна історія 18+ яка розповідає про талановиту скрипальку Поліну та багатого мажора Євгена. Протягом роману матимуть
Любі друзі я от також вирішила податися на конкурс букнету. Й презентую вам новинку. Молодіжна проза про студентів, лекції й звісно ж перше кохання. Роман Любовний переполох або закохана не в того брата⚡️⚡️⚡️ &
Шановні читачі, у мене сьогодні свято!!!!!!!!! Книга потрапила в ТОП і в Бести!!! Ураааа!!! Дякую Вам!!! І бажаю всім приємного читання!!!!!! https://booknet.ua/book/zemlyanka-po-znizhc-b451809 Хейлі і подумати не могла, що невдала нічна поїздка обернуться
13 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиУсе залежить від жанру.
Якщо він мені цікавий — я й «кактус жуватиму» хоча б до середини.
Мало що: раптом автор розкачається з двадцятої сторінки.
Буває по-різному. Але стиль має дуже велике значення. Люблю те, що легко читається (і сам так пишу)
Завжди відразу розумію і відчуваю моє/не моє)) велике значення має стиль автора
Думка про книгу може мінятися. Просто на цьому сайті важливо зачепити саме з першої глави, а то і кількох абзаців. Тому що книг тут дуже багато. Люди заходять сюди почитати щось захопливе по смаку, аби відволіктися і відпочити. Якщо книга не чіпляє одразу, їй ніхто не даватиме шансу. Читачі інколи й не відкривають текст повністю. Саме тому такі важливі переходи з першої глави на другу й вони сильно впливають на рейтинг.
Так, дійсно, буває по-різному. Головне, для мене — що автор хотів сказати. А може навіть не хотів, а сказав..))
Я перший раз прочитала Джейн Остін "Гордість і упередження" і мені було ну так собі, читати можна. А потім подивилася фільм і перечитала знову і мені так зайшло! Все-таки, має значення ще й внутрішній стан. Має бути співзвучний книзі.
Було по різному. От "Хрестоносці" Сенкевича то перших сторінок 50-60 через ніяк було. Ну не знаю навтіь чому. А потім як пішло.. то аж плакати хотілося вкінці. Бо ще хочеться читати а вже все.
Руслан Баркалов, О, я їх в дитинстві читала). І перечитувала
Цікаве питання. Паперовим книгам я зазвичай даю 100 сторінок, електронні такої переваги не мають) Хоча насправді я дочитала майже все, що починала на цьому сайті) Хоча не все мені аж так сподобалось)
Але, чесно кажучи, дуже рідко міняється враження. Як правило, з тих перших 5 сторінок ясно твоє-не твоє)
Чарівна Мрія, Ну якщо аж 50, то так)
Буває, починаєш читати книгу — початок захоплює, а далі ніби автор здувся. Сюжет притягнутий за вуха, діалоги штучні, а фінал — мовби написаний на швидку руку, бо самому набридло. Тож тепер я читаю інакше: переглядаю початок, середину і, якщо текст повний — фінал. І тільки тоді вирішую, чи варто поринати в цю історію. Зараз часу немає, читаю тільки книги " в процесі"
Світлана Романюк, О, а я ніколи не читаю фінал)) То ж спойлер!
Все залежить від стану того хто пише і читає. І частини твору не можуть бути одноманітними. Декілька сторінок наприкінці твору можуть бути важливішими попередніх ста чи навіть більше.
Юрій Гурін, А ще буває, коли читаєш книжку не із-за стилю автора, а із-за інформації. В мене це буває з художніми історичними. Пкрсо5ажі реальні, але психологічно виписані погано. Але ж історичні події так все одно запам'ятовуються краще, ніж з науко в о-популярної чи історичних праць
Буває різне, але останнім часом зі мною трапляється така ситуація: перші глави інтригують, а потім сюжет здувається. Я так розумію, всі вже знають, що перші глави важливі і гарно над ними працюють) А ще спіймала себе на думці, що мене чипляють не самі події, а те, як автор про них пише)
Лілія Зелена, О, так часто буває, ви праві.
Як фільми і серіали з незрозумілим початком, так і книги, деяким потрібно взяти розгін. Хтось з авторів, з першого рядку вплітає загадку і інтригу, а деякі, роблять все поступово, набираючи обертів. Останнім потрібен час, який не кожен з читачів хоче давати. Але, є стилі написання. Одні нам подобаються, а інші не лізуть.
Сергіель Краель, ❤
Все дуже по-різному відбувається. Якщо говорити про власний досвід.
Більше звертаю увагу на сюжетні лінії і персонажів, їх логічність і послідовність, а також на те, наскільки попало під настрій (інколи навіть дуже класні книги заходять із другого, а інколи третього разу).
Чесно кажучи в наш час прийом інтриги на початку настільки популярний, що вже розумієш - цікавість надалі не гарантує.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати