Чого бояться автори початківці і чому?

Страх бути незрозумілим у початківців-авторів виникає з кількох причин:

 

1. Брак впевненості. Людина тільки починає свій творчий шлях, і природно сумнівається у власному стилі, ідеях, здатності донести суть.

 

2. Невизначена аудиторія. Початківцю складно уявити, хто саме буде читати текст. Через це з’являється страх: "А якщо не сприймуть? А якщо не так зрозуміють?"

 

3. **Бажання все пояснити**. Новачки бояться залишити щось "між рядками", бо їм здається, що читач цього не побачить, не дочитає, не зрозуміє — і тоді твір втратить сенс.

 

4. Плутанина між "незрозуміло" і "незавершено" Часто автор просто не впевнений у логіці сюжету або в розвитку теми — тому й боїться, що інші цього не зрозуміють.

 

5. Соціальний страх. Письмо — це оголення себе. Бути незрозумілим — це ніби втратити зв’язок з іншими, залишитися наодинці зі своїм текстом, відчувати себе "не таким".

 

Це нормальний етап — з досвідом приходить розуміння, що не все потрібно пояснювати. І що загадковість або відкритість до інтерпретацій — це не вада, а сила

літератури.

1 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Для усіх початківців - нічого боятись, взагалі нічого, навіть, те що полюбляют одразу на помилки вказувати не знаючи сюжету. Приклад- я сам.10 років нічого не писав. Одного вечора сів і став писати. Вийшла збіка. І вона вже тут опублікована. Бажаєш творити - твори! А інші...А інші нехай почекають за кутом!

Альона Чихічина
26.05.2025, 17:34:19

Адріан Анжелворд, Згодна з вами))

Інші блоги
Хто така Мері Кам?
Знайомтеся з головною героїнею роману «Людина без душі» — Мері Кам. Мері — звичайна студентка. Вона любить затишні светри, гарячу каву, хвилюється через іспити й ніколи не прагнула магії чи небезпек. Вона пахне
Імя, що змінює правила гри.
У стінах Вал - Ардену проливається перша кров, але це лише початок кінця. Отрута сумнівів нарешті дає свої смертоносні плоди. Фундамент Ордену тріщить по швах, а цитадель потопає у параної та нещадній боротьбі за трон.
Книги, які не читають
Є книги, які я люблю всією душею, а більшість їх не читає. Так само можу сказати і про авторство. Звичайно, я багато часу приділяю кожній історії, але бувають ті, які глибоко засідають у серці не на один рік. Я живу з цими героями:
Трохи про оновлення.)))✨✨✨
Вітаю всіх і бажаю мирного неба! Ото час від часу заглядаю у статистику й бачу, що потроху, але мої твори «Посмертя» та «Темні історії Малефича» все ж читають. (Ю-ху-ху!!!) І раптом подумав: як же це несправедливо,
Візуалізація Лілі ❤️
Всім привіт, мої любі! Я трошки зникла з радарів, адже працюю над новою книгою. А ви поки ловіть візуалізацію на Лілю, як вам наша Ліля у 2 частині книги? Як вам образ? Дуже сумую за вашою активністю та коментарями, адже без
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше