Рецензія на роман Олесі Глазунової
ЯК ЗМУСИТИ ДРАКОНА-МІЛЬЯРДЕРА ПЛАТИТИ ПОДАТКИ.
Все почалося з того, що Ларисі Бондарчук прийшла в голову ідея влаштувати флешмоб. І не аби який, а провокативно-гумористичний. Чому б не висміяти всім набридлу тему про мільярдера і секретарку, адже подолати цей відвертий китч можна лише за допомогою гумору, сарказму та іронії.
Ідею Букнетівське товариство підхопило і взялося втілювати. До речі, дехто не зрозумів іронії засновниці і сприйняв її починання за чисту монету, але більшість все ж таки оцінили тему вірно. Як би там не було, на Букнеті почалася ера драконів.
І Олеся Глазунова, наш незмінний перпетуум-мобіле [вічний двигун, якщо хто не знає латини], не залишилася осторонь, представила нам свою версію кохання дракона-мільярдера і людської дівчини.
Сюжет роману надзвичайно простий і абсолютно передбачуваний, як і має бути в романах подібного толку, але Олеся, за допомогою гумору і кількох власних ідей, примудрилась перетворити його практично на шедевр.
Я не люблю читати книги в процесі написання, але тут не втрималась. Мало того, з нетерпінням очікувала кожного оновлення. А все тому, що поряд з вигаданими героями в романі діють цілком реальні люди - автори Букнету. Ще й головний герой тут не аби-хто, а наш улюблений колега - Dark Overlord, стійка і мужня людина.
Отже, дія відбувається в королівстві Букнет, де править король Дмитріус (Дмитро Євтушенко, який колись в жартівливій переписці назвав себе королем всього світу, чим Олеся і скористалася). У короля проблема - його скарбниця пуста, королева, імені якої автор нам не називає, забагато грошей витрачає на поштових голубів. Хто ховається під маскою королеви я не відразу здогадалася, остаточно допетрала лише коли вподобання правительки змінилися з голубів на рибу, але тепер можу передати щирі вітання Ірі Майській, яка своєю феєричною появою на Букнеті цілком заслуговує на найвищий титул.
Отже викликає король свою скарбничу Маніеллу, вона ж радить йому стягнути податки з драконів, яки мешкають у королівстві, багатіють, а в казну нічого не приносять. З найбагатшого дракона, Оверлорда, Маніелла їде вимагати податки особисто. І починається класична історія кохання в яку втручаються як вигадані герої, так і реально існуючі автори Букнету, кожному з яких Олеся Глазунова відводить певну роль. Так Лариса Бондарчук перетворюється на хрещену Оверлорда, яка завжди прийде на допомогу, наші любі воїни-захисники Юлій Череп і Володимир Забудський - на бойового та космічного драконів, Тетяна Овчіннікова на трубадура, який рознесе по королівству будь-яку звістку. Євгеній Шульженко з дочкою Міланою стали родичами Оверлорда (Євген зробив Мілану героїнею своїх творів, чим завоював загальну прихильність на Букнеті). Ще не можу не згадати літописицю Лару Росу, художницю Ангеліну Александрендренко, що створила не лише портрет Маніелли, але й обкладинку для книги, і звичайно ж дракона-філософа Рому Аріведерчі, який своєю появою викликав справжній фурор в коментарях. І про мене Олеся не забула, наділивши роллю букнетівської законотворчині. Всіх авторів, яких задіяла або згадала Олеся, я вкажу наприкінці, з посиланнями на їх сторінки.
А тепер повернемось до інших героїв. Родина Маніелли, як і вона сама, вигадка автора. Але ж наскільки смішна і блискуча! Чого лише вартий таточко Грош зі своєю дружиною Інфляцією! Я реготала вголос коли читала про них. Та й донечки їхні Валюта, Євра, Доляра, Гривня і Біткойнеса кожна зі своїм характером виявилися.
Є у романі і загадкова особистість, це дехто Ф. до якого королева надсилає листи голубиною поштою. Імені цього героя авторка нам не називає, але дає характеристику: пише залюбки і настільки добре, що Дмитріус згоден взяти його королівським писарем. А чи не один це з коментаторів Олесі Федір Ганькулич? І чи не побачимо ми невдовзі на Букнеті нового автора, чиє ім’я починається на “Ф”?
Олеся Глазунова володіє хорошою українською мовою і легким стилем. Написаний нею текст швидко візуалізується в уяві. Але, попри те, авторка збагатила свій твір ілюстраціями, завдяки яким читачі можуть побачит мешканців королівства Букнет, як вигаданих, так і справжніх.
Отже Олесин варіант флешмобу вийшов цілком вдалим - тема розкрита, закони жанру дотримані, настрій при читанні невблаганно покращується. Звичайно, як будь-який твір, написаний нашвидкоруч, роман має деякі шороховатості, але вони настільки незначні, що зупинятися на них не варто. Я з задоволенням порекомендувала цю книгу своїм підписникам.
Бажаю Олесі Глазуновій подальших успіхів у творчості.
***
А ось і дороговказ для тих, хто ще не знайомий з авторами, яких згадала у своєму творі Олеся:
Написано рецензію за власним бажанням, розміщено у блозі та в книзі РЕЦЕНЗІЇ.
Запрошую авторів і читачів підписуватися на мою сторінку. Я завжди рада новим друзям.
11 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЄво, ви дивовижна! Така чудова рецензія! І книга Олесі справді варта уваги, бо вийшла дуже цікавою і пізнавальною.
Будемо потім читати і згадувати авторів на Букнет))
А ви теж могли б взяти участь у нашому флешмобі про драконів. Офіційно ми його ще не закрили)))
Щиро дякую! Супер просто! ❤️❤️❤️
Єва Ромік, Чудово!
Єво, додайте, будь ласка, до списку ще й цих авторів)))
Переглянула та помітила, що й інші були згадані
Мері та Грег Шевченки
Анна Пахомова
Інна Романова
Сергій Ляховський
Віка Лукашук
Олеся Мрійниця
Катерина Федоровська
Олівія Дейлі
Сподіваюсь, що це всі, але це не точно))) Треба буде окремий блог зробити з ілюстраціями)))
Олеся Глазунова, Про блог дійшло)). Ілюстрації беріть які хочете, ніц не маю проти.
О так це прекрасний твір!
Тетяна Рибак, Погоджуюсь.
Так, погоджуюсь, книга, як для експеременту, вийшла шикарна)
А тепер, щоб ще більше поглибитись в БукНетівське королівство, треба йти вивчити ще 2 чи 3 закони. З Законом збереження ммрії вже ознайомився, зрозумів, оробив, запам'ятав)))
Далі треба ознайомитись з іншими законами, і повертатись до "як змусити дракона мільярдера патити подати" щоб ще раз впевнитись, що все так, як має бути, і спробувати не померти з сміху, як ледве нн сталось минулого разу читаючи про сімейку Манніели)))
Олеся Глазунова, І вам спокійної ночі, Олеся. Дякую за спілкування.
Король прийшов з претензією)))
Посилання на короля не працює =D
Олеся Глазунова, Ні) Плавати в них не вийде, можна розбитися) І це я серйозно)
Треба побудувати фонтан, щоб за допомогою гідравлічного преса він робив фонтан із монет. внизу металева решітка, щоб монети падали у підземне сховище. І так по колу))
Олеся дуже талановита)) навіть по її коментарях до книг вже можна було сказати, що вона чудово пише. У неї дотепний гумор і легкий стиль. Вона дружелюбна і приємна у спілкуванні.
Дякую за рецензію, Єво. Як завжди цікаво. Успіху вам та авторці Олесі))
Олеся Глазунова, То полюбому))
Єво, дякую за таку розгорнуту рецензію ❤️❤️❤️ та високу оцінку мого експерименту.
Радію, що твір сподобався та викликав такі емоції.
Ви змусили мене червоніти та літати метеликом по квартирі!
Дякую за підтримку та Вашу думку!
Єва Ромік, Єво, загляньте на пошту)
Коли законотворець Єва пише рецензію - це взагалі ТОП!!!
Дякую, що згадали)
Книгу дійсно варто рекомендувати!!! І я обовʼязково це буду робити!!!
Євгеній Шульженко, Дякую. Це Олеся вигадала зробити вас героєм книги.
А ви часом не знаєте, хто загадковий "І"? М?
Настя Томошевська, А про "Ф" написано в рецензії. Це активний коментатор Федір Ганькулич.
Вас недарма призначили законотворицею, Єво! Так майстерно викрили усіх прихованих героїв, на яких робила натяки Олеся))) Дуже гарна рецензія)
Олеся Глазунова, Чому ні?))) Звісно ж, хай світиться))) А парочки - це взагалі прекрасно =D
Як же цікаво Ви написали))
Я у Букнетівському королівству тільки освоююсь, але дуже рада потрапити до нього) побігла тепер читати♥️
Єва Ромік, Я думала там тільки блог був:D тож побігла читати)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати