Питання до авторів
Доброго вечора, чи скоріше вже ночі. Як там було в грі? Місто засипає, прокидається мафія? Це не про нас, насправді ж прокидаються автори.
Не хвилюйтеся, тексту буде не багато.
У мене назріло питання, коли ви починаєте публікацію? Пишете і викладаєте одразу чи є якийсь обсяг який має бути написаний, аби вам комфортно було починати публікацію?
Бо я оце зрозуміла, що писати та викладати одразу не для мене, бо хто переписує книгу після того, як написала половину? Я. Хто придумав інакше вести оповідання? Я.
І кожне таке Я, дякую собі, що не почала публікувати, бо зараз би трощилось все і перекроювалося, а це не добре, так є великий ризик, що сюжет розвалиться.
Тож розкажіть мені, будь ласка, як це відбувається у вас. І якщо ви пишете одразу, то як ви втримуєтесь від того, аби переписати та переробити те, що вже написане?
14 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯ зараз працюю над новою книгою. Почну викладати, коли напишу більшу частину тексту. Бо тема для мене доволі важка і я хочу бути впевненою, що всі ниточки в кінці таки зійдуться. Все ж таки хочеться завершити на 1 книзі, без продовження.
Анна Тапок, Перший том завершений, а другий буде після 2000 прочитань :)
Я викладаю розділи книги щодня, тому розпочинаю публікацію книги або коли вона вже закінчена і лишилися дрібні правки або ж коли вже прописую фінал, за умови, що там все вже продумано і не треба буде правити половину тексту)))
Надія Філіпська, Зрозуміла, дуже дякую за відповідь)
Це залежить від того, як часто публікувати новий розділ. Якщо раз чи два на тиждень, то можна з запасом кілька глав починати. А якщо щодня чи через день, краще написати хоча б 2/3 книги, бо випадають форс мажори ( у нас зараз почнуть вимикати світло) чи захворів і все - графік полетів, читачі зникли.
Джуні Салем, Так, розумію, дякую вам за відповідь)))
Дуже сподіваюся, що зі світлом буде не дуже погано...
Для мене поріг - дві глави. Чому? Не знаю. Але я собі встановила правило, що починаю публікацію, тільки коли є дві глави, ну або ж пролог і перша глава
Ліна Діксон, Дякую)
Стараюся спочатку напрацювати кілька розділів (від 3 до 10, залежно від того, який об'єм твору і частоту викладки планую). Бо оце відчуття дедлайну, яке дихає у спину дуже напружує. Від цього страждає і якість текстів. Тому краще бути на кілька кроків [глав] перед графіком публікації. Потихеньку редагувати старе, викладати й писати нове.
А ще орієнтуюся на внутрішні відчуття. Бо буває пишу і вже буквально в голові бачу всі основні сюжетні повороти й фінал, як все логічно ув'язати. Але трапляється й таке, що вже багацько написано, а воно щось в логічному ланцюжку то там, то сям дірка. В таких випадках навіть якщо більшу частину книги напишу, то не почну публікувати, поки не відчую, що пазл в голові склався. Бо іноді так стається, що отакі штуки завершуються тотальним ступором, а твір заморожується на невизначений термін.
Вікторія Токар, Оце точно істина) Дякую)))
Вітаю. Як роблю я: пишу твір повністю, потім редагую, перечитую, коректую. А тоді, коли вважаю, що книга вийшла чудовою - публікую. Раджу робити так усім, аби не виникали труднощі. Бажаю Вам успіхів та натхнення!
Емілія Зінченко, Дякую, мені близька саме така позиція, як і у вас) Просто дивлюся, що в блогах часто пишуть автори, що от закінчила главу, вас чекає чудова, емоційна глава. І я думаю, як, як оце ви так робите, що одразу пишете і публікуєте?
Рада, що я не одна така, хто хоче довести до фіналу, а потім вже публікувати)
Починаю з запасом десь 70 т/с, а після пишу як буде зручно) Під час редактури та підписки можно редагувати книгу, бо це, умовно кажучи, черновик. А ось коли закінчується книга, тоді так, треба вже знати, що після ти не зможеш нічого відредагувати)
Тома Глубокова, Дякую, буду мати на увазі)
Захоплююся відповідальними авторами, котрі спочатку набирають об'єм, а вже тоді починають публікацію. Кожного разу хочу зробити так, але...
Але починаю викладку тільки но у мене є бодай 20т.с., а може і того менше. Не вистачає терпіння чекати, хочеться поділитися історією)
Софія Чар, Дисципліна то наше все, я собі завела правило, писати певний обсяг кожного дня, але, але, але))
Буває що за день напишу раз в 10 більше ніж планувала, а бувають дні, коли жодного речення.
Починаю викладати після того, як допишу історію і відредагую. Адже досить часто доводиться додавати деталі в попередніх главах, щоб все збіглося з новими.
Дмитро Євтушенко, Так, слушне зауваження, дякую)
Дуже Вас розумію, бо переписування, насправді – моє улюблене зайняття)), дописувати, додавати, розширювати – що з коротенького чогось розростається монстр) Після першого досвіду з Букнет особисто я зауважила на майбутнє, що мені особисто варто спершу написати, а потім викладати, а не як зараз)
Анна Тапок, О так!
Як вас розумію, сама частенько добавляю нові деталі, або змінюю розділ, публікую на букнет розділи лише тоді коли в мене є в запасі розділів десять і завжди є час їх змінити, тож викладаю лише ті розділи, які змінювати або добавляти, щось нове до них не потрібно.
Вікторія Вецька, ♥
Короткі твори публікувала, коли вони вже були готові повністю. А більшого об'єму - коли було більше ніж десять розділів і то думала, що мало запасу. Іноді кортіло щось переписати, але сама себе зупиняла, бо так можна до нескінченності щось змінювати.
Ніка Цвітан, Треба буде спробувати такий спосіб) Дякую)
Доброї ночі) побачила Ваш допис, прийшла відповісти)
Я, напевно, з тих людей, які бʼють себе по руках щодо переписування колишніх розділів. Прямо «конкретні» зміни можу внести при фінальному редагуванні всього тексту.
Щодо публікації: то на сайті я маю умовних 10 розділів, а в документі 14, бо в процесі написання таки можу щось змінити у попередньому. Короче, викладаю лише тоді, коли впевнена, що суттєвих змін у сюжет вже не внесу.
MB, Вітаю) Дякую за відповідь) Бо було дуже цікаво, як то воно відбувається у більш досвідчених авторів)
Я поки що не бʼю себе по руках, бо бува просто застигну на місці, не можу далі писати, а потім придумаю щось дуже сильно змінити, і тоді той ступор зникає)
Коли у мене вже є 10 або більше глав, от тільки тоді викладаю. Я для себе вирішила що написати, а завтра припустимо викладати, то не моє. А щодо того щоб переписувати пів книги у мене й думок нема. Можу деякі поправки внести. Якщо глава яка вже є на сайті, то я орієнтуюсь на неї, щоб не допустити помилки у наступних главах. Наприклад імена героїв, вік, місце і т.д.
Вікторія Грош (Rouce), У мене є одна книга, пишу її вже пару років (з великими перервами), то вона зазнавала повних змін рази 3 і коли я візьмусь за неї знову, то почну з початку і буду писати по новому, бо за цей час встигла придумати декілька поворотів, стилістично уявила як це має бути. Але я трошки заздрю тим, хто одразу пише так, як це потрібно) Я до такого ще не доросла) Може прийде з досвідом)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати