Рецензія на твір А. Кріхелі "Не в красі щастя"
Роман Ангеліни Кріхелі (це справжнє ім’я авторки, вона зізналася)
«Не в красі щастя» починала читати як розважальний твір, хоча натяк на те, що це детективна історія все ж не пропустила. Авторка вирішила скористатися загальновідомим прийомом, знаним нами усіма ще з серіалу «Не родися вродливою» з Катею Пушкарьовою (вічний образ) — класичне перетворення з гидкого каченяти на білого лебедя. За умови наявності внутрішнього потенціалу, звісно)
А коли лебідь спочатку білий, то ще цікавіше. Бо його білизну треба ховати від стороннього ока. До речі, дуже хижого ока, маніакального. Не розумієте? І не треба, бо коли прочитаєте, тоді розберетеся. Дивного у творі багато, але тому він і подобається, бо не такий, як усі. Не все ж писати про нахабних босів, тупеньких, але гарненьких секретарок, колишніх і зведених…
На початку твору я взагалі думала, що головний герой – песик на ймення Голд))) Видно, авторка любить собачок, бо описано тваринку ну дуже мило. А далі увага…. Песик почав говорити… від імені дідуся героїні. І такого понарозказував. Це містичний елемент, який потрібен для розуміння проблеми. Не однієї, до речі. Так от, про проблеми:
- Чи такі вже щасливі красуні? Є головна героїня Аліна. Супермодель в бігах, яка вже не дуже й рада своїй красі. Дуже героїчна особистість, яка по ходу твору не лише ховається від маніяка, але й опиняється перед вибором – з яким чоловіком пов’язати своє життя? А обирати там є з кого.
- Чи справжні подруги ті, що пропонують допомогу й активно займаються твоїми проблемами? Марина спокійно б перемогла на конкурсі «Змія підколодна, нещира всією лускою своєї шкірки».
- Що краще обрати: заможність і престижність чи безпеку і розуміння?
- Добро і зло, як же без них.
- Пес у домі, це як? Це класно, корисно і … з дідусем можна поговорити))) Це не шизофренія головної героїні, це прийом такий. До речі, мені сподобалося, незвично.
Отже, що я можу порадити тим, хто лише почне читати цей твір. По-перше, не судіть по початку за весь твір. Бо початок і кінець твору - це контраст: починається романтично, у фіналі місцями навіть страшно. По-друге, якщо є можливість, то читайте вдень, бо детективна лінія серйозна й доволі заплутана. Хто що замислив, розплутається лише в фіналі. По-третє (невеличкий спойлер), у фіналі таки хеппі енд, хоча одного персонажа мені все ж було дуже шкода. Почитала коментарі (так, я люблю читати коментарі не лише до своїх творів), не я одна так вважаю. Автор, це натяк, що треба щось робити, мужик же ж непоганий….
А ще я традиційно виписала кілька цитат з твору, просто цікаві думки:
« Невже вона серйозно вважає, що природну досконалість можна заховати під бейсболкою та одягом оверсайз?»
«Синоптики, як завжди, тицяли пальцем у небо сім днів поспіль, обіцяючи зливи, а на восьмий – сонячну погоду, вгадавши з точністю до навпаки».
Ну все, тепер ідіть читати роман Ангеліни Кріхелі «Не в красі щастя»
Рецензію написано в рамках марафону Тетяни Гищак https://booknet.ua/blogs/post/363457
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
Увійтиусю, дякую, так гарно описати може лише знавець своє справи, не тільки писати свої історії а ц зайве ти інші таланти. Справді твір цікавий, лише читаю, бо слухати не а змоги тут, тому не дійшла ще до завершення.
Оля Пасічник, Сподіваюся найближчим часом озвучити)
Ото вже дякую! І посміхнулася, і сплакнула читаючи))))
Ангеліна Кріхелі, Так, собачку шкода. Взагалі мені здається, що ми собак недооцінюємо. А вони ж такі милі.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати