ВІдгук На Роман Сафо МелІ "222"

 

Твір Сафо  Мелі   «Двісті двадцять два»  - це не роман, а скоріше повість-сповідь, поліфонічна, бо багатоголоссям звучать долі п’яти  жінок, яких звела доля у пологовому будинку в одній палаті. Випадково?  Немає в житті випадковостей. Дозволю цитатку-спойлер з тексту:

« Щось мені підказує, що нас усіх тут недаремно зібрали. Ви звернули увагу, що наше місцеперебування позначене лише двійками? – запитала Оля.

- В якому сенсі?

- Пологовий будинок №2, друге відділення гінекології і палата теж номер 2»

Хтось вірить у нумерологію, хтось ні, але, я думаю, цікаво буде зазирнути за двері пологового будинку й  дізнатися про значення цифри 2 й проблеми інших жінок. Вони, виявляється, бувають серйозні, а причиною здатна стати незначна дрібничка.

Читаючи цю щемливу, до сліз печальну й водночас позитивну повість, відчуваєш себе шостою пацієнткою палати №2. Залишатися незворушною до доль жінок, описаних у творі (беріть до уваги, що твір написано на основі РЕАЛЬНИХ подій), просто неможливо. Кожна з пацієнток палати №2 ( а ще є одна, яка просто заскочила провідати подругу й дізнається щось дуже важливе), розкаже свою історію. Приготуйтеся співчувати, вражатися, бо долі геть унікальні й неординарні. Життя таке вигадливе, що авторам нічого не залишається, як записувати за ним і радувати читачів.

Цитата: «Коли так глибоко через себе пропускаєш чужі проблеми – це може принести багато болю тобі самій» Головна героїня це знає, але інакше не може, бо не може пройти мимо й удати, що все добре, коли насправді не так.

Вдячна Сафо Мелі, що нагадує своїм твором про людяність і співпереживання.

А ще у творі багато тонко підмічених життєвих деталей, які авторка з гумором чи то з іронією  подає читачам. Хто  проживав у палатах хоча б декілька днів (не обов’язково у пологовому будинку), той знає, що саме так і буває. Цитата:

«— Ми тут, як цигани, - прокоментувала Катя, сидячи на своєму ліжку і спостерігаючи за мною. – Приїжджаємо із найнеобхіднішим, а до виписки тут збирається речей більше, ніж удома». Правда ж, знайоме?

Цікавий  факт наостанок: одна з героїнь – сама авторка.

Отож, готуйте місце для душевної книги на поличці вашої бібліотеки й приємного читання!

4 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Сафо Мелі
18.11.2023, 14:53:24

Ксеніє, я неймовірно щаслива, що саме це моє оповідання несподівано викликало цікавість і такі враження! Ця історія для мене дуже особлива, я її прожила особисто, тож дуже радію, коли хтось з читачів зазирає на сторінки саме цього оповідання. Дуже вдячна вам за рецензію! Всіх запрошую та з нетерпінням чекаю на коментарі! ❤️ ❤️ ❤️

Показати 2 відповіді
Сафо Мелі
18.11.2023, 16:59:24

Ксенія Демиденко, Дякую! ❤️

avatar
Наталя
18.11.2023, 15:02:42

Цікавий відгук, що спонукає до прочитання. Дякую!

Наталя, Приємного читання! Вам сподобається.

avatar
Іра Сітковська
18.11.2023, 14:09:23

в черзі на прочитання)

Іра Сітковська, Це той твір, який не залишає байдужим. Не легка література, яку прочитав і забув.

avatar
Наталія Силенко
18.11.2023, 13:59:56

Вітаю! Біжу читати! Вона вже давно в мене в бібліотеці, але ніяк не прочитаю, а після вашого відгуку, полетіла)))

Наталія Силенко, Приємного прочитання!

Інші блоги
Землянка в Топ і Бестах!!! Дякую Вам!!!!
Шановні читачі, у мене сьогодні свято!!!!!!!!! Книга потрапила в ТОП і в Бести!!! Ураааа!!! Дякую Вам!!! І бажаю всім приємного читання!!!!!! https://booknet.ua/book/zemlyanka-po-znizhc-b451809 Хейлі і подумати не могла, що невдала нічна поїздка обернуться
Мої думки
Наразі роблю перерву з творчістю. Дякую за розуміння.
В декого добре поставлений командний голос...
Я зайве розговорився і, здається, налякав Вікторію. Використовую стовідсотковий варіант відновити довірливу атмосферу — згадую Шерхана. Демонстративно відкриваю на смартфоні додаток відеоспостереження і дивлюся,
Прощання...
Нарешті з’являється Кіраха, і я дивуюся, побачивши її заплакані очі. Вона шкодує про те, що я відлітаю? Чи про те, що сталося між нами вранці? Скоріше друге. Стискаю щелепи до болю та гарчу. Дівчина не дивиться на мене,
Мої думки
Цього тижня завершила книжку,, Відлуння музики ''. Ви ж знаєте як сильно я люблю музику та літературу. Тепер я не знаю за що братися далі - за книжку,, Повернення до себе '' чи ,,Сонце в бетоні. Історія української рок
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше