як ви думаєте,з появою ШІ стало легше творити чи..
Відверто кажучи, я пам'ятаю часи існування рольових текстових ігор і те, як там підбирались аватарки. Це був тривалий момент пошуку зображення з якоюсь конкретною зовнішністю або варто було водити дружбу з дизайнерами (людьми, які шарили як працює фотошоп) і вони на прохання могли намалювати щось прикольне.
Ті часи давно позаду для мене. Але почавши писати свою першу книгу я зіштовнхнулась з тим, що треба обкладинка. А я такого робити не вмію. Тож звернулась до ШІ за допомогою.
Але мені цікаво от що, чи є це етичним по відношенню до тих ілюстраторів, які малювали зображення до появи всього цього.
Чи навпаки ця доступність стимулює до творчості тих, хто ніколи в себе не вірив?
Цікава Ваша думка)
P.S.: Також запрошую Вас до читання мого першого твору) Він про заборонене кохання в українських декораціях, з використанням міфів та історичних фактів)
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиШІ приблизно так творить, як копірка в друкарській машинці або трафарет в руках маляра. Тож порівнювати скомпільоване з допомогою промпту і творчість просто некоректно. Як і питати, чи морально для маляра користуватись трафаретом, коли митець щось там малякає. Звісно маляру можуть заплатити більше. Але в цілому в мистецтві цінується унікальність, а не компіляція. Так що такі питання - звичайний фокус, який називається підміною понять ) А можлива ця підміна тому, що компілятор і генератор випадкових фраз називають інтелектом. А люди. які прогулювали пари, не знають, чим машинний спосіб підбору складників відрізняється від людського інтелекту - логічного, емоційного і всіх інших різновидів інтелекту )
Хочете знати, що з приводу цього відповів сам ШІ? Зараз процитую:
« Ваша ситуація дуже цікава і насправді ілюструє, як ШІ змінює сферу творчості, зокрема для письменників, художників та навіть тих, хто, можливо, не мав би сміливості спробувати себе в нових ролях. Моя думка така: поява ШІ створила абсолютно нові можливості для творчості, але водночас і виклик для класичних ілюстраторів.
Сучасний ШІ справді робить доступнішим створення зображень та інших медіа. Це може стимулювати творчих людей, які раніше не відчували себе впевненими або не мали ресурсів замовляти ілюстрації, спробувати себе у ролі ілюстраторів, дизайнерів обкладинок або художників. У вашому випадку, наприклад, ви могли отримати швидкий результат для обкладинки й далі фокусуватися на самому письменництві, а не турбуватися про пошук дизайнера чи вивчення нових навичок.
З іншого боку, класичні художники можуть відчувати певний дискомфорт, особливо якщо частина їхнього заробітку залежала від створення ілюстрацій на замовлення. Є етичний аспект у використанні ШІ, адже, часто, він вчиться на основі робіт цих митців, не отримуючи від них дозволу. Це породжує дискусії про справедливість і авторські права.»
Ірина Скрипник, Продовжую, бо все не влізло:
« Отже, в багатьох випадках ШІ відкриває нові горизонти, і, можливо, стимулює більше людей до творчості. Але все ж таки важливо пам'ятати, що за кожним твором стоїть чиясь робота і талант, тому, якщо є можливість, підтримка митців завжди залишатиметься приорітетним вибором.»
Вітаю. Вставлю свої 5 копійок, як дизайнер обкладинок. Не роблю їх за тисячу грн, до речі))
З появою Ші дещо створювати стало набагато легше. Я й собі нашвидкуруч роблю арти для реклами за допомогою ші (коли немає часу сидіти в Фотошопі). Але у більшості випадкаків - зображення дефектні та потребують доопрацювання. Це ускладнює роботу, особливо, коли автори надають для обкладинки саме такі дефектні картинки.
Якщо у своїх роботах використовую фрагменти, створені ші - завжди попереджаю. Але 99% моїх робіт на замовлення без використання ші (звісно, якщо це не пряме побажання автора та надані готові зображення).
Вплив на кількість замовлень є, помітний. Утім багато хто полюбляє "класичне замовлення", тому зовсім без роботи не залишаюся. Поки що...
До прикладу: вчора купила зображення гарного чоловіка на стоці для обкладинки. Не догледіла примітку, що воно створене Ші (автор, коли обирала фото, теж не помітила). І по факту витрачені гроші та час на роботу, адже переробити обличчя з дефектами - зайняло не одну годину. Легше було б купити нову картинку, але це б додало вартості + дарма витрачене завантаження з оплаченого пакету фоток на стоці...
Як на мене, дивне питання про етичність по відношенню до ілюстраторів, які малювали й заробляли на цьому. У нас, як авторів, тут купа безкоштовних книг. Хтось переймається етичністю цього питання? Видавництва мають власних ілюстраторів, та й ті зараз майже не малюють власноруч обкладинки. Але, їхня праця оплачується видавництвом з гонорарів. На самвидаві Ви самі обираєте, з чим чи ким працювати. Це - Ваш вибір і ніхто не може дорікати. ШІ - чудовий інструмент для створення обкладинок. Користуюсь ним, бо підібрати те, що хочеш, досить швидко та ефективно. До того, ж, і текст назви книги можна обирати такий, як потрібно.
Світлослава Вирій, Святославо, теж не памятаю, чи прописано це у Правилах платформи, але це звичайний правовий постулат - те, що опубліковано - звичайно, Ваша власність!
Все залежить від того, з якої сторони подивитися. Зараз ШІ допомагає створити максимально схожий малюнок на те, що автор уявляє в голові. В той час, як ілюстратору інколи важко пояснити, що ти маєш на увазі.
Просто більшість текстів тут безкоштовні, і відповідно мало хто готовий платити ілюстратору кілька тисяч для книги, яка не принесе грошей.
е забувайте і про те, що ШІ і можуть писати тексти, в тому числі хтось навіть намагається писати книги за допомогою них. Просто це важко назвати творчістю і все...
Єва Ромік, Не думаю, що був організований бунт, як у випадках зі сценаристами Нетфлікс, але відгуки бувають різні)
ШІ це інструмент призначений допомагати людині. Що є неетичного у використанні інструменту?
Єва Ромік, Я кажу не про етичність використання ШІ.
Справа в тому, що сам ШІ використовує для створення продукту для нашого запиту)
Він бере це з того, чим його "годують". І там не завжди зберігається авторське право)
Я справді маю претензію до використання великими видавництвами в комерційних цілях ШІ)
Але коли це використовується на платформі для авторів, які пишуть на не на стільки широку і в основному не комерційну аудиторію - це зовсім інше питання)
Раніше я намагалася сама малювати обкладинки (якраз маю освіту дизайнера ілюстратора, що прикро, бо не люблю більше малювати), але воно все було не те. Людей я малювала, а фон ніяк не йшов. Це дуже дратувало. У той час я ще не любила робити колажі з різних фото та все малювала з нуля. Після вирішила замовити обкладинки у справжнього художника, і це дуже дорого. Поява ШІ мене майже врятувала. Бо тепер я можу отримати за безкоштовно те, за що платила багато грошей. Хоча домальовуавати за ШІ все ще доводиться))
Анна Стоун, Як цікаво!
Дякую за Вашу думку.
Я звикла чути від дизайнерів лише наріукання на ШІ. Тому добре знати, що є й інша думка)
Малювання для мене цікава, але недоступна тема, тому можу лише захоплюватись роботами)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати