Проза та Поезія

Вітаю, шановне товариство. Виникло в мене питання. Автор який  гарно пише прозу повинен вміти і поезію так само гарно відтворювати, чи то може бути часним випадком і зовсім не обов'язкова риса? 

10 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Питання на кшталт.

Чи повинен той, хто любить суші, любити маринований оселедець?

Ніхто нічого не повинен, що хто хоче, то і пише)))

Вірші це одне, проза - зовсім інше)

Я особисто інколи можу побавитися у лірику римовану, але виключно коли хочу на гітарі пограти. Собі щось помугикати під ніс. Тоді - норм. Мелодію підбираєш. Пісня виходить...

А щоб просто писати вірш заради вірша, то якось не моя історія трохи) Виключно суб'єктивність

avatar
ЛЄНУАР ЛЮМ’ЄР
09.06.2025, 14:57:41

Проза і поезія — різні форми відчуття світу: одна потребує конструкції, інша — злиття з миттю. Не кожен письменник мусить володіти обома.

avatar
ЛЄНУАР ЛЮМ’ЄР
09.06.2025, 14:48:49

Дякую за це влучне й глибоке запитання — воно, як на мене, торкається не лише жанрових умінь, а значно далі сягає вглиб: до самої природи письма, до того, з чого все починається, і чим зрештою стає. Проза — це архітектура. У ній важать витримка, композиція, стримана напруга, конструктивна ясність; вона схожа на дім, у якому ти мешкаєш: ходиш його кімнатами, вдивляєшся в шибки, щось пересуваєш… Поезія — це, скоріше, вікно в цьому домі, яке раптом розчиняється навстіж — відкривається лише на мить.

avatar
Філл
09.06.2025, 11:58:03

Вмієш писати прозу - ТАЛАНТ. Вмієш писати вірш - ТАЛАНТ. Виходить і те , і інше - ТАЛАНТИЩЕ!!! Я тільки прозу:_ Але то таке) Люди не вміють одразу всього - і це нормально. (П.С. Бачив аву поміняли, мені здається, минула ліпше відображала ваш вогняний характер, а тут камінь! Хоча, ця також непогана!)

Показати 4 відповіді
Філл
09.06.2025, 13:06:43

Адріан Анжелворд, Ну, то ще терпіння мати треба.) Удачі в написанні вам також!)

avatar
Мартін Штарк
09.06.2025, 10:55:17

Проза це як жінка, а поезія - коханка)) Висновки робить самі)

Показати 2 відповіді
Філл
09.06.2025, 12:49:58

Адріан Анжелворд, Я пам'ятаю той комент.) Він десь в бібліотеці геніальності!)

avatar
Ірина Звонок
09.06.2025, 11:41:10

Не кожен гарний поет зможе написати гарну прозу. А навпаки, як на мене, ще важче. Але є люди, яким однаково дається і те, і друге. Я таким заздрю по-хорошому, але сама віршів не пишу.

Не думаю, що це так працює)
Художник, вправний у академічному рисунку, не обов'язково має вміти в гіперреалізм чи навпаки у створення шаржів. Навчика письма у кожного автора своя, як і стиль, і авторськ амова. Хтось працює з прозою, хтось – із поезією, а хтось поєднує обидва ці напрями, відточення чогось одного не характеризує автора, як неповноцінного чи поганого.

Кайла Броді-Тернер, Приємно таке читати. Це розвіє мій сумнів.

avatar
Вадим Сухобрус
09.06.2025, 11:05:39

Здається, що навпаки, це зовсім різні музи, які наполегливо примушують до вірності...

avatar
Тамара Юрова
09.06.2025, 09:40:34

Взагалі не розумію, чому це має бути пов'язано... В кожного свої сильні сторони. Людина, яка добре в'яже спицями - не зобов'язана володіти так само вправно гачком.

Показати 19 відповідей
Оксана Павелко
09.06.2025, 11:03:10

Адріан Анжелворд, Не пробувала, мені поки вистачає енергії галактичного центра :))

avatar
Оксана Павелко
09.06.2025, 09:37:55

Я наче добре відчуваю риму, іноді й в думках генеруються вірші, але братися писати їх не беруся, хоча в юності писала.

Показати 6 відповідей
Оксана Павелко
09.06.2025, 10:29:04

Адріан Анжелворд, Та тут не все так однозначно, то спочатку потрібно Деміурга знищити, все ніяк не на жреться тойого ґавваху.

Інші блоги
Презентація героїв «хижачки для мисливця»
Ви шукаєте атмосферну готичну, гостросюжетну історію з колоритними персонажами та незабутньою хімією? Де є палка ненависть, що або перетворюється на кохання, або спалює заживо? Де дружба починається з брехні, а потім
Не ангел. Не демон. Каїр
Уявіть, що після катастрофи у вашій голові з’явився голос. Він не обіцяє порятунку. Не каже: “Ти впораєшся”. Не шкодує, коли боляче. Він просто рахує. Куди бігти. Кого бити першим. Яка рана смертельна. Коли
Стоп... а де мій "Секс"?
Маленьке технічне оголошення!!! Якщо раптом відкриєте бібліотеку й подумаєте: «Стоп... а де мій "Секс"?» Не панікуйте. Це все ще він. Просто трохи... оновився) Я змінила обкладинки обох частин, тому
Останні години знижки!
Нагадую: залишилися останні години знижки на книгу «Мама для доньок фермера» Встигніть придбати цю сімейну історію за зниженою ціною — всього 68 грн! Самотній фермер, дві маленькі донечки,
Непокірна для мільярдера. Знижка.
Привітик! Сьогодні, протягом доби, діятиме знижка на палку історію НЕПОКІРНА ДЛЯ МІЛЬЯРДЕРА. Неймовірна історія 18+ яка розповідає про талановиту скрипальку Поліну та багатого мажора Євгена. Протягом роману матимуть
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше