Щось закінчується, щось починається...

Що ж, от і настало 5 квітня. Як і обіцяв - завершив викладення тексту "Шляху до зірок". Це друга книга циклу "Земля-2". Мій експеримент в жанрі космічної фантастики з елементами кіберпанкового політико-корпоративного трилера.

Це мій єдиний закінчений твір, не рахуючи постапокаліптичної саги "Новий світ". А ту я вже навряд колись повністю перепишу українською. Чотири великих книги загальним обсягом 6,5 млн. знаків, написані російською протягом 2013-2019 років навряд варті того, аби витрачати ще роки життя на переклад.

Зважаючи, що два томи "Землі-2" я писав понад два роки, а "Новий світ" – взагалі сім, а також враховуючи моє перебування у... кх-м... дуже специфічних місцях, малоймовірно, що нові твори будуть закінчені найближчим часом.

Це означає, що період мого щоденного миготіння в оновленнях позаду, а криві переглядів неухильно поповзуть вниз. Я, звичайно, ще іноді розважатиму своїми блогами тих кількох людей, що їх читають (люблю вас, друзі). Та без щоденних оновлень на мою сторінку може випадково занести хіба рідкісного заблукалого читача. А незабаром вона взагалі заросте мохом, птахи будуватимуть на ній гнізда, і нею зацікавляться археологи.

Я через це аж ніяк не засмучуюсь. Навпаки, хочу сказати велике спасибі кожному, хто вже прочитав одну з моїх книг, або бодай відкрив її. Сподобався вам твір, не зачепив, чи ви розбили його вщент у коментарях – мені зігріває серце, що ви приділили час саме моєму роману, маючи мільйони альтернатив.

Які творчі плани є далі?.. На цю тему якось зроблю окремий допис.

Скажу лише, що дорослій людині непросто знайти раціональну відповідь на питання "Навіщо писати?". Особливо - багатотомні романи, створення яких займає тисячі годин. Навіть якщо мені пощастить побачити кінець цієї війни, і повернутися до цивільного життя з усіма необхідними для письменництва речами на своїх місцях - набагато логічніше виглядатиме приділити час сім'ї, кар'єрі або відпочинку, відновленню та менш трудомістким хобі. Втім, хто сказав, що люди - такі вже логічно діючі та раціональні істоти? Тож я, напевно, продовжу займатися тим, чим займаюся вже двадцять років. Вірю, що ви ще побачите тут як продовження "Землі-2", так і інші мої твори)

2 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Єва Ромік
05.04.2024, 20:19:03

А ну відставити песимізм! Це що за "якщо мені пощастить"? Я що, дарма молюся за вашу безпеку кожен раз як лунає сигнал тривоги? Навіть хлопці з Азовсталі, за яких я молилася, вийшли звідтам неушкодженими, ще й з полону потім повернулися! І творчість не кидайте. Ви там бачите зараз таке, що неодмінно треба буде донести до читача. Зрозуміло, воно все має перетравитися в голові, тому відразу не напишеться, а тим часом перекладайте ваш "Новий світ". Не думайте, якщо він перший, то нікому не цікавий. Тим більше при перекладі його можна переробити, де треба виправити, подати в більш звичній для теперешнього часу формі. Переклад надасть вам масу нових можливостей і дозволить не втратити свої письменницькі надбання. Не поспішайте, ніхто вас нікуди не жене, опрацьовуйте по кілька сторінок на день. І відразу їх публікуйте.
Єдина порада, якшо все ж таки зважитеся на публікацію, розбийте текст на декілька книжок, бажано невеликих. Оптимальна кількість знаків, найбільш прийнятна для читача - 300 тис знаків, тобто 150 букнетівських сторінок.

Показати 8 відповідей

Єва Ромік, 100%

avatar
Ханна Трунова
05.04.2024, 18:49:44

Я тільки почала знайомитися з "Землею-2" і вже бачу цю книгу на своїй книжковій полиці. Це рідкісна перлинка на Букнеті❤️ Дякую вам за те, що створили такий світ.

"Земля-2" 2 — це не фінальна книга?

Показати 4 відповіді
Ханна Трунова
05.04.2024, 19:50:42

Володимир Забудський, Он як...))) Сподіватимусь на продовження, значить)

Інші блоги
Автори як актори
Відомо, що є два типи акторів : ті, які грають самих себе в різних обставинах і ті, які грають різні характери. Перші більш впізнавані і культові, тому що глядач "підсідає" на харизму певного типу і саме цей типаж шукає
"Король без минулого" вже у продажу!
Вітаю, шановні читачі! Дилогія "Не її король, не його королева" нарешті завершена! 7 місяців роботи та сумарні 553 сторінки, на яких розгортається особиста драма двох зовсім не схожих, на перший погляд, людей. Вона
Хір ві гоу егейн
Вітаю! По-перше: дякую! Усім, хто хвилювався, підтримував та писав слова підтримки. Усе це я бачив, усе це я дуже сильно ціную. Піпець, скажімо так, ще не завершився, але завершилася його "гаряча стадія", та і я втомився
Велика знижка на передплату -30%
ВАУ-ЗНИЖКА!!!! Таке точно не можна пропускати! МИ ПОДІЛИМО ЇЇ -30% Коли весь коледж оголосив мені війну, а власний брат вдав, що це його не стосується, на моєму боці опинилися ті, кого бояться навіть викладачі. Адам і Даміан.
✨ Шалені емоції та магія «золотих фантазій»! Дякую
Дорогі читачі та колеги-автори! Я досі перебуваю у приємному шоці й навіть не очікувала, що мій перший літературний флешмоб «Золоті фантазії» збере таку величезну кількість однодумців! Коли я все це задумувала, то
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше