Їх / їхній — приїхали
Не знаю, чому я вважала в серпні 2023 року, що єдина правильна форма — "їх" (жодного "їхній"). Мій червоний диплом "філолога" ... кхем... мовчки рже десь поруч.
Саме тому я писала тільки "їх". І зовсім нещодавно до мене дійшло, що я типу "помилялася", бо замість присвійного займенника "їхній" писала "їх". Дізналася — виправила. Але було одне речення, на якому мене заглючило. Запитала поради в сестри, на що вона мені скидує:
"Я раджу вам зробити ось так - візьміть будь-який словник… і ви переконаєтеся, що слова "їх і їхній" - синоніми, між ними можна поставити (знак - Ред.) дорівнює, коли мова йде про належність комусь або чомусь", - зазначив педагог.
Авраменко підкреслив, що правильно казати й писати і "це їхні речі", і це "їх речі". "А от чекати ми можемо тільки "їх", оскільки тут не йде мова про належність комусь або чомусь…", - додав мовознавець." Отут
Тобто пишіть повсюди "їх" — і не помилитеся..))
Але! Все-таки будемо дотримуватись правила: чий — їхній, кого/чого — їх.
Вік живи — вік учись..)))
Але не робіть так, як я: не редагуйте текст, поки не допишете. Бо потім можете почати сумніватися в кожному слові. А це не сприяє творчості..))
А у вас були схожі "глюки"?)
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиОй, як знайомо))
Особливо, про постійне редагування тексту і сумніви:))
А ще й таке трапляється, що маю три, а то й більше, варіантів розділу, але не знаю, який обрати для публікації, бо в деяких з них не подобаються слова (чи епізоди цілі), але й викинути їх не можу))
Марина Тітова, ...))) Так, про сумніви дуже знайомо..))
Оо, червоний диплом))) Круто)))
У мене була ще дивніша ситуація – на початку своєї творчості я чомусь вирішила, що між останнім словом у реченні й крапкою повинен бути пробіл) Мені здавалося, що інакше виглядає геть погано))) Зараз досі ще натрапляю на розділи, дописи чи блоги з таким застосуванням розділових знаків))) Бо о так, це стосувалося далеко не лише крапок))))
Hanna Trunova, Дякую)))
Оо, ніколи не звертала увагу, що саме пишу «їх» чи «їхній». Мене частіше глючить не на правописі, а на якихось організаційних чи візуальних речах. Наприклад кілька днів тому все зупинилося через те, що я не могла визначитися: чи є в вовків підборіддя… зараз звучить абсурдно, а тоді я надовго зависла обмірковуючи цю деталь)))
Крістіна Мілтон, Зрозуміло)))
Круто! Я теж не так давно з цим зіткнувся і пробував свідомо відстежувати. Круто, що ви про це написали. Це і корисно, наприклад людоя таких нефілологів профанів, як я)))
Ярко, На іншому сайті цей допис викликав шквал незадоволення, тому дописала одне важливе речення, щоб не виникло непорозумінь:
"Але! Все-таки будемо дотримуватись правила: чий — їхній, кого/чого — їх".
Не всі з Авраменком згідні))
Я напевно ніколи не зможу запам'ятати стільки їх чи їхніх)))))) правил;), тому добре, що хтось про це нагадує)).
Ви дуже круто пояснили, дякую)
Ален Стеллс, Додала одне речення у блозі, щоб не було непорозумінь: "Але! Все-таки будемо дотримуватись правила: чий — їхній, кого/чого — їх" ;))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати