Понеслась!

Вподобавши вчорашню дискусію про способи правильного вираження шокового стану героїв, я вирішила, що мені дуже подобається тема граматики)))
А отже час від часу планую і далі щось подібне.

Якщо у вас є цікаві ідеї чи зауваження — ласкаво просимо, буду дуже рада. Адже мовне питання зараз чи не найбільше перетворюється на суцільне мінне поле. А з переходом багатьох авторів з російськомовних текстів та сайтів на наші рідні виникла потреба в якісних текстах (при чому хорошого редактора чи просто бету собі не кожен може дозволити). Тому давайте допомагати один одному! Без лишньої агресії, вона нікому не потрібна і ніколи не викликає бажання до такого прислухатись.

Сьогоднішньою темою буде помилка, що часто зустрічається мало не в кожному другому тексті, а то й частіше.
Мова піде про той же улюблений місцевий відмінок іменників у множині.
Автори у своїх текстах вживаючи дані іменники з прийменником "по", часто помилково використовують вкінці -м. Тоді як правильно буде вживати -х. Дехто це робить орієнтуючись на москальські правила, які глибоко засіли після стількох років зросійщення. А от інші, навіть у бажанні дотримуватись правил української мови, просто губляться у відмінках, вважаючи що це Давальний (кому? чому?), тоді як насправді це все ж Місцевий (на/по кому?; на/по чому?). Як приклад:
По руках (а не "по рукам")
По сумках (а не "по сумкам")
По полицях (а не "по полицям")
По обличчях (а не "по обличчям") і тд.

Звертайте, будь ласка, на це увагу.

1 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Наталя
01.10.2023, 15:30:08

Гарна можливость по книгам вивчити мову!Дякую .

Інші блоги
І хто він взагалі такий?
Моє мовчання братові, схоже, сподобалося. Він сприйняв його за ознаку покірності, що вважається головною чеснотою таринських жінок. Надір навіть заспокійливо посміхнувся і спробував мене втішити: – За умовами контракту,
Володарі океану: відтінки покори
Поки я дописую фінальні сцени «Ляльковода», думки вже поступово перетікають у нову історію. Я декого вам показувала за цей час, але свого фаворита ще ні. Від нудьги вчора зліпила концепт-обкладинку. Це лише
Щасливий кінець казки
Щасливий кінець казки! Король і фенікс. Дорогі читачі, дякую що ви зі мною, і за ваші чудові коментарі!❤️ За сердечка, та підписки! Всім гарного дня!
Як часто ви постите нові розділи книг?
Зловила себе на думці, що не завжди є умови для того, щоб писати кожен день, буває навіть, що тиждень нічого не пишеться. Ви себе дисциплінуєте і змушуєте чи все ж покладаєтесь на натхнення? Де цей баланс між "регулярно оновлюється",
Сіра Паутинна. Хто в нас павук?)
Всім привіт презентую свою першу книгу. Буде відверто, гаряче та ємоційно. «Любов і ненависть — це дві сторони одного ножа. І я вже не розумію, в який бік він повернеться, коли я встромлю його в серце.» Сіра
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше