Що змушує вас залишити відгук?
Привіт, друзі!
Сьогодні хочу поговорити про те, що для кожного автора є як нагорода, так і важливий орієнтир у творчості — про ваші відгуки. Кожен коментар, кожне слово підтримки чи критики допомагає нам, авторам, рости, вдосконалювати свої твори й навіть бачити історію очима читача.
Але не секрет, що далеко не всі читачі залишають свої враження. Чому? Часом здається, що історія сподобалася, але читач мовчить. Інколи коментарів дуже багато, але вони поверхневі, без реальної оцінки чи думки. Тому мені цікаво, що змушує вас залишити відгук?
- Чи має бути момент, який "зачепив"? Можливо, це сильний емоційний епізод, несподіваний поворот сюжету чи герой, у якого ви впізнали себе?
- Ви залишаєте коментарі лише тоді, коли книга вам дуже сподобалася? Або ж, навпаки, хочете допомогти автору зрозуміти, що саме пішло не так?
- Чи впливає на бажання коментувати стиль автора чи спосіб, у який він взаємодіє з читачами?
Мені також цікаво дізнатися, чи є у вас свої принципи для відгуків. Наприклад: залишаєте відгук лише після прочитання всієї книги чи можете написати думку після кількох глав?
Для нас, авторів, це дуже важливо. І не лише тому, що відгуки мотивують писати далі (хоча це, звісно, теж).
Давайте поговоримо про це! Що змушує вас написати коментар до книги? І що б ви хотіли побачити у відповідь від автора?
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯк автор я завжди намагаюся прочитати і залишити свій відгук. Тому , що розумію як це хочеться дізнатися , що подобається, що ні. Та й взагалі дуже приємно , що тебе читають. Значить ти працюєш не даремно. Але якби я була звичайним читачем то залишила б лише тоді коли мені щось дуже не сподобалося. А коли все ок я просто читаю і йду далі.
Радомир Український, Я намагаюся встигати все потроху. Таке життя зараз.
Це питання треба задавати читачу, а в блогах ви таких зустрінете одиниці.А читач вважає, що поставивши лайк він вже сказав: класна книга, мені подобається. З часом з'являться свої постійні підписники і вони точно будуть писати не просто вітаю з новинкою, а й змістовні коментарі. (Або комусь дістанеться такий читач, як я з постійними питаннями))))
Джуні Салем, Погоджуюсь) Лайк це вже в певній мірі відгук, найпростіший спосіб виразити своє вподобання без довгих текстів) Я тільки радий питанням! Вони допомагають мені вдосконалюватись! За це я тобі дуже вдячний!!))
Ну, читач теж має повне право не залишати відгук...Особливо змістовні, це вже прямо окрема робота вимагається від читача. Читач же не в школі де у нього є завдання написати твір на тему сильних/слабких сторін твору й того "А, що на вашу думку, хотів автор сказати у творі?". Якщо читач прочитав ваш твір й пішов читати інший, то все, у вас вже є найкраща оцінка від читача, він вас читає далі. Чесно кажучи, я вдячна усім читачам за усі коментарі, бо людина прочитала і людина витратила свій час, щоб написати коментар. Це вже супер.
Усі люди мають різний досвід, світогляд, характер й звичайно по-різному будуть сприймати ваш твір. Будуть ті, хто скаже: "Божечко, як же це класно" й ті хто скаже : "Та гіршого за це я не зустрічав"...й вони будуть праві. Може досвід того читача в рази перевищує досвід автора...Все може бути. Ви це розумієте й працюєте далі. Вас не можуть спинити ні похвали, ні прокльони.
Шаграй Наталія, Ну і плюс можна почерпнути багато гарних ідей і бачення) Допишу книгу і промарафоню рецензії)
Якщо я взялася за читання книги, то завжди залишаю свій коментар. В основному це для мене означає розповісти про враження, можливо висловити свої здогади або похвалити автора, іноді, кажу чого мені не вистачило. Як на мене, то я завжди залишаю коментар тільки після прочитання. Мені важливо читати початок, заглиблюватись у середину і балдіти від кінця.
Я напевно належу до того типу авторів, які люблять отримувати коментарі на свою книгу тільки тоді, коли читач її прочитав, і може вказати, що йому сподобалося, що не врахувала, що пропустила і чого вони чекали. А також підказати ідею, що їм було б цікаво дізнатися.
Полiна Крисак, Ви праві, деколи остання прочитана глава може залишити не найкраще враження, а особливо, коли книга в процесі, що може відлякати читача)
Зазвичай стараюся залишати відгуки до кожного розділу, але якщо розділи маленькі - то до кількох. Знаю, що письмо забирає багато часу. Автору приємно отримати коментар, бо сама чекаю відгуки...)))
Ханна Трунова, Доречі, маю якраз в планах взяти участь у марафоні рецензій)
Якщо по правді, я люблю читати книги які хейтять, знаходити в них, щось саме для себе. А загалом, кожна робота, це вирачені сили та час. Коментарі залишаю тоді, де як би то мовити : - торкнуло. Боже, допоможіть зеленій людині, чому в мене часами не ставиться тире, це вже прям мій біль. )) Вибачаюсь, всім гарного настрою.
Радомир Український, Це може бути єдине речення. Жарт. Та навіть дія.
Як автор, ніколи не орієнтуюсь на коментарі. Звісно, мені приємно отримувати слова подяки, але це вже трохи інша справа, і воно на книгу безпосередньо не впливає.
Як читач, для мене книга - це спілкування. Як і у звичайній співбесіді, можна з кимось погоджуватись, а можна і ні. У випадку з книгою (якщо кардинально не подобається) просто закриваєш її та йдеш геть. Але в мене таке трапляється вкрай рідко. Зазвичай я виявляю розбіжності з автором ще під час вибору книги (анотація, обкладинка, назва та жанрова приналежність твору дуже сприяють у цьому). Коментарі залишаю, як читач, суто щоб підтримати автора, і це завжди позитивні речі. Навіть якщо підмічаю якісь авторські недоробки, то в коментарі надаю декілька дієвих порад, у який спосіб можна виправити становище.
Сергій Ляховський, Цікавий підхід до написання) Я більше оцінюю книгу по тому, чи переживаю я якусь "цікавість у середині" (коли читаєш речення за реченням і тобі настільки подобається і настільки цікаво, що ти не можеш зупинитись)
Я ніколи не читаю чужих коментарів. В мене ж своя думка, яка може не співпадати з іншими. Пишу завжди відверто, що сподобалося, а що ні (за останнє часто прилітало).
Я не розумію, як можна не подякувати людині за її працю? Створення твору також забирає багато часу та сил.
Пишу коментарі до кожного розділу, або тоді, коли щось зачепило. Можу підказати на огріхи, одруківки, росіянізми, якщо автор до цього адекватно ставиться.
Олеся Глазунова, І це добре, сам сьогодні виправляв деякі русизми) Чудово, коли є люди, які підкажуть, що є краще слово)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати