Новинка! "Втрата голосу": Життя чи Смерть?!
Привіт, любі наші читачі та читачки!
Зустрічайте наше нове оповідання «Втрачений голос», написане в рамках чудового колективного проєкту «Коли часу обмаль».
Питання Життя та Смерті завжди були актуальними для людства. Вирішили до них звернутись і ми. Отож, дивіться, що з того вийшло)
Анотація
Колись популярний молодий оперний співак Петро Задніпровський переживає нелегкий період, адже рік тому втратив голос через страшну автотрощу, свідком якої він став, ще й кохана пішла. До того ж співрозмовницею одного дивного вечора стала сама Смерть, що дала лише 6 днів віднайти сенс Життя інакше Петро помре. І ось одна зустріч в парку з маленьким хлопчиком Матвійком змінила все...Чи віднайде Петро сенс Життя чи ж загине? Про це ви дізнаєтесь прочитавши це оповідання, наповнене моментами сумних, моментами щасливих моментів.
А тепер трішки історії. Оскільки в творі йде мова про оперного співака київської опери, то напишем вам про цей театр, виділивши, на наш погляд, найцікавіше.
Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка — театр опери і балету у Києві, який засновано в 1867 році.
Цікаві факти про київський оперний театр:
1. У театрі виступали видатні на той час артисти – Шаляпін, Собінов, Нежданова, Баттістіні, Руффо, драматичні актори – Айра Олрідж, Сара Бернар і багато інших. Диригував оркестром Сергій Рахманінов, свої опери ставив Микола Лисенко, часто відвідував Петро Чайковський.
2. У 1874 році вперше прозвучала українською мовою опера “Різдвяна ніч”, за режисурою Михайла Старицького.
3. У 1896 році театр згорів. На його місці за чотири роки було побудовано новий театр опери і балету. Вже 15 вересня 1901 року відбулось урочисте відкриття постановкою опери Михайла Глінки “Життя за царя”.
4. Під час революції приміщення оперного театру використовувався для проведення з'їздів. Так, в 1917 році в приміщенні оперного театру проходив ІІ Всеукраїнський військовий з'їзд, на якому було проголошено І Універсал Центральної Ради.
5. У 1983–1988 роках було здійснено капітальну реконструкцію театрального приміщення (архітектор Борис Жежерін). Реставратори внесли значні зміни у закулісну частину театрального приміщення, що дозволило збільшити кількість репетиційних залів, гримувальних кімнат, було обладнано спеціальний хоровий клас. Також було збільшено параметри сцени до 20 м вглиб і 27 м у висоту. Тепер загальна площа сцени тепер становить 824 м².
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиОбожнюю оперне мистецтво. Іду по ваше оповідання.
Єва Ромік, так) Цікаво, що за книга
Дякую! Цікавий блог
Максим Бойко, щиро дякуємо!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати