Трут.
Фактаж
Трут – матеріал, що запалюється з першої іскри. Бере свою назву від гриба трутовика. За старих часів, у м’якоті трутовика переносили вогонь.
До речі такий винахід перенесення вогню приписують скіфу на ім’я Анахарсис, який жив в VI ст. до нашої ери. Греки вважали його одним з семи грецьких мислителів, які відзначились мудрістю. Син Скіфа та грекині в Афінах вважався видатним лікарем, а ще крім тліючого трута саме він винайшов двозубий якір та гончарний круг.
«Говорить як скіф» - грецька примовка, яка народилась на честь Анахарсиса.
«Вип’ємо під скіфа» - так казали греки, коли хотіли нерозбавленого вина, бо зазвичай розбавляли вино. Але після того, як Анахарсис пояснив : «Вино славне своїм хмелем – прудконогим конем. Ви ж розбавляєте вино водою, убиваєте коня, а осідлуєте лінивого вола», греки стали частіше пити нерозбавлене.
«Підскіф ще…» - доливай нерозбавленого.
Життя скіфського мудреця, визнаного еллінами одним з найрозумніших сучасників, швидко як вогонь трутовика промайнуло, бо повернувшись в рідну скіфію, йому в груди послав смертоносну стрілу рідний брат – цар Савлій.
Сюжет
... – Кресало мені потрібно. І кремінь. В домі вогко, а я не знаходжу де наші поділись.
– Тримай – Борис простягнув шкіряний мішечок – знаю, ти в путь лаштуєшся. Тут і кресало і кремінь. Та головне там трут. В будь-яку погоду, вітер чи дощ, зможеш розвести вогонь, бо цей трут я готую за особливим грецьким рецептом з дерев’яного гриба, який просочую у попелі ячмінної полови. З першої іскри загоряється.
...
1 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиКласно!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати