Глава 9 та роздуми про мізогінію

Субота - тож нова глава вже вийшла, а це значить, що ви мусите перевірити, що ж там коїться. 

Насправді, тема мізогінії та сексищму у літературі набула такого розголосу та хейту лиш рік тому, коли Україною почали ширитись дарк романи. Якщо чесно, як письменниця в цьому напрямку, мені цікаво дізнатись, як читачі відносяться до цього?

Наприклад, мій твір є звичайнісіньким дарк романом, та я знаю, що хейт рано чи пізно почне виливатись саме з цього приводу. 
Але, як автор, я б сказала, що в своєму творі, хочу показати до чого саме можуть призвести токсичні та співзалежні відносини. Мені здається, що особливо в нашій країні, насильство над жінками у стосунках ало обговорюється, а іноді й взагалі умовчується.

Тож, на мою думку, темна література висвітлює цю проблематику, навіть якщо закінчується умовним "Хеппі Ендом". 

А що з цього приводу думаєте ви?

3 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Джулай Саммер
23.11.2024, 21:21:06

Я люблю дарк романи, просто тому що подобається без якогось там підтексту. На мій смак персонажі такого жанру більш фактурні та яскраві. Однак зайвої моралістики над цими творами не розумію. Література має схильність до змальовування не найкращих людських якостей. Так само і кіно. Якщо кожного персонажа препарувати на тему сексизму чи мізогінії - то ми відмінимо майже все, крім дитячих казок. А, хоча ні, їх теж. Бо чому всі вз'їлися на лисицю яка з'їла Колобка? Тільки тому що вона жінка, яка провчила токсичне маскуліне тісто?)))

Показати 2 відповіді
Джулай Саммер
23.11.2024, 21:45:50

Селенія, Це взаємно❤️

Наше суспільство ( нажаль) не дуже любе обговорювати ці проблеми. Проте таксичні відносини в родині ( а це знову ж таки я можу відчути на власному досвіді) не завжди закінчуються Хеппі Ендом. Переважно вони закінчуються трагедією , а в Україні , звиклі до замовчування цієї проблеми , і навіть покриванню злочинів , та навіть злочинів сексуального характеру. В консервативному українському суспільстві ці теми табу. Тому і є багато хейту відносно дарк-романів . Якщо дарк тематика вам подобається , то вислів вашої творчості , а значить розвиває цей жанр в Україні , як і мої наманання популізувати жанр містики. Це круто. І важливо як приклад захисту від насильства людей. Я дуже радий що вас обійшли хейти , хоча хейтерів на платформі багато. Я сам зіткнувся із хвилею хейту в мій бік. Продувжувати писати мені допомогли лише друзі-автори. Зі свого боку , я можу лише продовжувати підтримувати вас,
з повагою,
Шиповський.

Показати 3 відповіді
Селенія
23.11.2024, 20:23:23

Михаил Шиповский, ♥️♥️♥️

Це дійсно цікава тема. Я згоден, що дарк романи мають потенціал показати токсичні відносини такими, які вони є, без прикрас. Якщо твір підкреслює наслідки й не романтизує насильство, то це може навіть допомогти людям усвідомити проблему. Мені подобається ваш підхід до цієї теми, виглядає так, ніби ви намагаєтеся донести важливе. Хотілося б почитати ваш твір, щоб зрозуміти, як саме ви це подаєте.

Селенія
23.11.2024, 20:15:25

Радомир Український, Дуже вам вдячна, ну мій твір лише в процесі, і я справді вважаю, що зрозуміти вкладений сенс читачам буде можливо тільки наближаючись до кінцівки. Та я справді сподіваюсь, що хможу висвітлити цю проблему. Мені здається, що цей жанр дуже недоцінений нашим соіцумом ( маю на увазі українським соціумом ), та людям ще треба до нього звикнути. Дуже дякую вам, за ваші роздуми ♥️

Інші блоги
Невеличке продовження Затемнення
Ну, зовсім невеличке)) Після завершення Дзена я писав, що в цій серії планується ще кілька оповідань, і це - перше з них. Воно, власне, про Дзена і Тріну - коли вони вже в усталених стосунках і на новому місці. Твір невеличкий,
Автори як актори
Відомо, що є два типи акторів : ті, які грають самих себе в різних обставинах і ті, які грають різні характери. Перші більш впізнавані і культові, тому що глядач "підсідає" на харизму певного типу і саме цей типаж шукає
"Король без минулого" вже у продажу!
Вітаю, шановні читачі! Дилогія "Не її король, не його королева" нарешті завершена! 7 місяців роботи та сумарні 553 сторінки, на яких розгортається особиста драма двох зовсім не схожих, на перший погляд, людей. Вона
Хір ві гоу егейн
Вітаю! По-перше: дякую! Усім, хто хвилювався, підтримував та писав слова підтримки. Усе це я бачив, усе це я дуже сильно ціную. Піпець, скажімо так, ще не завершився, але завершилася його "гаряча стадія", та і я втомився
Велика знижка на передплату -30%
ВАУ-ЗНИЖКА!!!! Таке точно не можна пропускати! МИ ПОДІЛИМО ЇЇ -30% Коли весь коледж оголосив мені війну, а власний брат вдав, що це його не стосується, на моєму боці опинилися ті, кого бояться навіть викладачі. Адам і Даміан.
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше