Нецензурні слова у книгах

Вітаю, любі❤️

 

Читаю зараз книгу "Мовчазна пацієнтка" і там мені потрапляють на очі нецензурні слова від однієї другорядної героїні.

Тож прийшла до вас з запитанням:

Як ви ставитесь до нецензурних слів у книгах?

 

А ось моє кумедне відео на цю тему: відео тут

19 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Все залежить від канви сюжету, психотипів персонажів, та купи чинників. Є книги, яким не потрібен мат, а є книги, де без нього ніяк. Все це деталі, а лайка теж буває частиною фокала героя.

Христина Лі Герман, Погоджуюсь)) дякую за Вашу думку та коментар❤️

avatar
Немеш Іван
26.03.2025, 16:27:59

Я стараюсь не писати нецензурні слова. Стараюся все обвести так, щоб читач зрозумів що там мало бути саме те слово. Інколи не получається. Але інколи виходить краще ніж треба

Немеш Іван, Дякую за Вашу думку та коментар❤️

avatar
Олесь Король
26.03.2025, 15:34:42

В мене є цілий словник української лайки.

Показати 2 відповіді
Олесь Король
26.03.2025, 16:26:04

Ангеліна Александренко, Спробую. Це гарна ідея

avatar
Ріна Март
26.03.2025, 15:38:22

Дивлячись які. Якщо українська лайка, то ок, а якщо це кацапські матюки, то виглядає як недостатньо розвинений активний словниковий запас у автора

Ріна Март, Щиро дякую за Вашу думку та коментар❤️

avatar
Ніка Цвітан
26.03.2025, 14:10:32

До нецензурних висловлювань, тобто матюків, ставлюсь негативно, а от українські лайливі словечка, навіть допускаю. Матюки, то ж не наше, то сусідів. А ще коли бачу ті матюки з граматичними помилками...

Ніка Цвітан, Дякую за Вау думку та коментар❤️❤️❤️

avatar
Олеся Глазунова
26.03.2025, 13:49:18

Українська лайка може бути дуууже смачною)))
Інколи читаю і дивуюся, як можна сваритися українською так, що перехоплює подих і хочеться усміхатися )
Лайка, а не матюки, на мою думку, може прикрасити текст та зробити його емоційно забарвленим )

Олеся Глазунова, О таааак, ця лайка, як витвір мистецтва❤️

avatar
Олена Ранцева
26.03.2025, 12:16:58

Якшо книга написана так, що там мат через мат, то читати гидко. А якщо лайка є особливістю мови персонажа, то норм. Але знову ж таки, треба знати межі і якусь цензуру.

Олена Ранцева, Погоджуюсь))) дякую❤️

avatar
Мартін Штарк
26.03.2025, 12:13:01

Я люблю нашу українську лайку. Вона багата, красномовна. І не потрібно тоді лаятись як алкаш під забором

Мартін Штарк, Тааак, українська лайка то любов)) дякую за Ваш коментар та думку❤️

avatar
Любава Волошин
26.03.2025, 11:53:06

Нецензурна лексика оточує нас з усіх сторін, часто без неї нереально передати ту емоцію яку хочеться. Тому я більше за, аніж проти. Але!!! +18

Любава Волошин, Погоджуюсь) дякую за Вашу думку та коментар❤️

avatar
IRMA SKOTT
26.03.2025, 10:35:41

Якщо лайка додає реалізму, загострює момент або підкреслює характер персонажа — вона доречна. Ви ж, вдарившись мізинцем об край ліжка, не вигукуєте: «Ой леле, яка неприємність!» або «О, як же мені невимовно боляче!» Ні, там летить така конструкція, що сусіди низу хрестяться. Якщо її пхають просто так, без потреби, — виглядає як дешева спроба епатувати. Баланс має бути навіть у таких речах.

Показати 3 відповіді

IRMA SKOTT, О так)))

avatar
Ель Грей
26.03.2025, 10:37:34

Якщо у вас книга суто для дорослих, то чому б і ні. Якщо ж ні, то чи варто через такі слова обмежувати свою потенційну аудиторію?

Ель Грей, Погоджуюсь)) дякую за коментар та Вашу думку❤️

avatar
Оксана Павелко
26.03.2025, 10:12:42

Я теж думаю що іноді природньо якщо персонаж на емоціях може виплеснутися триповерховим. Та що там казати, мої
персонажі інколи мов чоботарі
висловлюють смачних слівець. Якщо
інтуїтивно мій персонаж такий, то я не
можу йому рота затнути)) а якщо
персонаж представник неземної
цивілізації, то я його теж не примушую
навчитися нашій лайці))

Оксана Павелко, Ахаха так) дякую за коментар та Вашу думку❤️

avatar
Мерайя Д Рок
26.03.2025, 09:38:49

Гарний матюк в діалозі, в книзі відповідного жанру у вдалому місці не зіпсує книну. За умови, що і жанр відповідний, і місце вдале, і матюк гарний. Бо матюк заради матюка в рандомному місці виглядає, як намисточко на свинці — як "здрастє".

Мерайя Д Рок, О так) дякую за коментар та Вашу думку❤️

avatar
Ірина Скрипник
26.03.2025, 08:21:50

Переважно негативно. Мої герої в крайньому випадку кричать: якого біса?

Хоча є один герой, який каже «заради всього святого вай-фаю!»

Ірина Скрипник, Ахаха) клас) дякую за коментар та Вашу думку❤️

avatar
Наталія Шепель
26.03.2025, 08:10:57

Іноді лайка потрібна. З нею краще передається емоційний стан, також можна показати невихованість персонажу.

Наталія Шепель, Дякую за коментар та Вашу думку❤️ погоджуюсь)

avatar
Тамара Юрова
26.03.2025, 01:15:50

Загалом не люблю. Але іноді буває сцена, де без них не передати весь спектр емоцій. Тому в окремих випадках, вважаю допустимим.

Tamara Yurova, Дякую за Вашу думку та коментар❤️ так, погоджуюсь❤️

avatar
Анна Потій
26.03.2025, 01:41:03

Залежить від жанру і ситуації. В СЛР нормально сприймаю, якщо це не матюки заради матюків, а коли вони передають характер героя. А от у фентезі краще замінити на якусь вигадану лайку - так атмосферніше та й краще сприймається. Взагалі, якщо можна без них, то краще без них. Завжди ж можна написати щось типу "герой нецензурно вилаявся", не вживаючи конкретних слів, бо є люди, які не люблять такого. Я сама спокійно відношуся до нецензурних слів, якщо людина вживає їх доречно, тому і в книгах на них не реагую. Хіба що, коли їх занадто, але таке мені не траплялося.

Анна Потій, Дякую за Вашу думку та коментар❤️ погоджуюсь))

Інші блоги
Важливо!
Друзі, вибачте за пропущені дні без нових розділів до "Небезпечних чоловіків для чужинки"❤️ Дякую всім, хто чекає на продовження і залишається зі мною та героями цієї історії. Щоб надолужити пропущене, сьогодні
Дісталося жеребцям! Бо заслужили...
Ніколи ще не бачив, щоб такий простий звук справляв ефект розірваної бомби. Можна вже сміливо мій лайфхак брати на озброєння армій НАТО. Рухи та стогони на ліжку миттєво припиняються, і лунає переляканий голос Лідії: —
Нічого собі... Сама від них в шоці...
Ось і все… — Непогане вийшло прощання… — хрипко кажу, підводячись і поправляючи одяг. — Сподіваюся, я був не гіршим за Дмитріуса, — додаю з гіркотою, намагаючись не дивитися на таке бажане тіло дівчини. Тепер
Рабиня та володар
Як ви ставитеся до кохання, яке оживає з темряви? Коли два морально сірих персонажів плекають почуття любові й ненависті одночасно? Кріпачка Софія Шандра вирішила спокусити польського пана, щоб покращити власне становище.
✨️❤️знижка на спекотний дарк роман — без гальм❤️✨️
Привітики☺️✨️ Мої любі, сьогодні діє знижка на спекотний дарк роман Залежність Ворона❤️ Якщо ви любите владних кримінальних босів із добре підвішеним (в усіх сенсах) язиком, ласкаво прошу до книги) До речі, вона
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше