Пасхалки на життя
Вітаю!
А чи лишаєте ви шматочки власних спогадів у своїх історіях?
Два роки тому я написала "Еліну зі снігової кулі" для місцевого конкурсу "Ніч перед Різдвом".
Анотація. Успішна дівчина і звичайний студент, який підробляє у кав'ярні. Що може їх пов'язувати? Втім, воля випадку зводить їх у різдвяний вечір. Вона перевернула його Світ однією своєю появою, але чи знайдеться в її серці місце для юнака?..
У цьому оповіданні можна знайти таку цитату:
"Алекс силоміць вирвав з рук Еліни склянку із залишками кави.
— Агов, я за неї заплатила!
— А не треба було. Я тобі казав, що це подарунок від закладу.
— То подаруй мені ще одну каву. В мене вже аж горло болить все оце тобі розповідати.
— Я по-твоєму першу відібрав, щоб нову дати? На ось, — хлопець поставив перед нею прозору чашку чаю з лісовими ягодами. — Вагітним не варто пити каву.
— Ого! Це що за кухоль? Тут що, пів літра?
— Ну… Трішки менше."
Ніби нічого особливого, але для мене згадка про ті чашки-кухлі дуже вагома...
Коли я навчалася на першому курсі, багато часу приділяла прогулянкам Києвом. Просто йшла, куди ноги поведуть, та вивчала місто. Взагалі наша столиця — знахідка для таких, як я, людей, які губляться в трьох соснах (щоб ви розуміли, на стільки все серйозно: я персонажка з того самого прикола, яка каже, що не місцева, коли питають, як дістатися кудись у її рідному місті). Бо завжди знаєш, куди б не забрела, головне знайти найближчу станцію метро, а далі вже все зрозуміло. Тому я не боялася повтору свого легендарного походу на гостину до однокласниці, коли ледь не лишилася спати десь на вулиці (про цю пригоду у мене є оповідання — "Уроки від Всесвіту, або чому не варто обманювати").
Гуртожиток знаходився недалеко від Чернігівської, і якось так склалося, що після своїх прогулянок я частенько заходила до кав'ярні неподалік від цієї станції. Якраз біля театру ляльок. А там були ті самі величезні скляні кухлі. Я обожнювала замовляти їх взимку. Всього одна чашка — а насолоджуєшся майже годину! Не знаю, чи ще десь є така тара для чайочка, але мені більше не траплялося.
Цікаво те, що я не можу запам'ятати назву цієї кав'ярні. Втім, маю підозру, що це через те, що для мене то "Кав'ярня, яку ти не любиш"...
Коли почала зустрічатися з майбутнім чоловіком, то, ясна річ, показала йому свій улюблений заклад. В результаті фатального розташування зірок (іншого пояснення в мене немає) ми купили десерт, який виявився сухуватим. Словом, скільки б разів він опісля не повторював, що йому просто один тортик не сподобався, відтоді пропозиція зайти туди звучала виключно як "пішли в кав'ярню, яку ти не любиш". Коли вигулькує в діалогах, чи просто проходимо повз — та сама історія) А справжня назва — Аромат. Місце, в якому живу дев'ятнадцятирічна я, і яке досі часто уявляю, коли веду героїв своїх історій до кав'ярні.
А які пасхалки на своє життя лишаєте у творах ви? Я б запропонувала організувати флешмоб, але мої блоги останнім часом переважно миттєво пролітають непоміченими)
1 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиНу, чому ж ))) я помітила ваш блог.
Гадаю, всі викотристовують в творчості свій життєвий досвід. Так люди влаштовані, любимо ми поговорити про своє, нехай і в завіуальованій формі ))).
Вікторія Токар, Зараз не надто зручний час для флешмобів і челенджів, бо всі заклопотані підготовкою до Нового року, а от після свят, якщо ви повторите свій блог, гадаю у вас будуть і читачі, і коментатори і послідовники.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати