Вичитка та редагування своїх текстів + Мем

Пропоную сьогодні проговорити про вичитку та редагування своїх текстів

Це, напевно, найнеулюбленіший етап більшості письменників та письменниць. Хочеться творити, а не сидіти та шукати помилки у тексті. Але, якщо немає можливості віддати свої роботи спеціалісту, то доводиться робити це самостійно.

Тож, які варіанти можуть допомогти нам знайти помилки у тексті:

~ читай повільно та за складами
~ читай у голос
~ відкрий текст через інший додаток чи зміни колір оформлення
~ використовуй сайт/плагін languagetool
~ попроси знайомих та рідних вичитати
~ запиши свій текст на диктофон, переслухай
~ дай тексту полежати
~ комбінуй ці методи
~ не бійся помилитися, все можна виправити

Діліться у коментарях: Якими методами користуєтесь ви? Які ще знаєте? Що краще допомагає саме вам? \/

Усім натхнення та гарних відредагованих текстів♥️

P.S. Я комбіную ці методи, але моя уважність сидить у сторонці та сміється :D

 

10 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ханна Трунова
19.10.2024, 14:46:15

Читай не "у голос", а "уголос" ;)

Я якраз зараз редагую свій текст. Мені це подобається) користуюсь майже всіма методами, окрім того сайту. Від нього нема користі...

Ханна Трунова, Дякую, буду знати)
Успіху у редагуванні!)

Помітила цікаву річ. Після того, як взялася вичитувати чужі твори, стала краще помічати помилки у своїх. Бо свідомість ніби заточена стає на ті недоречності, і бачить їх автоматично. Хоча, звісно, до ідеалу ще далеко)))

Показати 3 відповіді

Тетяна Овчіннікова, Ото ж бо))

Можна написати оповідання, відкласти його на деякий час. А потім через 10 років повернутися і написати його з нуля ':-)

Дмитро Євтушенко, Ахахаха, наче непоганий план)

avatar
Тетяна Олiйник
19.10.2024, 13:51:55

Це i для мене найнеулюбленiша справа! Я вичитую вголос, використовую languagetool, прослуховую через голосовий додаток, що переводить тексти в аудіо.

Показати 3 відповіді

Тетяна Олiйник, Дякую!) треба спробувати))

avatar
Емілія Зінченко
19.10.2024, 13:15:28

Вітаю! Я також не люблю редагувати твори, але треба :) Дякую за поради. Languagetool дійсно хороший сайт, та особисто я користуюся сайтом Corrector.

Емілія Зінченко, Дякую, спробую ще його, бо у мене помилок постійно забагато:D
Дякую за коментар♥️

avatar
Ліна Діксон
19.10.2024, 11:54:58

Мем смішний, ситуація не дуже _:). Про читання вголос погоджуюсь. Перед тим, як публікувати главу на Букнет, я завжди пробігаюся по ній очима, редагуючи помилки. А потім через деякий час читаю вголос сестрі, і стільки всього ще помічаю, що на мить аж соромно стає _:)

Показати 2 відповіді
Ліна Діксон
19.10.2024, 13:21:54

Ангеліна Александренко, багаторівнева перевірка))

avatar
Лекса Т. Кюро
19.10.2024, 12:08:41

Дякую за корисний блог! Ви завжди надихаєте та настрій підіймаєте!
Всі побажання взаємні✨❤️

Lexa T Kuro, Щиро дякую за теплі слова♥️Мені дуже приємно)))

avatar
Єва Ромік
19.10.2024, 12:10:50

Нормальні поради, аби користувалися, не нехтували.
У мене з власною вичиткою не виникає проблем, мені подобається цей процес. Я працюю над вичиткою ще під час написання. Не починаю наступного розділу поки добряче не покопирсаюся в попередньому. Відчуваю задоволення коли текст набуває милозвучності.

Єва Ромік, Дякую)
Я главу вичитую потім переходжу до наступної, але моя уважність страждає :D

avatar
Тетяна Вітер
19.10.2024, 12:25:49

Щиро дякую за поради! Ситуація дуже актуальна. А мем смішний)

Тетяна Вітер, Рада допомогти) дякую за коментар♥️

avatar
Олеся Глазунова
19.10.2024, 11:46:44

Дякую за поради!
Але ще важливий аспект для авторів приймати свої помилки та не сприймати вороже коментарі читачів, які вказують на помилки не для того, щоб тикнути носом автора, а щоб покращити текст
Бо багато авторів сприймають це як хейт(((

Показати 4 відповіді

Єва Ромік, Я теж) я радію, коли кажуть про помилки) бо моя уважність страждає :D але, як показує досвід аркуша, деякі коментарі бувають дуже агресивні…

Інші блоги
Зрада Дарія і трохи візуалізацій
Вітаю, друзі) Давненько не було блогів, тож виправляю ситуацію - і цікаво, звісно ж, з вами поспілкуватися. Сьогодні вийшла остання частинка дуже важливого розділу, який нарешті проливає світло на те, що відбулося з між Вассою
Скоро фінал - Залежність Рейзора
Всім привіт! Вже на наступному тижні ми дізнаємося, чим же закінчиться історія цього гарячого нахаби-мійльонера і його норовливої коханої. Після того ціна на книжку стане 89 грн., тому, хто ще думає, купляти, чи ні - не зволікайте. "Залежність
Гаряча знижка ❗
Гаряча знижка ?30% 27 червня "Будь моєю, Марі" Сьогодні після роботи ми їдемо вечеряти в ресторан” Вкотре перечитую повідомлення від Артура і кусаю губи. Я відповіла йому, що вдома мене чекає чоловік,
Чому я ніколи не хотіла б жити в Спарті
Вчора випадково натрапила на відео про Спарту, і мене досі не відпускає ця тема. Ми часто романтизуємо спартанців, уявляючи їх непереможними героями, але якщо зазирнути глибше — це була справжня антиутопія. Уявіть
Кумедні цифри)
Побачила не круглі, але цікаві цифри на моїх творах – кількість прочитань у оповідання "Твої зелені очі... перегукується з кількістю прочитань у "Голого щастя", у останнього число коментарів зрівнялося з "Особистим
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше