ВІдгук На Роман Сафо МелІ "222"
Твір Сафо Мелі «Двісті двадцять два» - це не роман, а скоріше повість-сповідь, поліфонічна, бо багатоголоссям звучать долі п’яти жінок, яких звела доля у пологовому будинку в одній палаті. Випадково? Немає в житті випадковостей. Дозволю цитатку-спойлер з тексту:
« Щось мені підказує, що нас усіх тут недаремно зібрали. Ви звернули увагу, що наше місцеперебування позначене лише двійками? – запитала Оля.
- В якому сенсі?
- Пологовий будинок №2, друге відділення гінекології і палата теж номер 2»
Хтось вірить у нумерологію, хтось ні, але, я думаю, цікаво буде зазирнути за двері пологового будинку й дізнатися про значення цифри 2 й проблеми інших жінок. Вони, виявляється, бувають серйозні, а причиною здатна стати незначна дрібничка.
Читаючи цю щемливу, до сліз печальну й водночас позитивну повість, відчуваєш себе шостою пацієнткою палати №2. Залишатися незворушною до доль жінок, описаних у творі (беріть до уваги, що твір написано на основі РЕАЛЬНИХ подій), просто неможливо. Кожна з пацієнток палати №2 ( а ще є одна, яка просто заскочила провідати подругу й дізнається щось дуже важливе), розкаже свою історію. Приготуйтеся співчувати, вражатися, бо долі геть унікальні й неординарні. Життя таке вигадливе, що авторам нічого не залишається, як записувати за ним і радувати читачів.
Цитата: «Коли так глибоко через себе пропускаєш чужі проблеми – це може принести багато болю тобі самій» Головна героїня це знає, але інакше не може, бо не може пройти мимо й удати, що все добре, коли насправді не так.
Вдячна Сафо Мелі, що нагадує своїм твором про людяність і співпереживання.
А ще у творі багато тонко підмічених життєвих деталей, які авторка з гумором чи то з іронією подає читачам. Хто проживав у палатах хоча б декілька днів (не обов’язково у пологовому будинку), той знає, що саме так і буває. Цитата:
«— Ми тут, як цигани, - прокоментувала Катя, сидячи на своєму ліжку і спостерігаючи за мною. – Приїжджаємо із найнеобхіднішим, а до виписки тут збирається речей більше, ніж удома». Правда ж, знайоме?
Цікавий факт наостанок: одна з героїнь – сама авторка.
Отож, готуйте місце для душевної книги на поличці вашої бібліотеки й приємного читання!
4 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиКсеніє, я неймовірно щаслива, що саме це моє оповідання несподівано викликало цікавість і такі враження! Ця історія для мене дуже особлива, я її прожила особисто, тож дуже радію, коли хтось з читачів зазирає на сторінки саме цього оповідання. Дуже вдячна вам за рецензію! Всіх запрошую та з нетерпінням чекаю на коментарі! ❤️ ❤️ ❤️
Ксенія Демиденко, Дякую! ❤️
Цікавий відгук, що спонукає до прочитання. Дякую!
Наталя, Приємного читання! Вам сподобається.
в черзі на прочитання)
Іра Сітковська, Це той твір, який не залишає байдужим. Не легка література, яку прочитав і забув.
Вітаю! Біжу читати! Вона вже давно в мене в бібліотеці, але ніяк не прочитаю, а після вашого відгуку, полетіла)))
Наталія Силенко, Приємного прочитання!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати