Довгі діалоги. Ваше ставлення?
Привіт...) Довго мене тут не було через особисті проблеми. Якийсь важкий період зараз у житті, постійно в стані стрессу живу, та й роботи навалилося немало...( Тому й викладаю главу з запізненням. Але це добре, що взагалі до неї руки дійшли, бо іноді впадаю в стан апатії. Тепер хоч трошки буде час на прочитання деяких книг тут, а то вже й скучила..)
Так от, я виклала нову главу моєї книги "Дім втрачених ілюзій", з якою ви можете ознайомитись..) Вона має досить розмиту назву "Бар'єр", який більше стосується душевного стану, аніж реальної перешкоди. Який саме — прочитаєте в главі. Але ця глава буде в більшій мірі складатися з дового діалогу і в меншій — з екшну і напруги. Скажу чесно, довгі діалоги я не дуже люблю. Завжди намагаюся себе зупиняти, щоб не було зайвої води. Типу якщо розмова не дуже важлива для сюжету чи розкриття героїв і їх почуттів, то навіщо забивати ними книгу...Розумію, що здебільшого, це мій бздик, бо я люблю події, екшн і коли сюжет трохи рухається. Коли розмова на всю главу — от тут мій внутрішній критик кричить "Досить!!". Хоча, раніше я обожнювала довгі діалоги...Зараз же я люблю їх читати, а не писати...)Тому в інших книгах навіть кайфую від них...) Цікаво, а яке ставлення у вас до діалогів?
Коротонький діалог з глави:
— Та невже? — Подруга різко зупинилася, блиснувши на нього дивним поглядом. Він завмер на місці, намагаючись зрозуміти, що відбувається. — Тоді я хочу відповісти тобі взаємністю, Дене. Тому що я теж нічого не розумію! Ти постійно одягаєш маску, закриваєшся і намагаєшся виглядати холоднокровним мерзотником, якого нічого не хвилює. Цілуєшся з зовсім незнайомою дівчиною, від якої відмовляєшся на другий день. Займаєшся самовіллям, не удостоївши повідомити, що їдеш зламувати сайт. Демонструєш унікальну спритність, уміння, швидкість, які не властиві звичайним людям. Я постійно відкриваю в тобі сторони, яких досі не знала, хоча була абсолютно впевнена, що знаю тебе досконало. Ти став для мене таким чужим, Ден! Я не бачу твою душу, думки, справжні почуття, тому що постійно натикаюся на бар'єр, який ти довкола себе збудував. А ще я збентежена. Раптом це не маска? Раптом ти справді... нічого не відчуваєш?
— Цілком можу таким бути. Адже я напівкровка. Може, мені не властиво відчувати так само, як і вам, людям? — Ден отруйно посміхнувся, відчуваючи огиду до самого себе.
— Навіщо ти знову граєш цю роль? Вона тобі така близька? — відрізала Ксюша, надавши голосу більше холодності. Дену здалося, що ще одне необережне слово, і вона вдарить його по обличчю.
— А навіщо ти питаєш, знаючи відповідь? Якщо після стількох років дружби в тебе з'явилися сумніви, я не збираюся їх розвіювати. Хочеш вважати мене кровожерним вбивцею, чудовиськом і майбутнім маніяком, вважай на здоров'я! Твоє право.
Ну, коротше, ви зрозуміли по цитаті, що тут герої будуть з'ясовувати стосунки...) Ну нехай, теж іноді треба..) Але далі будуть події, які мені треба добре розписати і пояснити в наступній главі, тому, що дуже важливі для подальшого сюжету події, які в значній мірі розкриють роль Дена і чому саме його хочуть знищити...Сподіваюсь, я зможу все нормально описати...)
Ден не знав, як вести з нею діалог. Правду кажучи, він уже й сам нічого не розумів. Бридке, нав'язливе почуття тривоги почало обволікати його свідомість, ніби ось-ось станеться щось страшне. Відігнавши хвилювання, Ден знайшов поглядом Ксюшу, яка стояла за кілька метрів від їхньої компанії і про щось говорила з Максимом. Зараз ці двоє обговорювали щось особисте, і зовсім не дивились у їхній бік. Ден відчув себе таким беззахисним, як ще ніколи в житті. Ніби він чужий серед своїх, і бути тут зовсім не повинен.
— Ти нічого не розумієш, Дене. Їхня головна місія — порятунок Землі від вторгнення горянської раси, — відповіла Еріка, без тіні збентеження дивлячись йому в очі. — Вони дбають і про людей, і про напівкровок. Але вони не можуть нести цю ношу самостійно. Я повинна допомогти їм, чим зможу, адже мотиви у мене такі ж чисті, як у принципі, і у всіх учнів нашої школи. Так, нехай я напівкровка і маю неідеальний характер, але я патріотка нашої планети. Я зобов'язана допомогти їм виконати місію, як би.... важко це не було...
На останніх словах її голос трохи здригнувся, але вона миттєво повернула колишню впевненість. Ден ще більше напружився, стиснувши в руках кинджал.
— Мені шкода, що ним виявився саме ти,— продовжила Еріка після довгої паузи. Вона виглядала трохи спантеличеною, але говорила настільки впевнено, що у твердості її намірів не було жодних сумнівів. — Я, правду кажучи, засмутилася, але вибору у мене немає. Ти не повинен був народитися, Дене. Якою б несправедливістю тобі це не здавалося, але ти — єдиний напівкровка, існування якого — помилка. Мені, чесно, дуже шкода.
11 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиНайголовніше, на що треба звертати увагу – що хотів сказати читачам персонаж? Яку думку донести? Якщо речення дублюють одне одного, то краще зайве прибрати. Я не проти довгих діалогів, але ними не треба зловживати.
Ляна Аракелян, Теж так думаю)
То вже не довгі діалоги, а довгі монологи виходять.... =D
Якщо ну дуже довго говорить персонаж, що займає третину сторінку чи більше, намагаюся, хоч якось розбавить. Додаю питання від іншого персонажа, чи якийсь опис на 1-2 строфи. Бо інколи монолітний блок дуже важко читати, навіть якщо цікавий.... Очі треба жаліти.
Дмитро Євтушенко, Отож бо й воно)) У нас є друг, який все вічно лагодить)) хобі в нього таке. А ми надаємо перевагу новому... Не все можна полагодить)) Особливо якщо це з ери динозаврів...
Нещодавно спілкувасвя з редактором одного видавництва і стикнувся з проблемою. Суб'єктивний підхід до творів може сильно зіпсувати роботу автора. Справа у тому, що цьому редактору не подобається "нагромадження" описів... Вважає, що необхідно спрощувати текст. Я уявляю собі ситуацію, коли художник намалював картину, і йому кажуть повитирай хмари та ще щось... Але ж так можна все постирати...
Важко знайти золоту середину. Але чи потрібно її шукати? Як на мене, письменник творить те, що відчуває. Це можуть бути довгі діалоги... Монологи... Описи... Головне - це не намагатись сподобатись комусь. Адже мистецтво має бути безпристрастне.
Якщо митець думає про аудиторію, гроші чи ще щось, він не створить шедевр.
Такі твори швидко відходять.
Eva Lukyanova, ❤️
Додаток до першого коментаря:
Один письменник сказав, що дуже хоче написати роботу, яку читатимуть через сто років.
Наприклад, стосовно мене. Я довгий час писав роман і нікому його не показував. Писав те, що хотів. Багато описів і передача моментів. Зараз вирішив трохи відпочити на оповіданнях. Більше діалогів і веселих моментів. Так вимагає стан душі. Оповідання мають інші вимоги. Романи ж дисциплінують і витягують величезну купу сил...
Тож, формулу написання обирає автор.
S Batura, Так, тут теж погоджуюсь..) оповідання написати подекуди важче, ніж книгу)
Бажаю вам менше стресів, хоча зараз це складно.
Нехай твори допомагають відновлювати стан душі :-)
Про діалоги цілком з вами погоджуюся. Переливання з пустого в порожне не прикрашає ні життя, ні книгу. Пам'ятаю, коли була дтитиною, вишукувала в бібліотеці книжки з великою кількістю діалогів, але пізніше дозріла і до того, що думки автора зацікавили, і події, і описи. )))
Єва Ромік, Така ж сама історія)) Я теж спочатку шукала саме діалоги, так как через них легше сприймається книга. Мене завжди лякали книги, гортаючи які, я не бачила діалогів... Зараз теж ціную і описи і думки і події...)
Я люблю довгі діалоги)) і писати і читати:)
Eva Lukyanova, Дякую))
Довгі діалоги мені заходять набагато краще, ніж довгі абзаци авторського нудіння.
Втім є питання саме до граматичного оформлення. Бачу ви в цьому знаєтесь краще ніж я. Тому прошу пояснити, на прикладах.
"— Навіщо ти знову граєш цю роль? Вона тобі така близька? — відрізала"
Тут після тире з маленької.
"— Та невже? — Подруга різко зупинилася"
Тут з великої.
Прошу розжувати в чому різниця.
Дякую
Степан Дідик, Рада допомогти)))
Люблю довгі діалоги, якщо вони виражають почуття героїв, таким чином розкриваючи їх))) в тебе з цим все суперово, і біжу читати нову главу!)))
А щодо трешняка в житті то жиза, та я, здається, вже трохи вибралася на поверхню. Поки не почалася робота (а лишилось 5 днів всього лиш), буду посилено писати)))
Amilazka, Дякую тобі велике)) трешняк у житті — то правильне слово. Дуже чекаю, коли все більш менш устаканиться, бо не вивожу. Часто взагалі всередині нічого немає через все це. Але нічого, якось впораємося)) я заздрю твоїй плодотворності в плані книг . )) Це круто ..теж скоро побіжу читати на наступні розділи))
Я за довгі діалоги, якщо вони корисні для сюжету. Та якщо вони не містять якогось смислового навантаження, то або зводжу до мінімуму, або й зовсім не пишу.
Василь Бундзяк, Я також підтримую вашу думку))
Довгі діалоги я люблю, ти знаєш))) якщо по ділу, звісно))
Та й у кожного письменника свій стиль))
Eva Lukyanova, зайди в тєлєгу)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати