Що сталося з дружинами нацистських вождів
Магда Геббельс
Магду Геббельс (Рітшель) вважають найбільш непересічною з нацистких дружин. Білява красуня народилася в 1901 році. Виховувалась у монастирі урсулінок у Вільворді, любила вітчима-єврея та залишила собі його прізвище – Фрідлендер.
Переконання міняла так само легко, як чоловіків. Заради шлюбу з ресторатором Ґюнтером Квандтом стала протестанткою. Потім вийшла заміж за Хаїма Арлозорова і розлучилася.
У 1928 році почула промови Йозефа Геббельса і захопилася ним. Це був союз красуні та чудовиська: Геббельс не відрізнявся здоров'ям і красою, був клишоногий. На шлюбі наполіг Гітлер, який вважав, що вигляд «справжньої арійки» стане візитівкою Третього Рейху.
Шлюб було укладено 19 грудня 1931 року. Подружжя об'єднувала спрага влади, амбіції та… діти. Сім разів Магда виконала головний жіночий постулат нацистської Німеччини: кожна дитина подарунок для фюрера. Шестеро дітей народилися у шлюбі з Йозефом Геббельсом, всі їхні імена починаються на першу літеру «Н» на честь Гітлера (Adolf Hitler): Харольд, Хельга, Хільда, Хельмут, Хольда, Хедда, Хайда та син від першого шлюбу.
1938 року Магда отримала «Почесний хрест німецьких матерів». Вона уособлювала «ідеальну арійку» і виступала з промовами по радіо. Не поділяла ідеї чоловіка винищити євреїв, але залишилася вірною йому і фюреру.
1 травня 1945 року, коли крах був очевидним, холоднокровно нарядила всіх дітей, а потім лікар зробив їм смертельні ін'єкції. Геббельс вважав за краще не бачити цього. Потім він застрелився, а Магда отруїлася.
Ельза Гесс
Ельза Гесс (Прьоль) була дочкою багатого лікаря. Народилася 1900 року. Стала однією із перших студенток Мюнхенського університету. Вивчала німецьку філологію, 1920 року захопилася нацистом Рудольфом Гессом, вступила до НСДАП.
Основну роль у шлюбі також зіграв Гітлер. Одруження відбулося 20 грудня 1927 року в Мюнхені. Через 10 років фюрер став хрещеним батьком сина Гесс, Вольфа.
Була справжньою соратницею. Відвідувала Гітлера та Гесса у в'язниці, виносила та передруковувала «Майн Кампф» Не залишилася без підтримки фюрера після втечі чоловіка до Шотландії, отримувала пенсію. У 1947 році була заарештована та поміщена до табору в Аугсбурзі. Через рік, опинившись на волі, переїхала до Альгою, де відкрила пансіон. До самої смерті 1995 року залишалася переконаною фашисткою.
Эмма Геринг
Емма Герінг (Зоннеманн) народилася 1894 року в родині шоколадного магната. В юності захопилася театром, вийшла заміж за актора Карла Кестліна, розлучилася. До 38 років грала у театрі у Веймарі.
Із засновником гестапо Германом Герінгом познайомилася у 1932 році. Завдяки йому перевелася до Берлінського театру. У 1936 році Герінг одружився з нею за розпорядженням Гітлера, який вважав, що серед соратників «занадто багато холостяків». Утопив дружину в накраденій розкоші після того, як вона народила йому дочку Едду.
Член партії, Емма всіляко виправдовувала чоловіка, але продовжувала дружити з євреями і деякі з них зобов'язані їй життям. Після розгрому фашистів Герінг був засуджений і наклав на себе руки, прийнявши ціанід. Ему заарештували в 1947 році і звинуватили в геноциді, але звільнили в залі суду. 1967 року написала книгу «Життя з моїм чоловіком». Померла 1973 року.
_____________________________________________
Зовуть, треба їхати, далі буде, нагадую, на сайті викладається мій роман: "Щоденники ката" - фантастика, детектив.
4 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДавно тут такого цікавого не було. Дякую.
Інна Камікадз, Якщо все добре, незабаром буде продовження.
Цікава інформація. Ніколи не задумувалася про долю дружин нацитської верхівки.
Тана Лі, Так, там ще багато всього цікавого.
Надзвичайно цікава інформація.
Дякую!
Олеся Глазунова, Будь ласка, дякую за відгук.
Які гуманні суди.
Наталка Черешня. Є таке.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати