Як Змусити Читача Нудьгувати? (шкідливі поради)
Вітаю, шановні друзі! Така вже доля автора самвидаву - самостійно вичитувати і редагувати свої книжки. Іноді це настільки втомлює, що хочеться трохи пожартувати. В цьому пості напишу декілька підказок, як зробити так, щоб читач закрив книжку після прочитання першої сторінки. Отже, на що звертати увагу, коли хочеться зробити текст максимально важким для сприйняття?
1. Стандартна структура речення
Мені, як перекладачу, ця тема особливо близька. Структуру речення "підмет-присудок-доповнення" дають як стандартну при вивченні англійської мови, і від учнів вимагають її знання. Хоча у текстах носіїв мови структура речень набагато різноманітніша. Яким же було моє здивування, коли я побачила, що багато авторів на Букнеті використовують цю структуру в українській мові.
Можливо, ви вже на шляху до того, щоб ваш читач не зрозумів, якою мовою читає текст. Просто вживайте рубані речення:
- "Підмет-присудок-доповнення"
- "Підмет-присудок-доповнення"
- "Підмет-присудок-доповнення"
і він швидко втомиться. На додаток, докладіть максимум зусиль, щоб зробити сюжет цікавим. Таке поєднання доконає сміливців, які ризикнуть читати далі.
2. Однотипні форми дієслів
За їхньою допомогою ви зможете гарно дошкулити читачеві. Протягом перших десяти сторінок вживайте тільки однакові форми дієслів "сказала", "поклала", "вдягла", "купила", "згадала", "написала", "загубила", "прийшла". Незабаром читач відчує, як вони б'ють по голові, і вуаля! - ваша мета досягнута.
Навіть варіюючи час дієслів, за допомогою одноманітних простих форм (те, що в англійській називають Simple), ви можете зробити життя читача гіршим. Забудьте про те, що існують дієприкметники, дієприслівники, інфінітив та віддієслівні іменники. Це не для нас, авторів бестселерів!
3. Декілька визначень поспіль
З останнього, що мені зустрілося: "високий худорлявий блідий молодий чоловік". Аплодую стоячи! Впевнена, читачі втечуть, не дочитавши речення до кінця. А ті, хто дочитали, впадуть у депресію.
Для бажаючих з честю слідувати прикладу цього шедевру, знову стане у нагоді англійська мова і правило розташування декількох прикметників перед іменником. В англійській прийнято дотримуватися певного порядку прикметників: розмір - форма - вік - колір - походження - матеріал.
Це означає, що тепер у вас є законні підстави написати перед іменником до шести прикметників. В українській порядок прикметників не є чітко визначеним, та це не перешкода для справжнього ентузіаста пера. Навпаки, поле для творчості збільшується!
Наведений перелік геніальних ходів не є вичерпним. Далі буде!
ДИСКЛЕЙМЕР. НЕ НАМАГАЙТЕСЯ ПОВТОРИТИ ОПИСАНІ ВИЩЕ ТРЮКИ! ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ДУШЕВНОГО ЗДОРОВ'Я ВАШИХ ЧИТАЧІВ. ЯКЩО ВЖЕ ЗАХОЧЕТЬСЯ ПОВТОРИТИ, АВТОР ПОСТУ ЗНІМАЄ ІЗ СЕБЕ БУДЬ-ЯКУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!
Для тих, кому наведеного вище було недостатньо, - заходьте на Телеграм-канал "Твій бестселер". Там я розбираю різницю між епітетом і простим визначенням, а також навожу приклади, в яких бракує епітетів, їх вжито достатньо або ж надміру.
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПовчальні поради. З Різдвом Вас)
Надія Філіпська, Дякую!)
Коментар видалено
Дякую, було дуже повчально (◠‿◕)
Люсі Лі, Будь ласка!)
люблю, вмію, практикую
Ася Чирокбей, пішла. сіла. відкрила ноутбук. пишу.
Прочитада, зрозуміла, запам'ятала.
Анна Лященко, ❤️❤️❤️
Зі святом :)
Наталка Черешня, Дякую!)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати