#саундтрекдомоготвору

Підгледіла ідею в Марини Мелтон. Як меломанці було неможливо пройти повз. Трохи поділилася в коментарях блога, а тепер — як і обіцяла — зроблю список трохи ширшим і різноманітнішим.

Часом у мене сверблять руки залишити в книгах плейлист. Але потім думаю: «Ну, кому це треба?» Ідея наче й заїжджена, й смаки ж у всіх різні.

Також, меломанія не означає, що я слухаю все. Щоб музика справді лягла — має бути імпульс: або народжується ідея книги, або хтось випадково підбере візуал з правильною музикою, або ж просто починаю звикати — бо вона грає з кожної праски. Так було з Abracadabra Леді Гаги. Хоча моя любов зовсім не ця пісня — в новому альбомі в неї є дещо цікавіше.

Раз уже згадала королеву Гагу — з неї й почну.
"Пиріг" почався за два дні до релізу Disease, але саме під цю пісню я його завершувала. Книга вийшла важкою, страшною, трохи клаустрофобною. Пісня — емоційно інша, але ритмічно вона була ідеальною, щоб «довести справу до кінця».

"Юпітер у Леві" — виняток із правил. Уся історія написана на одному диханні під одну пісню. Таке буває рідко: зазвичай одна композиція — одна сцена або глава. А тут була 7 Rings від Аріани Гранде.

Не можу не згадати "Благу звістку. Для Йоана." — вона справді писалась під григоріанський спів. Сумна, трагічна історія, і лише під ці багатогодинні ангельські мелодії мені вдавалося "хрумтіти склом".

А "D-Day"? Не згадати — це змовчати про її серце. Вона буквально писалась під D-Day Agust D (він же Юнгі з BTS). Я давно слідкую за гуртом, і три його сольні треки теж давно прописані в моєму плейлісті.

"Святе казино" — фанфік, написаний під пісню Tony Montana (Чімін + Юнгі з BTS). Вони ж і стали головними героями історії.

А от "Ю-критерій Манна-Уїтні" зазвичай народжується в тиші. Іноді — під дощ. Іноді — під музику вітру. Тепло, спокійно, інтуїтивно.
До речі, сьогодні о 18:00 — новий розділ. Запрошую!

І завершити хочеться тим, що вже визріває наступна книга. Офіційного анонсу ще даю, але пісня вже кілька днів на повторі — L'altra dimensione від Måneskin.

Ваша улюблена письменниця,
Olha Alder ♡

3 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Кіт Анатолій
20.05.2025, 22:08:10

Якось почав читати один дарк роман через крутий плейліст що додав автор на другій сторінці. Просто на одному диханні зайшли всі двадцять треків, а ось книга розчарувала, що аж слів нема. Посередня, нудна, я закрив і забув одразу назву. В плейліст досі слухаю)
Бажаю вам натхнення у вашій справі )

Показати 2 відповіді
Ольха Елдер
20.05.2025, 22:59:18

Кіт Анатолій, Дякую, що поділились. Дійсно буває по-різному. Я намагаюсь свій смак не нав'язувати, але раз така нагода, то вирішила поділитись)
І вам натхення!)

avatar
Мрія Чарівна
20.05.2025, 13:39:37

Треба хоч щось з цього послухати, бо я геть поза контекстом)

Ольха Елдер
20.05.2025, 13:58:51

Чарівна Мрія, Та це не обов'язково))

avatar
Лакі Харт
20.05.2025, 12:51:39

Божеее, Юнгі❤️❤️❤️ Я обожнюю його під будь-яким псевдонімом і саме завдяки його творчості надихаюся. Ваш плейлист у саме сердечко❤️❤️❤️

Показати 3 відповіді
Ольха Елдер
20.05.2025, 12:57:23

Лакі Харт, Дуже круто! Значить, він попав у ваше серце. У мені довго сидів Намджун з Bicycle, а потім з Nuts, але нічого створити під ці треки не вдалось. Можливо, ще буде шанс)

Інші блоги
Невеличке продовження Затемнення
Ну, зовсім невеличке)) Після завершення Дзена я писав, що в цій серії планується ще кілька оповідань, і це - перше з них. Воно, власне, про Дзена і Тріну - коли вони вже в усталених стосунках і на новому місці. Твір невеличкий,
Золоті фантазії
Елевонда. Рада приєднатися до чудового флешмобу Золоті фантазії, організований талановитою авторкою Віккі Грант. Фантазія – це найбільш дивовижне, що існує в нашій реальності. Вона дозволяє побувати
Нічого собі... Сама від них в шоці...
Ось і все… — Непогане вийшло прощання… — хрипко кажу, підводячись і поправляючи одяг. — Сподіваюся, я був не гіршим за Дмитріуса, — додаю з гіркотою, намагаючись не дивитися на таке бажане тіло дівчини. Тепер
Знижка -25% на "Дитину для колишнього"!
Друзі, сьогодні діє знижка на мій бестселер - "Дитина для колишнього"! Тут дуже незвичайні герої, зворушливі почуття і часом аж хочеться дати героям прочухана за те, що вони такі нездогадливі) Різниці
Рецензія. Сергій Більцан "Темні історії Малефича"
За домовленістю з автором, мій відгук-рецензія на твір Сергія Більцана "Темні історії Малефича". Коротко про сюжет. Перед нами розгортається історія молодого правоохоронця, якого життєвий конфлікт закидає у закрите,
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше