Читання під час війни. Що змінилося для вас?

 

Привіт, шановні читачі та колеги-автори!
Війна змінила все. Кожен наш день, наші плани, наше сприйняття світу. І, звісно, це не могло не вплинути на таку, здавалося б, буденну річ, як читання. Як авторка, помічаю зміни. Але хотіла б почути і вашу думку. Чи стало менше читачів? Як змінилася наша активність на Букнеті: кількість прочитань, підписок, коментарів?
Бо мої спостереження не втішні.
У перші місяці повномасштабного вторгнення Я відчула тотальне заціпеніння. Писати не могла, читати було неможливо. Це був шок. Активність на платформі теж помітно знизилася.  Показники читань та підписок на мої книги (і, підозрюю, на більшості авторів) різко впали. Люди були паралізовані страхом, тривогою, горем. Читати, як і писати, було просто неможливо.
Тільки згодом з'явилася потреба в читанні, що дозволяла відволіктися, забути про жахи. Помітила, що читачі шукають легкі, життєствердні історії, романи, фантастику – щось, що перенесе їх у інший світ.
Зараз: Здається, ми адаптуємося, але емоційна напруга все ще відчувається. Кількість прочитань та підписок, можливо, не сягає довоєнного рівня, але стабілізувалася. А ось коментарі... Їх стало, здається, менше, або ж вони стали більш лаконічними. Чи це мені так здається?

 

7 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Щастя
25.05.2025, 15:10:28

Я наоборот як читач після війни - стала більше читати. І до війни ніодин автор не мав і вісвт тисяч підписників. А зараз в яких - більше 10тис - 9авторів.
PS: Із початком війни. Тут добавилось дуже багато нових авторів. Дехто перейшов на українську, одні просто, щоб хоч трохи забутись пишуть. Тобто, конкуренція набагато більша. Ви якось рекламуєте свої книги?

Показати 8 відповідей
Таміла Калас
25.05.2025, 15:43:08

Фортуніті, Не рекламую. Зовсім ніде. Я не женуся за неабиякою популярністю, але хотілося б іноді хоч якийсь коментар.

Насамперед рівень споживання розважального медіаконтенту під час війни виріс. Згідно опитування, яке проводили серед респондентів різного віку у 2024 році в Україні, люди надають перевагу серіалам та художнім фільмам, далі йдуть новини, на третьому місці - аудіокниги. Такі дані корелюються з ситуацією в країні: люди виснажені війною, менше вірять у швидку перемогу і намагаються втекти до іншого світу (серіали, фільми, книги, комікси, аніме).

Показати 3 відповіді
Щастя
25.05.2025, 15:41:41

Іван Заболотських, Плюсую, суджу по собі. Стала читати набагато більше. Насамперед, щоб забутись(

avatar
Олеся Глазунова
25.05.2025, 15:26:51

Не погоджуся
Читання та написання книги - чудовий спосіб втекти від реальності. Я дуче часто свої розділи пишу саме під звуки сирени та збиття шахедів.
Читання допомогає відволікатися.
Постійна активність автора на сайті (стабільні розділи, цікаві блоги та соцмережі) гарантують приріст читачів.
Мені важко судити, як автору, але як читач, я стала читати більше. З'явилося багато нових талановитих авторів серед яких є перлинки.
Бажаю натхнення

avatar
Лана Рей
25.05.2025, 15:15:21

Для мене книги - це чудовий антистрес. Тому, коли мені важко або поганий настрій, то я поринаю у світ пригод і відволікаюсь від власних проблем. Читати я стала більше. Писати я почала чотири місяці назад, тому не можу порівняти.

avatar
Мрія Чарівна
25.05.2025, 14:20:30

Я стала читати більше. А що ще робити, коли прокидаєшся о пів на другу ночі від пострілів?

Показати 2 відповіді
Мрія Чарівна
25.05.2025, 14:41:12

Таміла Калас, Не маю даних для порівняння, я тут з 24-го року)

avatar
Анна Лященко
25.05.2025, 14:22:16

До лютого 22го я тільки читала, а через пів року почала писати...

Таміла Калас
25.05.2025, 14:41:09

Анна Лященко, Це дуже цікавий поворот. Справді війна стала для багатьох каталізатором змін.

avatar
Олесь Король
25.05.2025, 14:23:19

Я тут не так давно. Але писати я стала саме після початку війни. До цього в мене була перерва майже в десять років і я була впевнена, що писати більш не буду.

Показати 3 відповіді
Олесь Король
25.05.2025, 14:38:57

Таміла Калас, Напевно намагання втекти від реальності. І трішки зняти стрес. Я згадала, про свої історії, витягла їх з шафи. Вперше я показала її на одній платформі якої зараз на жаль не має. А назви я чомусь не можу пригадати. І вже там мені сказали, що пишу я цікаво. Можливо я в це повірила і почала писати.

Інші блоги
Мелодія нової історії
Вітаю мої любі, саме сьогодні об 14 за київським часом я разом зі своєю новою історією приєднуюся до флешмобу Мелодія кохання від неймовірних і чудових, а ще (не побоюся цього сказати) не менш талановитих авторок Букнету Крісті
❣️❣️❣️ ділимося творчістю❣️❣️❣️ 
Привіт усім. ✨✨✨ Я тут гортаю сторінки нашого сайту і вражена тим, скільки талановитих людей зібралося навколо наших історій. Мені хочеться, щоб ми стали трохи ближчими одне до одного. Буду рада бачити вас серед своїх
"Як дві краплі": перша тисяча
Ось так непомітно моя літня новинка "Як дві краплі" зібрала першу тисячу переглядів! З цього приводу принесла вам цікавий візуал з морським вайбом. Але про всяк випадок хлопців довелося додатково вдягнути)) Але
"Зведені. Тільки ( не) ти" — молодіжний ромбом
Привіт, хочу запросити вас до нової історії в жанрі "романтична комедія" та "молодіжна проза" від Еліс "ЗВЕДЕНІ. ТІЛЬКИ ( НЕ) ТИ"! Анотація до книги "Зведені. Тільки ( не) ти" Нове місто, новий універ,
Знижка -25% на дві романтичні історії!
Друзі, сьогодні діє знижка на мою книгу про фіктивних наречених - "Наречена з минулого"! Сьогодні до півночі ціна буде мінімальною, вже завтра книга стане дорожчою! Тая отримує запрошення на весілля коханого,
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше