Для кого Ви пишите?

Нещодавно задумався над запитанням: "Для кого я пишу?". Не в сенсі "навіщо мені це потрібно", а саме - на кого націлений текст? Чи намагаюся я врахувати можливі "забаганки" потенційного читача, поставити себе на його місце та сказати самому собі: "Мені не вистачає тут ось цього..."

Чи навпаки, увесь творчий процес - власна забаганка, яка має бути викладена у тексті, аби порадувати самого себе та поділитися з іншими людьми, просто задля думки зі сторони?

Або ж, увесь світ, персонажі, їхня історія та події - це потік інформації з-за меж власної свідомості, ціль якого просто існувати?

Особисто для мене відповідь - усе й відразу. Адже неможливо Творити виключно для когось. Занадто багато зусиль та часу витрачається на створення повноцінного Світу, де персонажі мають прожити історію, а не просто з'витися та зникнути. І автору доводиться пережити все це разом з ними: побачити; відчути; осягнути; подолати та досягнути, врешті-решт, поставленої перед героями цілі. Написання книги - це бажання вдихнути життя у світ, який до цього часу був тільки у власній свідомості, поділитися ним із іншими, та таким чином, впевнитися у тому, що цей світ продовжуватиме жити у голові інших людей. Звучить як зараження вірусом, чи не так?

А для кого (чи для чого) пишите особисто Ви?

10 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Анітка Санніфео
27.04.2024, 03:44:01

Пишу для себе, для душі, й для тих, кому це подобається))
Тому читачів у мене небагато.
Як вже нижче написали - не вмію писати на замовлення й під певну ЦА.

avatar
Vladyslav Derda
27.04.2024, 01:18:51

Для себе і для тих хто бачить певні тонкощі світу, так само як і я)

avatar
Олена Федорова
26.04.2024, 23:34:35

В першу чергу пишу для себе, бо створюю свій власний світ, немає значення - фантастичний чи детективний, в другу - для читача. Бо інакше буде, як під копірку.

avatar
Кетрін Сі
26.04.2024, 20:03:01

Думаю відповідь у багатьох — для себе :) і в мене так само. Я роблю це, тому що подобається.. не писала якийсь час взагалі, але зрозуміла, що не можу без цієї справи

avatar
Kalli de Narro
26.04.2024, 19:10:09

Чесно кажучи, для себе самої

avatar
Veronika J-Smith
26.04.2024, 17:38:17

Якби я писала, виходячи зі смаків читачів, то у мене були б одні романи про босів, секретарок і суцільну еротику. Не хочу нікого образити, але коли я заходжу в розділ романів особливого розмаїття, не бачу. Тому пишу виключно для себе і про те, що мені самій цікаво.

Показати 2 відповіді
Veronika J-Smith
26.04.2024, 18:51:03

Hidden lady, Так само, навіть шукаю альтернативу букнету.

avatar
Ксенія Фетіш
26.04.2024, 17:00:40

Я зараз у творчій депресії через ці думки. День тому мене накрило через те що пишу у повітря, адже мені важливі не перегляди, а саме коментарі. Думки, розгорнуті відповіді, враження від прочитаного. Активність читачів.
Але її немає. І через це ти сидиш перед монітором і іноді думаєш - "а на чорта воно мені потрібно? У повітря я і думками писати можу"
Сенсу писати немає. Одне і те саме кожного дня...
Прикро.

Показати 2 відповіді
Ксенія Фетіш
26.04.2024, 18:46:48

Дмитро Цегельник, В тому то і справа, але я пишу не про своє наболівше, а взагалі про всі ситуації у світі. Про всі конфлікти. Але, нажаль, до цих думок навіть не доходить.
Немає коментарів, які б говорили що я все точно написала.
І у випадку з колегами, для яких творчість це просто хобі - для мене книги сенс життя.

avatar
Таміла Калас
26.04.2024, 18:29:05

Письменницьтво для мене як хоббі. Нажаль, я мало приділяю часу письму.
Пишу у першу чергу для себе, щоб подобалось мені. ( Хоч не завжди так виходить) . Звісно думка читачів також важлива, але останнім часом коментарі практично не залишають, і тоді бажання писати взагалі зникає.

avatar
Віка Лукашук
26.04.2024, 18:09:30

Пишу в першу чергу для себе;)Так, мої тексти націлені і на читачів, адже за допомогою книг я хочу донести якусь думку, чи тему до людини, та все ж таки пишу більше, як для себе. Це часточка мого життя, і без історій я б не прожила навіть дня. Хоча, що той день? Навіть години, бо придумую майже завжди якісь історії для книг))). Тож натхнення вам і усього найкращого! Пишіть і радійте життю)

avatar
Анна Потій
26.04.2024, 17:23:51

Я пишу для себе. Мені подобається писати. В мене постійно генеруються в голові нові ідеї. Вони вимагають їх оформити) А от писати для задоволення певної аудиторії не вмію. Я рада, коли комусь подобається те, що я пишу, але перш за все подобається має мені. Інакше творити не виходить.

Інші блоги
Та, що купила вітер. Аудіокнига!
В мене чудова новина для всіх прихильників аудіокниг. Моя історія «Та, що купила вітер» озвучена YouTube-каналом «Книжки з вусами». Слухайте із задоволенням! А також не забувайте підписатися на мої
В останній потяг з Фм « Райдужні сторінки »
Залітаю в останній вагон флешмобу «Райдужні сторінки» від Аріани Лінк з новою книгою — першою сапфічною історією у своєму житті. Чому саме сьогодні? Тому що я приїхала в місто, про яке почала писати. І тому що
Запрошую!
Привіт! Сама ще не вірю, але вчора в другій половині дня розпочалася передплата на мою новинку) Хвилююся страшно, але варто рухатися вперед. Запрошую усіх, хто ще не читає цю історію, бо буде справді цікаво і, сподіваюся,
Чому читачі люблять Гайворона? І знижка на нього!
Доброго часу доби, шановне панство. Маю кілька звісток, довго вас своїми писулями маринувати не буду, бо спека така, що справді все підгорає у прямому сенсі цього слова. Син поклав термометр на сонечко, набігло сорок шість
Зі святом
З днем Конституції України, дорогі читачі. Сьогодні я, нарешті, допрацювала Золоту принцесу, тепер вона від першої особи. Я деякий час думала, та вирішила, що так вийде ще краще показати двох закоханих людей (істину пару),
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше