Ставлення до моїх творів
Кілька днів тому в мене вийшов невеликий твір, а разом з ним актуалізувалася одна дилема, якщо її можна так назвати. Звісно, я хочу, аби мої книжки читали. Проте розумію, що якість у них не діамантова. Зараз ідеться не про сюжет (його краще оцінюватиме читач), а радше про саму мову тексту. Я намагаюся зробити її краще, але до бажаного рівня досягнути не вдається.
Повідомляти про таке в блозі здається анти-рекламою. Особливо враховуючи те, що автори, чия якість тексту не краща за мою, гордо (за моїм сприйняттям) й активно запрошують до прочитання своїх книжок. Проте для мене це ― все одно, що вводити в оману себе і читачів.
Чесно кажучи, для мене зараз покращення та можливість сказати про проблему важливіші, ніж популярність. Тому я роблю цей допис. І, використовуючи його як індульгенцію, все ж повідомлю про свій наступний твір в блозі, коли він невдовзі вийде.
4 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДуже сильний блог і в ньому доволі влучно сказано про багато важливих речей. Теж з таким зіштовхувався багато, коли рекламують якісь недописані книги, але роздувають з цього цілі величні шедеври. А я останньою книгою на 1000 сторінок викликав випадково заздрість, хоча й не спамив тією рекламою, бо вона й не потрібна та й часу на неї ніколи немає, адже одразу далі наступну книгу йду писати.
Мені особисто всі ваші твори подобалися, особливо Ліна залишила в серці саме важливе місце. Історії написані легко, чудово, чарівно, деталізація світу була зроблена на високому рівні, а ваші оповідання завжди чомусь вчать і показують цікаві історії окремих героїв та епізоди з їхнього життя. А щодо стилю письма не варто хвилюватися, ми всі вчимося з кожною новою книгою ще краще писати. Я досі з п'яти років і донині покращую свій стиль, надихаюся різними джерелами та музикою, щоб зробити справді якусь особливу книжку. Але це великий кошт, бо я пишу вранці і вночі, книга пишеться неймовірно довго, а на релізі мало хто її буде читати, проте я пишу в першу чергу для самого себе, а читачі завжди знайдуться;) Вірте в себе та свої можливості, у вас все чудово виходить!
Максиміліан Степовий, Дякую вам! Мені завжди здавалося, що, коли книга недописана, то повідомляється про вихід окремих її глав.
Взагалі, так — це виглядає, як анти-реклама. Якщо знаєте, що є десь проблема — просто виправляйте. Не знаєте, де саме проблема — попросіть когось прочитати і залишити вам відгук. В ідеалі б ще знайти собі бету, але в мене самій він тільки нещодавно зʼявився і то я не знаю, на який час. Просто поки читає мої чернетки і коментує. Можливо, наступну роботу не захоче читати. Хто його знає… Життя іноді непередбачуване.
Anku Whitefox, ❤️
Вітаю! Придумати назву до своєї книги дійсно буває важко (я й сама зараз у роздумах :) ). Особисто я раджу не називати книгу на пряму до сюжету, до прикладу: "Подорожі бабці", краще назвати як провідний мотив книги - "Наздогнати щастя". Це і цікавіше, і небанально. Бажаю Вам успхів)
Емілія Зінченко, Вітаю вас теж, але йшлося не про назву, а про мову твору. Щодо назви, то тут не зовсім з вами погоджуюся, бо ті, що кажуть про сюжет, і ті, що описують провідний мотив книги, бувають однаково хорошими. Недолік першою в тому, що вона може звучати нецікаво, а друга ― надто абстрактно. Також назви залежать від того, на чому здебільшого фокусується твір (наприклад, на головному герої, події, групі людей чи ідеї самій по собі тощо). І дякую вам за побажання.
Привіт) Анти-реклама то теж реклама, тому цей блог в будь якому випадку привертає увагу до вашої творчості) І це прикольно
Я б радив взагалі не паритися цим. Писати просто в своє задоволення та для себе. Стосовно якості - тут можна або скористатися послугами когось знайомого, хто добре шарить за укр мову та готовий відредагувати певні частини тексту. Або самостійно намагатися покращити якість тексту (не сюжет, а саме мовленнєві конструкції і тд.) Тобто - перечитувати, перечитувати, перечитувати, думати, читати в голос. Думати, як воно звучить. Чи легко воно виговорюється та сприймається? Чи текст не перевантажений? Можливо, чогось дійсно забагато в певному фрагменті... Порівнянь, метафор, вставних слів. Або слова можливо повторюються надто часто.
Успіхів! І найголовніше - ПИСАТИ, ПИСАТИ, ПИСАТИ! Повертатися до тексту, перечитувати його і вчасно знаходити місця, що не дуже подобаються. Щоб виправити й доповнити)
Юрій Гадзінський, Можу тільки погодитися з кожною вашою тезою.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати