Редактори тексту

Чому Obsidian — мій улюблений інструмент для написання книги

 

Я перепробував купу варіантів — Google Docs + інфра гугла(По типу Google Sheet), Word, Scrivener. Але саме Obsidian став тим, без чого вже не уявляю роботу над будь-якими текстами(Книги, кампейни по НРІ, нотатки).

Ось чому:

Кожен розділ — окремий файл. Кожна локація, персонаж чи сюжетна лінія — окрема нотатка. Все пов’язане внутрішніми лінками, як у вікі.
Obsidian будує граф, де можна побачити, як між собою повʼязані сцени, персонажі, місця. Дуже зручно прослідковувати звʼязки між "сценами" та розділами.
Тільки згадав ім’я другорядного персонажа або деталь лора — Ctrl+Click - і вже можеш нагадати собі щось. Жодних “де ж я це писав...”
Простий, зручний формат. Немає зайвих панелей — тільки текст і базове форматування. Обсидіан дозволяє зосередитись на історії, а не на інтерфейсі.

Також одне з тих, без чого я не уявляю своє існування - його синхронізація між девайсами та паблішинг в "онлайн". Останнє я використовую що-б дати текст бета-читачам(Умовним), що допомагають мені з вичиткою тексту перед її публікацією.

Далі вже більш технічна інфа - перед публікаціями варто "очистити" весь лишній текст від символів Obsidian(Його розмітки). Вручну - трішки довго, тому я просто написав кастомний плагін, що робить це за мене(Копіює файл і просто видаляє всі лишні символи), таким чином в мене завжди під рукою є "чернетка" та "чистовик".

Якщо комусь буде цікаво більше почути про обсидіан і його "налаштування" - можливо, в мабуйтньому я напишу якийсь міні гайд тут.



(Приклад графу)



А що ви використовуєте для написання?)

P.s запрошую в мої соц. мережі - Телеграм/Фейсбук.

4 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Оксана Павелко
06.04.2025, 18:10:37

А я відкрила для себе розширення до браузера language tool. Гарна плюшка при роботі в Гугл документі))

Показати 8 відповідей
Оксана Павелко
06.04.2025, 20:29:57

DalekWik, Це точно

avatar
Наталія Шепель
06.04.2025, 19:38:42

Де зберігається потрібна інформація - Зошити та грифельна дошка.
Де набираю текст - звичайний DOC.

Показати 2 відповіді
Наталія Шепель
06.04.2025, 20:04:16

DalekWik, Ні. Навпаки.
Щось придумала - записала, й навіть ПК вмикати не треба. А коли пишу - все перед очима.

avatar
Наталі Фейт
06.04.2025, 19:00:41

привіт) для мене це неймовірна порада. Дякую))))

Показати 3 відповіді
DalekWik
06.04.2025, 19:16:12

Наталі Фейт, Якщо цікаве таке - можете підписатись на мій тг(Є в профілі), я там також інколи буду викладати трішки контенту з "процесу написання" і, моживло, з порад до яких я дійшов за час мого написання різного роду творів. Сюди буду дублювати вже більш "структуровану" інформацію, коли буду мати більше матеріалу)

avatar
Феодот
06.04.2025, 16:49:19

Я олдскульний і надаю перевагу Wordʼу. Я спробував інші текстові редактори і вони не були зручними.

Показати 3 відповіді
DalekWik
06.04.2025, 16:55:18

Феодот, Та, ворд хороший інструмент, але чесно - він морально застарів)

Інші блоги
Презентація героїв «хижачки для мисливця»
Ви шукаєте атмосферну готичну, гостросюжетну історію з колоритними персонажами та незабутньою хімією? Де є палка ненависть, що або перетворюється на кохання, або спалює заживо? Де дружба починається з брехні, а потім
Що полюбляють їсти дракони?
Вітаю шановне панство! Хочу показати візуал на 8 главу книги "Помінятися місцями не було в планах" Виявляється один із моїх драконів полюбляє випічку. А шо люблять ваші дракони? "Принцесі дали передягтися
Письменницький щоденник № 1
✨ВСІМ ПРИВІТ☺️ Хотів поділитися тим, над чим зараз працюю. Назву цю серію блогів "Письменицький щоденик" і буду кожному такому блогу присваювати номери) Практично весь свій вільний час, якого, на жаль, не так
Він її... викрав?
Друзі) Історія Лілі і Олега набирає нових обертів. Книга вже продається за передплатою, а тому ви маєте знати за що будете платити гроші (якщо ще вагаєтесь і не придбали цю божевільно-пристрастну історію). Так от справи
Чи важко вам даються сцени 18+?
Всім вітання. Цей блог для тих, хто пише чи читає твори, де є щось для дорослих. Я - серед авторів, у творах якого трапляються відверті сцени. У мене є лише один роман, зараз працюю над іншим, і є ще кілька ідей. З чим я зіткнувся?
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше