Чи може психолог по тексту визначити ваші проблеми
Погодьтеся, цікаве питання. І багато хто не наважується публікувати свої тексти через цю проблему.
Колись в мене був друг, що любив писати, але не хотів викладати свої твори на платформи самвидаву з одної простої причини. Він боявся, що психолог прочитає написане ним і визначить всі його проблеми. Усі мої пояснення він пропускав повз вухи. Або він просто дійсно не хотів нікуди викладати свої праці. Тут честно відповіді не дам, бо ми вже два роки з ним не спілкуємося. Раніше спілкувалися в одному чаті, але він поступово розпався, але не в цьому суть.
Чого ж я вирішила написати блог на цю тему? Все просто: я просто останнім часом дуже часто зустрічаю блоги та коментарі під ними зі схожими поясненнями.
Так от, як людина, що склала держіспит з психології та вже за місяць отримає диплом, де буде зазначатися "практичний психолог в закладах освіти", можу з повною впевненістю заявити, що ніхто нічого не зрозуміє, не бійтеся. На це є кілька причин.
По-перше, знаєте, чому навчають психологів? Навіть тих, в кого подвійна навчальна програми (от до прикладу як в мене "Початкова освіта.Психологія"). Не працювати за безкоштовно. Треба цінувати свою працю та піклуватися за свій правовий захист. Про це говорять навіть раніше, ніж навчають етапам проведення психологічної консультації і процесу проведення психокорекції.
По-друге, психолог не ставить діагнози. Він може провести діагностику стосовно якихоль сфер людської психіки, але права ставити діагнози та виписувати якісь ліки він не має. Якщо ваш психолог ставить вам діагнози, то біжіть від нього як найдалі. Це може робити лише лікар-психотерапевт та психіатр. Ну або якщо в психолога є відповідна освіта, то окей. Але не людина, що має лише психологічну освіту.
По-третє, для діагностики будь-якої сфери потрібно використовуваи відповідні методики. І бажано кілька, бо у всіх них є недоліки. А деякі протирічать самі собі. Крім цього потрібне ще особисте спілкування, щоб перевірити результати та звірити з дійсністю.
Тому, любі пані та панове, видихайте. Нічого вам психологи не зроблять через написане вами. І пишіть в своє задоволення.
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиО, вітаю Вас із отриманням диплому! І як людина, яка щойно завершила курс "Пропедевтика психіатрії" (звичайно, у мене теж є диплом Магістра психології), можу з упевненістю стверджувати, Ви праві, бо - навіть за такої спеціалізації психолог ставити діагнози не може. А навіть якщо й поставить - то хіба в своїй голові. Та й, зрештою, ідеальних людей немає, кожен із нас має якусь акцентуацію, еге ж :))) щиро радію Вашим досягненням! Вдалої практики та багато усвідомлених клієнтів!
Рита Адлер, Щиро дякую!
У мене немає психолога)))))
Але колись був страх ( в якомусь ступені він є й зараз), що знайомі можуть прочитати та будуть сміятися чи критикувати (привіт шкільним травмам булінгу).
Тому я довго нікому не казала та й досі ховаюся під псевдонімом. Навіть зараз я не одразу кажу новим знайомим про свою творчість))
Камі, вітаю з держіспитом! Успіхів!
Анітка Санніфео, Так, я теж ++
Тю. Щось зрозуміти по тексту можуть не лише психологи, але цікаво як нашу професію то демонізують то наділяють небаченою силою. Насправді ж психологи частіше за все бувають дуже приймаючими до чужих прибабахів. Бо і свої прибабахи добре знаємо)))
Приємно познайомитись з колегою :)
Досі пам'ятаю звітність з практики та рефреймінг, який був одним із завдань. Тоді викладач віч-на-віч зробила неправильні висновки, людина з психологічною практикою в кільканадцять десятків років може припуститися помилки знаючи людину і спостерігаючи за нею. А через текст на відстані можна й так собі багато чого видумати про автора й повірити в це)) Тільки сам автор може помітити якісь свої нюанси, якщо захоче, ну й зробити певні висновки, так що усілякі "а зараз ми автора на чисту воду виведемо по його текстах" не працюють. Єдине, що може повпливати на текст - життєвий досвід та інтереси, вподобання. Все.
Ну і зі здачею державного іспиту) Вітаю!
Анна Несторова, Дякую ❤️
Лишилося ще два: з педагогіки та комплексний, але стосовно них не дуже хвилююся. Після коледжу держи склала на відмінно, тому й цього разу склам)
Ми робили колись тести визначення характеру чи темпераменту за письмом, але це з рукописами НА ПАПЕРІ ВІД РУКИ. А тут всюди друкований текст, чого боятись)))
Камі Мир, Я мала на увазі, що по тексту зрозуміти, що ж за людина цей автор не можливо. Не знаю як називається та наука, саме "за почерком" мала на увазі. Припустила, що ваш друг має якісь комплекси чи страхи і боїться щоб про них не дізнались. За почерком можна визначити самооцінку, якщо не помиляюсь, і то не факт.
Я вже уявляю, як психолог потирає лапки і сидить десь в засідці, в сподіванні поставити комусь діагнох по тексту, а перед тим ще той текст знайти ))
Єва Райн, Я так якийсь фільм дивилася і критикувала підходи вчителя в школі, тому ситуація дуже знайома)
Ніколи навіть не думала, що по тексту можна виставляти якісь психічні розлади. Як на мене, це щось із розряду - судити художника по його картинах. Хоча нинішні реалії показують, що навіть у наших фантазій шукають прихований сенс.
Аліна Скінтей, От-от! Але от що цікаво: жожен тест і жодна методика не дасть стовідсотково достовірний результат. Раніше я теж дуже захоплювалась тим, що професіонали використовують психологи, думала, що методики всесильні й безсумнівноправдиві, але... Їх створили люди, а люди не ідеальні. Я вже протестувало багато методик на практичних заняттях, але жодна не обійшлася без похибок та неточностей. Як показала практика, вони не універсальні.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати