Тренд на творчу депресію?

Напевно вже всі висловилися щодо своєї депресії та питання "щоб що?" писати, коли не читають. Хочу розказати вам свою історію й закрити тренд. Квітень на вулиці — досить страждань) 

У мене було дві затяжні депресії. Наслідки обох я розгрібаю досі.  

Друга взагалі завершилась добротним ПТСР. І це ще якщо не згадувати, що ми всі живемо у війні, і під час війни пережили, як мінімум, ще одну комету всередину психіки.

Але я хочу сказати ось що.

Під час першої депресії я хотіла спати по п'ятнадцять годин на добу. Весь інший час — грати у візуальні новели. Слава Богу, мене тоді ніхто не чіпав. Дали прожити ці два роки в тиші. Я тоді просто виживала.

А от у другу депресію я вже лікувалася письменницьтвом. Я написала свою першу повноцінну книгу. Вона ніде не опублікована. Чекає свого моменту. Я навіть знаю, що вона буде екранізована. Просто ще не час.

Тому я прошу вас: якщо ви зараз у депресії, й вам не хочеться займатись тим, що колись було улюбленим — знайдіть хоч щось, що вас рятує. Не змушуйте себе “бути продуктивним”.

Бо, відверто кажучи, антидепресанти — це не варіант першої лінії. Всі, хто приймає їх, перестають відчувати тіло. А наше тіло — це те, за що варто боротись.

Тож зарядка, спорт, щось дрібне, що допомагає розрядитись. А вже в крайньому випадку — таблетки. Але спочатку знайдіть те, що витягує саме вас.

#olhaalder 

2 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Дієз Алго
06.04.2025, 21:14:09

Мій випадок не такий складний, я далеко від лінії фронту. Але так, Букнет -це те, що врятувало мою психіку. Я взагалі не уявляю себе без книжки, а з часу повномасштабної пів року не могла читати нічого, крім новин. Накочувала паніка. Потім випадково заблукала на Букнет і зависла на фентезі. Рожеві єдинороги, що какають веселкою мене врятували )) Через два роки спробувала писати сама.

Ольха Елдер
06.04.2025, 22:58:57

Дієз Алго, Коли можна зцілитися чимось радісним – вже прекрасно. А якщо ваші книги ще вас і підтримують – взагалі чудово. Єдинороги – то сила))

avatar
Мрія Чарівна
06.04.2025, 19:39:34

Ольго, я вас дуже люблю, але тут змушена не погодитись. Таблетки - це чудово, не можна їх боятись. Вони рятують життя - і в разі депресії теж. Не треба займатись самолікуванням - це може зашкодити. Але, коли все дійсно погано, замість того, щоб шукати в собі внутрішній шлях, краще піти до психіатра. Вони не кусаються, я свідок (якщо ви їх не будете кусати - точно).

Показати 6 відповідей
Мрія Чарівна
06.04.2025, 21:12:49

Мартін Штарк, Краще жити зі збитими гормонами, ніж не жити.

Інші блоги
Один ритм на двох. Подяка та відео-спойлер
Сьогодні я до вас із коротеньким, але дуже щирим блогом. Найперше хочу сказати вам просто величезне дякую за вашу підтримку моєї нової історії «Один ритм на двох»! Ваша віддача щоразу мене надихає і доводить, що в нас
♥️ Я (не) спік інгліш вже на сайті (запрошую) ♥️
Перше оповідання із серії «Скло спогадів» вже налічує три розділи до ознайомлення. Завтра буде ще три, післязавтра ще три… Там загалом 12 розділів, товстеньке оповідання. ☺️ Хочу поділитися одним
Не ангел. Не демон. Каїр
Уявіть, що після катастрофи у вашій голові з’явився голос. Він не обіцяє порятунку. Не каже: “Ти впораєшся”. Не шкодує, коли боляче. Він просто рахує. Куди бігти. Кого бити першим. Яка рана смертельна. Коли
Передплата на "Іграшку Тирана", та купа пригод!❤️
Всім привітик!✋ На книгу ІГРАШКА ТИРАНА відкрито передплату, і....я вважаю що вам варто якомога скоріше придбати цю книгу, поки вона коштує так дешево.❗Адже це буде величезна (планується БІЛЬШЕ НІЖ СТАНДАРТНІ 150 СТОРІНОК)
Коли реальність — це лише знімальний майданчик.
Деякі ранки починаються з кави. Ранок Кіри починається з протистояння з 95-річним «демоном» у під’їзді та спроб пояснити, чому її «іноземний» співмешканець ніколи не з’являється на людях. У новому епізоді
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше