Коли романтика — це побут.

Правда, яку не показували в кіно

 

Я — дитина 90-х і виросла на фільмах, де героїня — гарна, сексуальна жінка, яка вміє сказати «ні», яка «краще сама, ніж з ким попало», проте в середині — зранена дівчинка, яка шукає тепла, романтики й лицаря, що їй це дасть.

Пам’ятаю, як у деяких фільмах порушувалась тема контракту у стосунках. Яскравий приклад — перший шлюб Шарлотти з «Секс і місто». І це подавалося як щось обурливе: «Він на старті думає про кінець — чи це любов?». Мій дитячий мозок сприйняв цю тему буквально: «Контракт — не про любов».

Я подорослішала і переосмислила цей умовивід. Контракт — це якраз про зрілу любов, коли ти чесно проговорюєш свої очікування, встановлюєш межі й захищаєш власні ресурси. Це не обов’язково про гроші чи майно, не обов’язково завірене у нотаріуса, але важливо — чесно й відкрито це обговорити.

Класний приклад — роман Селени Рейні «Мед для ворона», де контракт охоплював усі аспекти сімейного життя: свята, канікули, перші місяці життя дитини. І хоча контракт був про спільну дитину, внутрішній монолог героїні Софії передає думку, що подібні розмови на старті стосунків чи шлюбу вберегли б багатьох від помилок і марних очікувань.

Моя героїня Оля теж прийшла до цього — шкода, що через біль і втрату. У першому шлюбі вона йшла за чоловіком, довіряючи йому свій добробут. Була типовою «мудрою жінкою»: терпіла, діяла по-своєму, коли могла, намагалась бути «шиєю, що крутить голову». Ну-ну… Хто читав, знає, чим це закінчилось.

Богдан у своєму першому шлюбі поводився подібно: створив уявлення про Машу, одноосібно затвердив модель родини, де він — «добитчик», і на тому все. Але щось пішло не так.

Тож у ці стосунки вони обидва заходять з досвідом, який не хочуть повторити. А тому… домовляються «на березі» про, здавалося б, банальні речі — побут, фінанси, відпочинок, ролі й обов’язки.

Звучить не романтично. Навіть трохи прісно. Де ж кохання? Де пристрасть?

Але, мабуть, з віком починаєш бачити любов саме в цьому: у розподілі обов’язків, у відкритих розмовах, у тому, щоб не терпіти, а домовлятись.

І вміння домовлятись — це теж пристрасть. Тільки глибша, зріла. Та, яка здатна витримати життя.

А що для вас — зріла любов? У яких вчинках чи словах ви її бачите?

3 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Іра Сітковська
22.06.2025, 12:07:32

Актуальна тема !

Гарний блог. Місцевим дівчатам мусить сподобатися.

avatar
Лілія Зелена
22.06.2025, 09:09:55

Кохання - це про глибокий емоційний зв'язок. А той базується на чесності.
І найголовніше: проявити чесність на першому етапі стосунків. З точки зору психології тут все просто: потрібно співвіднести ваші базові цінності за основними сферами життя. Їх 8:
-здоров'я
-кар'єра
-дім
-фінанси
-особистісний розвиток
-сім'я
-відпочинок
-друзі
Якщо у пари буде 3 і більше відмінностей, то ймовірність того, що вони розлучаться, майже 100%. Проблема в тому, що провести чесний аналіз на першому етапі заважають гормони. Тому психологи рекомендують не вступати в шлюб раніше 2-3 років з моменту знайомства, щоб гормони вщухли, і ви змогли більш об'єктивно оцінити вашу сумісність.
Приклад: ви мрієте про 3 дітей, заміський будинок , а бажаний рівень достатку - багатий. А ваш партнер віддає перевагу міській квартирі, максимум одній дитині і середньому доходу. Під час початкової романтики вам може здатися, що все це дрібні організаційні питання, які можна вирішити потім. Ви або погоджуєтеся з партнером, відкладаючи цю розмову, так як не хочете все псувати, або потайки думаєте, що ще зможете з ним домовитися. Але ні.
Хочете кохання - будьте чесними. З партнером, і головне - з собою.

Показати 2 відповіді
Лілія Зелена
22.06.2025, 09:29:43

Айсі Дора, Згодна з Вами)

Інші блоги
Презентація героїв «хижачки для мисливця»
Ви шукаєте атмосферну готичну, гостросюжетну історію з колоритними персонажами та незабутньою хімією? Де є палка ненависть, що або перетворюється на кохання, або спалює заживо? Де дружба починається з брехні, а потім
Відгук-рецензія на твір Олени Мисак "Спіраль"
По домовленності з авторкою невеличкий відгук на трилер "Спіраль". Текст мені здався таким, що має чудові ознаки сучасної творчості, я б його назвав представником міметичного цифрового мінімалізму. Того, що намагаються
Давно не робила знижок на ці книги - щасливий день
Привіт, любі Спокусники! Давно я не робила знижок на ці дві спокусливі книги… сьогодні щасливий день) “Вечірка для боса” 20% На розкішному вечорі в масках вона проводить ніч пристрасті зі своїм босом
Зустрічайте новинку про гарячих братів
Любі друзі я от також вирішила податися на конкурс букнету. Й презентую вам новинку. Молодіжна проза про студентів, лекції й звісно ж перше кохання. Роман Любовний переполох або закохана не в того брата⚡️⚡️⚡️ &
мускус і мʼята
Оновлення вже на сайті, буду вдячна за прочитання та коментарі) — Що з тобою, в біса, не так? — голос прозвучав хрипкіше, ніж я планувала. Довелося ковтнути й повторити вже тихіше: — Влад… Я вперто дивилася
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше