Аудіокниги?

Доброго всім здоров'я!
Мій читацький "стаж" - 49 років (з трирічного віку читаю). Тому звик читати швидко і багато. Сприяла цьому і мама-бібліотекарка, так що з книгами у мене проблем ніколи не було. Всі новинки спочатку потрапляли до мене. І я ніколи не розумів, наприклад, аудіоспектаклів по радіо. Вони для мене були надто повільні і "награні". Ще й звучали зовсім не так, як воно "грало" у мене у голові під час читання книг. Однак, випадково, наткнувся на аудіокнигу "Пикник на обочине", котру читав Михайло Гульдан. І, що цікаво: виявилося, аудіокнига може бути достойною уваги. І ще я зрозумів, що хист і бажання диктора визначають багато чого.
Коли я захотів озвучити свої вірші, то спочатку пробував диктувати на телефон. Було не те, що посередньо... було жахливо. Але цікаво. Потім роздобув мікрофон-петличку. Стало краще, але мій перфекціонізм і слух були незадоволені тими частотами, котрі цей пристрій міг передати. Потім я був оголосив збір, щоб ті люди, котрим подобалося слухати мої вірші допомогли мені з обладнанням. Донати допомогли. І у мене з'явився хоч і не професійний, але достойний "конденсаторник". І я почав записувати вірші з його допомогою.
А опісля мій товариш написав книгу. Вона так лягла мені на душу, що я вирішив озвучити її. І "попав". Тому що це виявився цілий цикл. Перші 10-12 глав я перезаписував разів сім, чи й більше. Потім, вирішив, що треба не заморочуватись, а "дописувати" всю книгу повністю і вже потім з'ясовувати, наскільки у мене це все вийшло. Звісно, у процесі надиктовування я відшліфовував свої методики, тож останні глави, на мою думку, вже виходили набагато краще перших.
Зараз я займаюся озвучкою другої книги циклу "Максим Темний" від Костянтина Шелеста. Оригінал циклу є тут, на букнеті (хоча його вже "розікрали" та "розповсюдили" без смс та реєстрації).
Я не впевнений, чи можна давати тут (у блогах) посилання на сторонні ресурси, тож тих, хто зацікавився не тільки почитати, а ще й послухати, запрошую пошукати в інтернеті мою озвучку книги  за словами "Максим Темний". Офіційно я викладав озвучку на аудіо_ком та 4рід_нет.
Якщо комусь "зайде" - був би радий дізнатися про ваші враження (вловити заслужені "тапки", або може й порадіти від хороших відгуків).
Також у мене є канал в ютуб, де я викладаю читання моїх віршів. Можете теж заглянути ;)

2 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

В мене у матусі перша професія також бібліотекар, але це було ще до мого народження. До аудіокниг ставлюсь позитивно, адже в останні десять-п'ятнадцять років, через погіршення зору, практично повністю перейшов виключно на аудіокниги або механічну озвучку. Навіть оцей ваш блог я також "читав" не очима, а завдяки андроїдній читалці.
Попервах увага розпорошувалася (під час прослуховування аудіокниг), але згодом мозок переналаштувався, і вже багато років я не відчуваю ніякого дискомфорту від прослуховування, замість читання. До звичайних паперових книг навряд чи колись повернуся.

Валерій Завалко
06.10.2024, 17:36:10

Сергій Ляховський, Пане Сергію, дякую за коментар. Ще більше вдячний за те, що ви нагадали мені про людей із проблемами зору. Я, оскільки у мене немає знайомих з такими проблемами, зовсім забув що аудіокниги для них - то дещо інше, ніж для людей зі звичайними можливостями. І от якось у мене, в теперішньому відношенні до аудіокниг, щось змінилося. Хоча й не можу поки що сформулювати, що саме. На суб'єктивному рівні. Можливо якась переоцінка рівня потреби у такому продукті, як аудіокнига.

avatar
Ліна Діксон
03.10.2024, 11:55:59

Я не проти аудіокниг). Сама мрію зробити озвучку своїх. Із шикарними емоційно забарвленими голосами, фоновою мелодією на фоні, що підкреслювала емоції сцен та подій, звуковими ефектами, типу коли щось вибухнуло - вибух, постіли - постріли, хтось плаче - звук плачу на фоні. Теоретично, це мало б бути просто шикарно). Шкода, що практично поки що не маю можливості спробувати)

Показати 2 відповіді
Ліна Діксон
03.10.2024, 17:09:14

Валерій Завалко, Дякую). Я також думала, що можна ще знайти кількох бажаючих, до прикладу щоб було 2 дівчини та 2 хлопці, і так озвучувати). Щоб голоси були трохи різні))

Інші блоги
Приховав 2 своїх хоррори, бо...
Вітаю! Ті, хто давно мене читає, знають, що я інколи розважаюся таким жанром, як горрори. (хоррори, horror, жахи - і скільки там ще назв у цього жанру). І, мушу зізнатися, мені складно уявити, чим такий жанр може налякати
Моя спокуслива помилка | Цитати
Добрий день. Сьогодні я до вас із казкою “Моя спокуслива помилка”) Це невеличка конкурсна робота, яка зайняла третє місце свого часу. Заходьте, буде солодко) Цитата: — Звідки ти їх взяла, люба…? — тільки
Беру участь у конкурсі Дарк романів!
Підтримайте будь ласка! Вперше беру участь у конкурсі саме дарк романів, цікаво отримати і такий письменницький досвід) Тому буду дуже вдячна кожному, хто ознайомиться хоча б, з анотацією, при бажанні-і з романом в цілому,
Запрошую!
Привіт! Сама ще не вірю, але вчора в другій половині дня розпочалася передплата на мою новинку) Хвилююся страшно, але варто рухатися вперед. Запрошую усіх, хто ще не читає цю історію, бо буде справді цікаво і, сподіваюся,
Про кохання. Здивований, він сидів за столиком
навпроти незнайомки і зацікавлено розглядав її. Та вона — дитина, певно, років шістнадцяти. Повненька, з чорними кучерями, в дешевому спортивному костюмі — аж ніяк не дівчина його мрії. Вона читала книжку. Цікаво, про
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше