Авторське Право

Авторське право, навіщо воно потрібно і як його формити? Я роскажу про цей невеличкий нюанс.

Авторське право в Україні потрібне для захисту прав та інтересів авторів, а також для регулювання використання їхніх творів. Воно надає авторам виключні права на їхні твори, включаючи літературні, музичні, художні, наукові, програмні та інші види творчості.

Основні цілі авторського права:

  1. Захист авторських прав – надання авторам можливості контролювати використання їхніх творів.

  2. Стимулювання творчості – гарантія винагороди за працю сприяє розвитку мистецтва, науки та культури.

  3. Запобігання незаконному використанню – авторське право захищає від плагіату, піратства та несанкціонованого копіювання.

  4. Сприяння розвитку інтелектуальної власності – законні механізми дозволяють авторам отримувати прибуток і створювати нові твори.

Розумію звучить як вирізка з гуглу чи щось таке, але це факт! Йдемо далі, як його формити? На справді коли я робив АП на свій рукопис "ПУСТОТА" думав буде тяжко, але насправді ні. Є два варіанти:

https://ukrpatent.org/uk/articles/copyright-blanky-zaiav - це посилання на Заява на державну реєстрацію авторського права на твір.

https://ukrpatent.org/uk/articles/copyright-derzhmyto-zbory-rekvizyty - це посилання "Збори у сфері авторського права" - тут вже нам необхідно зрозуміти скільки це коштує, вірно? Відповідаю 510 гривень.

Як робив я, подава усе це через єлектроний кабінет сайту https://sev.ukrpatent.org, там ви створюєте обліковий запис, єлектроний ключ банку. Потім оплата квитанції через приват24, для мене це було простіше, ну і заповнив заяку в єлектрому вигляді.

(Я БУДУ РЕДАГУВАТИ ТЕКСТ ЩЕ ЯКЩО БУДУТЬ ПИТАННЯ!)

Хочу зауважити що, так як пишуть книжки на Букнеті то з АП є проблемка, краще подавати повністю готовий твір, якщо протягом якогось пероду ви змінюєте текст хочаб на 20% треба подавати зміни до реєстру.

Якщо ви подавали рукопис через псевдонім і переймаєтесь як доказати що саме ви є автор то зауважу - У ВАС Є СЕРТИФІКАТ!

Ну і саме головне з особистого досвіду скільки займає оформлення? Я подавав свій рукопис у Грудні 2024 а сертіфакат про реєстрацію вже мав на руках у Лютому 2025.

 

(Я БУДУ РЕДАГУВАТИ ТЕКСТ ЩЕ ЯКЩО БУДУТЬ ПИТАННЯ!)

1 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Наталія Шепель
31.03.2025, 16:56:36

Дякую.
Коли завершу весь цикл, то також скористаюсь послугами юристів.

Наталія Шепель, Якщо треба буде допомога як оформлювати чи якась порада звертайтесь, завжди радий буду допомогти :)

Інші блоги
Подяка підписникам.
УВАГА - СПОЙЛЕР Сьогодні кількість моїх підписників сягнула 400. Для когось цифра невелика, а для мене це шлях у більше ніж рік. І тепер я точно знаю, що мої книги цікаві, їх люблять, читають і чекають на новинки. Тому я
✧ Колонія. Новий розділ, тизер й колаж» ✧
Доброго часу доби, мої хороші! ☀️ Сьогодні о 12:00 виходить новий 60 розділ «Архів» другої книги з циклу «Колонія. Історія Ріки» — «Тріщини». ⚠️ Як завше, я зробила новий тизер — його можна подивитися
Катастрофа йде у передплату ❤️
Сьогодні для мене хвилюючий день, бо я відкриваю передплату на роман «Катастрофа на десерт». Натискайте на обкладинку))) Хочу щиро подякувати кожному, хто вже читає, коментує і підтримує. Саме завдяки вам рудоволоса
Так? Так?! Некромаркетинг.
Ах, намагаюсь навчититися робити гіфки у тексті ) Трохи Некромагії!!! Як вам герої Некромаркетингу?
Те що не увійшло в книгу
Шановні читачі! Я заледве себе стримала щоб не написати таку версію подій продовження книги.. На фото Адам та Марійка, те що не увійшло у книгу. P.S. В мене вже такий сюжет вимальовувався, і чесно сказати, по плану
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше