Один факт та дві легенди.
Сьогодні історичний роман "Діти Степу" змінив свій статус на "Повний текст". Хто додавав в бібліотеку та чекав коли буде опублікована вся книга - ваш час настав!
Наступну книгу розпочну викладати на сайті першого квітня. Відпочину тиждень. Правда, це буде відпустка для зовншінього спостерігача, а за кулісами буде кипіти робота. Багато що треба зробити - відредагувати, придумати обкладинку... Та що там, в мене навіть назви досі немає...
Втім, аби за тиждень відпустки я не забув де і які кнопочки тут на Букнеті, буду наповнювати свій блог.
Матеріалу про скіфів зібралось чимало. Багато цікавого не увійшло в роман, тож буду просто ділитись зібраною та відконцентрованою інфою.
Почну прям зараз. І почну з початку. З легенд про те звідки взялись скіфи.
Існує дві легенди, про походження скіфського народу. Чому дві, до того ж досить суперечливі?
Тому що скіфи це ранні Українці, і сперечались вони постійно між собою. Тому два побратима при зустрічі у лазні з конопляним димом завзято відстоювали кожен свою версію. Знаєте як це буває між кумами?
До речі, між сучасними Українцями та тодішніми скіфами, ще є сармати, готи... А є і анти! Так от антами наших предків назвали греки (взагалі греки мають безпосередній вплив на нас. Це і з легенд стає зрозумілим). А назвали так, бо що не скажи цим людям, вони завжди сперечаються.
Легенда І.
Першим скіфом був Таргітай.
Таргітай був сином верховного бога Зевса (ось і знову греки), та діви Борисфени. До речі, Борисфен це тодішня назва Дніпра. Так от народив Таргітай трьох синів: Ліпоксай, Арпоксай і Колаксай. Як він народив, в легенді не уточнюється, тож і ми не будемо прискіпуватись. Адже зміг Зевс запліднити річку, то чому б Таргітаю не народити дітей самотужки?
Легенда ІІ.
Цю легенду я б назвав Тринадцятим подвигом Геракла.
Якось гнав Геракл худобу. Один кум каже коней, інший волів бо кожен знає краще. Та й попав під сніговицю. Накрився він шкурою звіра. Один кум каже свинячою, інший левовою. Зігрівся, заснув. Прокинувся, худоби нема. Пішов шукати. Сліди привели його на берег річки Борисфена. Там в печері зустрів діву-змію. Нижче колін ноги зростались в зміїний хвіст.
- Чи не бачила ти моїх коней, або хоча б волів - запитав Геракл поправляючи шкіру лева, що сповзла з плеча, й свинячим хвостиком лоскотала його.
- В мене вони. Забирай. Але ж я така самотня, а ти такий красень. Сильний, підкачаний он який, може той-во?
Геракл думає, та після тих дванадцяти подвигів, це взагалі не проблема. І той-во. Тричі. Бо народились у Єхидни три сини: Агафірс, Генон та Скіф.
Голосливі були малюки, а Гераклу треба було чимало сил для подвигів, тож мусив добре спати. Тому й на сході сонця без зайвого шуму вийшов з печері.
- Куди це ти шібравшся? - зустріла його на виході змій-дівиця. - А батьківську настанову цим трьом чому не залишив?
Геракл, зрозумівши, свою видатну місію перед майбутнім народом, зняв з плеча зі свинячою шкірою лук, а лук на іншому плечі, що висів на лев'ячій шкурі залишив собі.
- Ось моя батьківська настанова! - сказав герой простягуючи багатодітній матері зброю. - Коли виростуть діти, то нехай спробують вистрілити з цього лука. В кого вистачить сил на це, того й залишай в цих землях. Інших жени в три шиї.
Як гадаєте, кому з трьох - Агафірсу, Генону чи Скіфу вистачило сил аби стрілити з Гераклового луку?
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВітаю з серйозним етапом ))
Степан Дідик, І дякую за історії :)
Дякую за цікавинки!
Вітаю із завершенням!
Хай плани втіляться та все складеться!
Alesia, Дякую на добрім слові!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати