Рецензія на роман Аксінії Найт "Тіні минулого"

Тіні минулого

Меланхолійний (скляний) роман, який підіймає низку важливих соціальних  питань, але  при цьому любовну історію можна прочитати за пару вечорів під ароматний чай, коли дощ за вікном створює атмосферу для емоційності, та емпатії.
Головна героїня — молода та недосвідчена жінка Емілі. Вона носить у собі болісну таємницю, яка поступово розкривається, мов клубок ниток. Я б навіть сказала, що можна подумати спочатку, що там щось детективне. Там є легка детективна частина, але без важкого криміналу.
Основні теми роману:
Перше кохання та зрада :

Роман описує складні переживання, пов’язані з першим коханням, першою зрадою та приниженням, та контролем зі сторони близької людини.
Старший брат Емілі,  наче не маючи власного життя, постійно втручається в її простір. Його вчинки підкреслюють токсичну природу гіперопіки, яка обмежує свободу головної героїні.
Поведінка першого чоловіка :
Через ревнощі та недовіру, викликані власними комплексами, чоловік несправедливо звинувачує Емілія у зраді, замість того, щоб обговорити, зупинитись чи просто розійтися, він входить до жахливих дій, що стають причиною трагедії. Чому я говорю про комплекси. Тільки закомплексований чоловік буде поводитися як тварина, щодо жінки, яку наче кохає. А це підрив довіри. Я засуджую таке.
Вплив оточення :
Трагедія головної героїні — це не лише провина однієї людини. Сукупність дій інших персонажів створює хвилю негараздів, яка накриває Емілі. З її спокійним характером не дивно, що вона хотіла розв'язувати проблеми уникаючи їх, тікаючи.
Головні питання на мою думку, які підіймаються у романі:
Які випробування здатне пережити кохання, якщо його вимірювати десятиліттями?
Які страшні речі можна пробачити зламана жінка?
Чи завжди хепі-енд є доречним? І якщо він є, то чи справедливий він для всіх героїв?
Загальне враження:
Роман зачіпає за живе та змушує задуматися. Однак мені особисто не подобалася поведінка чоловічих персонажів. Усі вони здаються егоїстами, які думають лише про своє власне его. Ті, хто виправдовує свої дії турботою чи захистом, насправді хочуть лише отримати бажаний "трофей", не враховуючи справжніх емоцій інших. За весь час дівчину не запитали чого хоче вона, тільки висували претензії. Це ти вина, це ти не правильно все робила. А це гра не в одні ворота. Емоції  тут переважали над розумом. І зіпсований телефон, непорозуміння  та образи маминих черешеньок, які б мали бути мужчинами, опорою і захистом.
Попри це, "Тіні минулого" залишає глибокий емоційний слід. Цей роман стане ідеальним вибором для тих, хто цінує проникливі історії з важкими сюжетами та складними моральними дилемами. Я б сказала на поплакати, задуматись, пофілософствувати. Або просто розтектись калабанькою від милих моментів, яких на мою думку малувато. Конкретно Емілі будь трохи більш розважливою у своїх виборах, могла  мати кращу долю. Але винити її не має сенсу, її досвід маленький і досить правдиво. Жінки часто тримаються за синицю як то кажуть, поки їх журавель намотує кола.

 

4 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Міланте Готем
07.12.2024, 14:57:45

Автори які бажають отримати відгуки на свою творчість в подібному форматі, або іншу допомогу пишіть в особисті обговорим умови. https://www.instagram.com/milantegothem/profilecard/?igsh=Ymt4OGMzajdjZ2d0

avatar
Олеся Глазунова
07.12.2024, 12:24:01

Дуже цікава та змістовна анотація.
Дякую ❤️

Міланте Готем
07.12.2024, 14:55:19

Олеся Глазунова, Я хотіла написати більше,але це був би спойлер

avatar
Аксінія Найт
07.12.2024, 12:11:16

Дякую Вам!

Міланте Готем
07.12.2024, 14:54:59

Аксінія Найт, Будь ласка

avatar
Єва Ромік
06.12.2024, 21:13:34

Цікава рецензія. Дуже влучний розбір психології героїв. Дякую.

Міланте Готем
06.12.2024, 23:42:05

Єва Ромік, Дякую, це суб'єктивно, але я побачила так)

Інші блоги
Мене продав власний батько… І це стало початком..
А що, як твій власний батько... продав тебе? Не заради порятунку. Не через любов. А заради вигоди. Уявіть, що одного дня ви дізнаєтесь: ваше життя стало розмінною монетою. Людина, яка мала захищати, власноруч віддала вас
Як ви контактуєте?
Писати я почала років шість назад (були перерви, але то таке). За цей час я встигла посидіти на багатьох самиздав і фф платформах. Для мене письменництво це не тільки про історії, а й про спілкування. Буваєш зустрічаєш гарну
Кінець історії, книга закінчена
Історія волошкового поля закінчена! Тож давайте ще раз згадаємо як все було… Дякую за те що читаєте моїх книги, і всього вам найкращого) І до нових зустрічей!
Чому саме Едді Домбровскі став героєм моєї книги
Під час першого проходження Silent Hill 2 Едді Домбровскі легко недооцінити. На тлі Джеймса, Марії чи Анджели він здається дивним, незграбним і навіть трохи карикатурним. Повний хлопець, який постійно нервує, жартує невпопад
Просити? Це як? На череві перед нею повзати?
— Обернися і поїж! — командую їй. — Не збираюся їсти сире м’ясо! Його треба приготувати! — обурюється вона. — Навіщо готувати те, що й так смачне? — щиро дивуюся. — Воно — сире! —
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше