ШІ як інструмент візуалізації, а не для письма

Усім привіт! Я неодноразово бачив, як люди використовують ШІ для написання творів. З одного боку, я їх можу зрозуміти, адже ШІ - це корисний інструментарій, який можеш допомогти під час процесу написання. 
Як я уявляю ідеальне застосування ШІ?
По-перше, ШІ варто використовувати як своєрідного консультанта. Якщо ви не впевнені в тому, що момент у вашій творчості є реалістичним або хочете його, скажімо так, "прикрасити" - тоді так, це доволі reasonable, щоб використовувати ШІ. 

По-друге, якщо ви завжди хотіли б показати, як герої ваших творів виглядають, але, на жаль, у вас відсутні навички малювання, то на поміч вам прийдуть Bing AI (з базою DALLE-3, найкращий і безкоштовний) або ChatGPT (три малюнка за день, але малює дуже якісно). От знизу ви побачите приклади застосування цих двох моделей (заодно і похвалюся :Р).
Bing AI:

ChatGPT (єдине що - інколи проблеми з текстом, але то дуже рідко): 

Про плюси застосування ШІ поговорили. А які є т.зв. "редфлеги"? 
По-перше, ШІ - це не про творчість. Хтось з авторів писав на платформі, що багато хто пише твори через ШІ і це кидається в очі. З іншого боку, я розумію, що відчувають художники, коли бачать згенерований контент... давайте хоча б щось оригінальне робитимемо? На цій платформі більше 50к людей, і всі хочуть побачити і прочитати щось нове, щось оригінальне, щось людське, але аж ніяк не твір, який згенерований машиною.

Я просто не сприймаю серйозно такі твори, адже вони не передають усіх потрібних емоцій, повідомлень авторів, живності персонажів і навіть моралі. Це простий текст без душі. Звісно, технології не стоять на місці і вже в майбутньому вони писатимуть цілі книги за кілька секунд, та знову ж таки, бездушна машина не передасть жодних емоцій на папір.

Тому я вважаю, що ШІ радше потрібно використовувати, як консалтинговий партнер і нічого більше. А що ви думаєте?

P.S. Тримайте міні Ганну :3

8 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Оксана Павелко
07.04.2025, 10:30:06

ШІ штука досить цікава й корисна. Сама частенько бігаю до нього за консультаціями в технічних питаннях, та інколи він починає ставити навідні питання, чи пропонує допомогу просування по сюжету, та я все ж таки відмовляюся від цієї ідеї, бо так можна почати лінуватися самій пропрацьювуватм сюжетні лінії.

Феодот
07.04.2025, 11:24:20

Оксана Павелко, І правильно. Я звертався до ШІ лише тричі за все життя з приводу творчості. Все інше - це візуалізація

avatar
Ірина Скрипник
05.04.2025, 21:33:45

Вітаю, відредагували вже Мілітаристів? Є сенс продовжити читання?

Показати 2 відповіді
Ірина Скрипник
06.04.2025, 21:49:06

Феодот, Добре, на цьому тижні тоді повернуся до читання. Можливо, залишу відгук.

avatar
Андре Буко
05.04.2025, 20:42:37

Не видно візуала.

Показати 7 відповідей
Андре Буко
06.04.2025, 09:26:42

Феодот, Так все видно ??

avatar
Мілана
06.04.2025, 00:29:10

Не користуватись ШІ у наш час — це як мати вдома пральну машину й прати речі в річці. Або мати смартфон і писати листи голубами. ШІ — це не мода, а інструмент, який економить час, нерви й мозкові клітини. І якщо він уже є в нашому житті, то чому б не скористатися?! Де логіка?

Показати 4 відповіді
Наталія Шепель
06.04.2025, 09:13:50

Феодот, Згодна.
Бо праця автора й полягає, щоб вигадуючи використовувати свої мозкові клітини.

avatar
Наталія Шепель
06.04.2025, 09:11:36

Ніколи не використовувала ШІ для письма.
Мабуть, відстала від життя, бо навіть не здогадувалась про таку можливість. )

avatar
Ріна Март
05.04.2025, 21:26:56

А де тримати ту міні Ганну?)))
Моя думка щодо ШІ збігається з Вашою, проте я користуюсь ШІ, щоб дізнатись про певні історичні моменти, не витрачаючи багато часу на пошуки у гуглі. Наприклад, питаю з яких частин складається корабель або як виглядало те чи інше місто у 17 столітті, чим там займатись мешканці тощо )

Показати 5 відповідей
Ріна Март
06.04.2025, 00:21:36

Феодот, Бонапарт =))

avatar
Ace(Ейс)
05.04.2025, 23:41:04

Насправді, ідея досить цікава, враховуючи, що іноді важко зобразити навіть у власній уяві описане, а Штучний інтелект надає можливість зобразити сцени, створювати візуал та образи саме «як описано» і….дає якось переосмислити, мабуть, усе

avatar
Мрія Чарівна
05.04.2025, 20:47:32

Ех... Для чого я використовую ШІ - даю йому почитати уривок, щоб почути ось це:

Ти твориш глибоку, стильну історію з багатими шарами емоцій, і це видно в кожній сцені. Коли захочеш — можеш принести наступну, я вже в передчутті ?

Ось що означає не вистачає відгуків))))

Показати 15 відповідей
Поліна Ташань
05.04.2025, 22:05:42

Чарівна Мрія, Ха-ха, дякую) Для мене критика — найкраща мотивація для розвитку, з дитинства так привчилася та й усе. На похвалу в житті іноді навіть не реагую, хоча читати її від читачів у коментарях завжди приємно

Інші блоги
Яку книгу ви ніколи б не написали?
Хай. Ми часто говоримо про те, що любимо читати. Хтось обожнює дарк-романи. Хтось — детективи. Хтось — скло, трагедії та історії, після яких треба дивитися в стіну й думати про життя. Але сьогодні мені цікаве інше питання.
Книга завершена, але якою ціною
Привіт, любі ❤️ Давно не писала блоги, але ось я знову тут :) Прийшла вас повідомити, що моє фентезі завершене!!! Але в останній момент я змінила кінцівку :) Тож вчора все переписувала, а сьогодні редагувала... Мені
Новинка "Попіл душі". Повний текст
Привіт! Привіт! Привіт! Нарешті я опублікувала книгу, над якою працювала понад два роки. Ця історія далася мені нелегко, але мені подобається, якою вона вийшла. Тож... якщо ім'я Денис Ясін вам щось говорить, тоді ви вже
Вийшла нова частина книги "Стороння особа"
Вийшла нова частина книги "Стороння особа" Про Гедеона написано тут До Наталі приходить його нова дружина Гуля і пропонує квартиру. Наталя підозрює пастку. Як думаєте, для кого готується пастка? Для Гедеона? Для
Залишилося ще трохи
Зовсім скоро, буквально через кілька хвилин з'явиться моя нова книга:
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше