Легенди "Мого кельтського бога": святий Патрік - 4
Привіт, любі мої!
А ось і обіцяне закінчення історії про святого Патріка, озеро Лох-Дерг та героїв Фіна Мак Кула та Ошіана.
❤️❤️❤️
Незважаючи на загибель барда, сага "Святий Патрік, озеро Лох-Дерг та інші друзі і знайомі єпископа" продовжилася.
Спроби навернути до істинної віри впертих, мов віслюки, ірландців здебільшого закінчувалися нічим. Пагани просто сміялися, коли єпископ намагався настрашити їх пекельними муками: "Хоч хтось там побував? Може розповісти? То звідки ми знаємо, що то не брехня? Фантазер ти, отче!"
Так от, після чергового фіаско з Ошіаном святий Патрік майже опустив руки. І тут йому спала слушна думка: усамітнитися й пополитися богу, аби відкрив йому новий шлях. Єпископ відправився на острів Стейшен посеред червоного озера Лох-Дерг (хробак-перерісток його не злякав) і став молитися.
Його молитиви почули: після Великого Посту Патріку явився сам Христос і провів в Чистилище, де показав муки невірних. Після чого повернув на сотрів, вказав на невелику печеру і прорік, що це і є вхід у Чистилище. А ще додав, ніби кожен вірянин, який має досить віри, може пролізти в печеру і впевнитися у тому, що це не обман.
Прийшовши до тями, патрік негайно почав діяти: заклав церкву, вимостив грот на входом в провалля, і став закликати ірландців.
Чутки про диво швидко розповсюдилися, й люди повалили натовпом. Jкрім ірландців, приїжджали k.lb з Англії, Італії, Німеччини, Угорщини. Люди вірили, що той, хто здійснив паломництво на оpthj Лох-Дерг, після смерті буде позбавлений від очисних мук.
Що відбувалося в печері — достеменно невідомо. За переказами, за вузеньким входом було кілька невеликих комірок. Є версія, що там курилися трави — може, й галюциногени — і люди дихали цими випаровуваннями.
Історія тривала майже тисячу років, аж до 1497 г. Важко сказати, що трапилося насправді, але формально паломництво було заборонено папою Олександром VI за доносом ченця з Еймштадта, якому бракувало грошей на внесок за візит до печери. Підохрюю, що папа запропонував острівним ченцям ділитися, ті відмовилися, ну і папа рубонув з плеча. Вхід в печеру завалили, церкву рознесли по камінчикам.
Заново острів відкрили для паломництва аж у 1617 році, але ненадовго — всього лише на 15 років. На цей раз за наказом англіканського єпископа чистилище святого Патріка знову зруйнували, а паломникам під страхом в'язниці заборонили відвідувати острів. Тоді ж були знищені монастирські записи.Втім, монахи лишилися, і щось намагалися відбудувати.
Востаннє місце відродилося аж у ХХ столітті. Зараз острів виглядає дуже красиво, і його щороку відвідують до 30 000 паломників. Але саму печеру так і не розкопали. Що, як мені здається, геть нівелює оригніальну ідею святого Патріка.
Чистилище святого Патріка здобуло такої слави, що надихнуло Данте і Шекспіра.
А ще тисячі і тисячі наших сучасників. Люди повертаються сюди знову і знову, незважаючи на жорсткі умови. Палимництво має тривати три дні. Паломники ходять босоніж, моляться в спеціальних місцях, тримають жорсткий піст. Чи їм щось ввижається — ніхто не каже.
Ось така моторошна історія, гідна Патріка, людини, що не гірше язичників закликала жахливі орди демонічних створінь — хоча б для того, щоб вигнати їх із царства. Патрік не був справжнім святим; він не був офіційно канонізований церквою, оскільки за його життя такого процесу не було. Він не вигнав з Ірландії змій і не запровадив християнство. Його хрест, за допомогою якого він нібито викорінив змій, шанувався протягом сотень років, перш ніж був публічно спалений у 1538 році, під час Реформації.
Та його досі пам'ятають й шанують. Чи не цього він прагнув?
❤️❤️❤️
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиНічого собі, Наталю! Стільки всього, страшно подумати, скільки тобі довелося перечитати джерел!) Ходяча енциклопедія
Selene Evance, Не бійся)
Які ірландці вперті виявились - волелюбний народ)
Дякую, Наталю! Пиши ще про щось, чи когось. Люблю твої дописи))
Наталка Черешня, Оце їх навернули...
А паломництво, мабуть, заборонили, бо не позвали курити трави)))
Дякую, Наталочко, як завжди, дуже пізнавально❤️
Юлія Міхаліна, Тримали в секреті забористий збір)))
Може й цього прагнув. Хто його знає, адже вже не запитати)) хоча почитавши про його подвиги та методи більше напрошується висновок про те, що прагнув він визнання, а не святості. Дякую, Наталю, за цікаві історії. З черв'ячком моя улюблена)))
Інна Турянська, Дякую, сонце :)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати