Морський бій очима автора і ШІ
В цьому питанні у нас нейромережею виникло повне співпадіння уявлень.
Ядра "Мінерви" досягли мети - вітрило на "Борисфені" палає. Але це не заважає піратам палити у відповідь. На щастя, в корвет не влучило жодного снаряду, всі плюхнулися у воду, не долетівши кількох саженів, лише тих, хто був на палубі, окотило градом бризок.
Позицію для пострілу "Мінерва" втратила. Корсиканці вражаюче швидко справляються з вітрилами. Зараз втеча – їх єдиний шанс на порятунок. У Мармуровому морі у піратів набагато більше можливостей уникнути переслідування: там берегова лінія настільки порізана скелями, що сховати між ними корабель не складе жодних труднощів. "Мінерва" розвертається і знову намагається взяти "Борисфен" під приціл. Це не легко. Босфор – не просто протока. Це великий порт. Майже всі якірні стоянки вздовж берегів зайняті. Для руху вільна лише центральна частина протоки. Але її досягти непросто. "Борисфену" доводиться лавірувати між судами і для того, щоб уникнути зіткнення, і щоб сховатися від обстрілу.
З початком бою порт ожив. Всі намагаються притиснутись до берега. У бій ніхто не втручається. Сторонньому спостерігачеві незрозуміло, чому два російські кораблі зчепилися між собою.
Корсиканці виявляють дедалі більше нахабства. Маневр перед самим носом у якоїсь шхуни, що затрималася на стоянці, дозволяє "Борисфену" уникнути чергового влучання. Маліков злий. Йому шкода, що залп пропав впусту. Снаряди Мінерви обрушилися на ні в чому не винний торговий корабель. Шхуна палає наче величезна свічка, освітлюючи весь порт. Вона постраждала даремно, та хай нарікає сама на себе!
Знову маневр та знову залп, але й тепер не надто вдалий, бо пірат встиг вистрілити першим. Ніс Мінерви зачепило, через що вона втратила кілька дорогоцінних хвилин у переслідувані. "Борисфен" негайно використав здобуту перевагу. Він дедалі ближче до виходу з порту. Але і Маліков злиться дедалі дужче. Він дійсно готовий рознести бриг у тріски, аби лише не впустити.
Повне описання бою читайте у романі ШОВКОВИЙ ШЛЯХ “БОРИСФЕНА” і не забудьте поставити лайк і підписатися на автора.
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиА в якій програмі писали, якщо не секрет? Я пам'ятаю цю сцену, вона мене вразила.
Валентина Бродська, Українську він розуміє, але поняття має англійські. На запит "молода людина" видає лише хлопчиків. Прибрали слово "молода" і вийшло те, що треба.
Обожнюю вітрильники і картини на морську тематику)))
Валентина Бродська, Я теж ❤
В уривку каша з дієслів у теперішньому та минулому.
Валера Дорович, Дякую, що так уважно читаєте. Для початківця читати інших авторів дуже корисно.
Подібний прийом використовується коли сцена подається одночасно і від автора і через сприйняття героїв. Таким чином підсилюється емоційна складова моменту.
Як у галереї) Враження, що ШІ знайшов своє покликання і подався у мариністи) Дивовижно, як він вас слухається)) Гарно
Олеся Мрійниця, ❤❤❤
Ой, дуже гарно, наче з якогоїсь історичної книги витягнуто)
Інна Турянська, Дуже сподіваюсь, що текст дійсно з історичної :))) А от де ШІ брав вихідні данні для ілюстрацій, можу лише припустити - схоже, що у відомих мариністів.
Красиво)))
Єва Ромік, Ну він лише вчиться) Цікаво які картинки будуть десь за рік)))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати