Чому так тяжко писати щодня?

Дуже часто стикаюсь з проблемою - хочу писати, є натхнення, але тільки відкриваю ворд і сижу на нього дивлюся. І не пишеться... а далі вже там серіал, прибирання, робота якась знайдеться. Або наоборот - є натхнення і не знаєш що писати, але писати хочеш. 

Як ви боретесь з цією прокрастинацією? Бо я по собі знаю, що якщо не заставлю себе написати вже і зараз, то не напишу і через місяць. І я не думаю, що то якесь силування себе, то скоріше намагання бути продуктивним))

Поділіться своїми лайфхаками, як справлятися з таким станом, або пожалійтеся, може прийде бажання писати :)

9 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Наталія Ковган
10.08.2023, 00:58:18

Ніяк! Натхнення мені не потрібно. Я комерційний автор і писати книги, то моя робота. Хотіла поцікавитися, яка у вас мета на Букнет?

Показати 3 відповіді
Ельза Вальдес
10.08.2023, 12:17:32

Наталія Ковган, Дякую вам за таку мотивацію ♥
Я навчаюсь на культуролога і вміння гарно писати і говорити для нас надважливе, тому я думаю, що буде природньо поєднати це з письменництвом. А фанфіки теж колись писала, були часи))
Ви праві на 100%, так що тільки вчитися на помилках, йти до цілі і творити. Дякую ♥

avatar
Анна Потій
10.08.2023, 00:42:38

З проблемою "дивлюся в монітор і не знаю, що писати" мені допоміг план. Я розписую коротенький план на кожний розділ, тому точно знаю, що треба писати. А от з проблемою "сісти за книгу і не відволікатися" трохи не виходить. Але коли береш себе в руки і пишеш постійно, то з'являється звичка і воно вже саме по собі пишеться. Та й за моїми підрахунками, якщо не відволікатися, то текст об'ємом у 5000 знаків можна написати за годину, а це якраз на 1 розділ тягне.

Ельза Вальдес
10.08.2023, 00:56:05

Анна Потій, Я коли розплановую розділ то мені стає скучно його писати хах, герої "не дихають". Тому якщо у вас так виходить, то ви моя героїня ♥ І так, відволікаєшся постійно. Я кожен ранок варю каву і не п'ю її доки вона не вихолоне - бо бігаюсь займаюсь всяким що "негайно" треба зробити)) і коли пишу так само - зразу купа інших важливих справ.

Влітку ніяк) Багато справ у дворі, та й спеку не люблю, тож сил немає на тексти.
А от в інші сезони року - вмикаю музику, відкриваю зошит із записами, перечитую кілька попередніх абзаців і намагаюся писати. Навіть якщо виходить жах, його завжди можна виправити. Просування хоча б на 1 тис знаків, це вже просування, а там вже вдається налаштуватися на потрібні хвилі)

Показати 5 відповідей

Ельза Вальдес, Але буде сильний стимул не збирати) а писати історію)
Адже головне не програти ;)

avatar
Інна Турянська
09.08.2023, 13:30:01

Буває відкриваєш документ і воно саме несеться) або в голові вже цілий день щось крутиться і потім викладаєш це на папір))
А буває відкрив документ і сидиш. Пишеш по одному речені, а воно не пишеться. Я тоді закриваю і пробую пізніше.
А найкраще щось толкове приходить під час прогулянки під музику )

Показати 2 відповіді
Інна Турянська
09.08.2023, 21:21:45

Ельза Вальдес, Я взагалі з телефона пишу)

avatar
IRMA SKOTT
09.08.2023, 09:24:41

ну я не хочу бити конвеїром, що просто друкує слова. Мені потрібне натхнення: буває, що за раз можу написати сторінок 10-20, а далі пауза і ні слова. Видавлювати з себе якусь продуктивність-це маячня повна!

Показати 3 відповіді
Ельза Вальдес
09.08.2023, 21:14:16

IRMA SKOTT, о, це дуже цікаво, спробую!

На роботі кожного дня думаю про те, що прийду і буду писати, приходжу, а голова переповнена, тоді пишу два-три речення, щоб геть вже себе не гнобити, а там може і напишеться щось, а іноді треба тригер, відео, музика,або ще щось...

avatar
Ярко
09.08.2023, 08:14:02

Хахаха, в кожного своя доля і свій шлях широкий)
Структурувати чи завдди мати запал - штука дуде мінлива.
Коли відчуваю, що не йде даю собі день два на наповнення: повністю перемикаюся на службу чи книги, фільми чи ютуб. А воно собі в голові тихенько бродить. Потім, часто сам відчуваю, що хочу сісти і виписатися.
Гарно тримати себе в тонусі, але писати кожен день - не дуже для і про мене.
Зрештою, навіть коли сцен в голві ще не має, намагаюся працювати з черентками яи переглядом попереднього матеріалу.

Ельза Вальдес
09.08.2023, 13:25:06

Ярко, Так, перемикати увагу часто допомагає, буває як зайнятий іншим то виникають думки як і що краще описати, підтримую!

avatar
Лія Гако
08.08.2023, 22:48:17

насправді... я ніяк із ним не справляюся ахах або чекаю, поки пройде, або змушую себе писати хоча б пару речень на день. тішу себе думкою, що навіть пара речень чи два абзаци - це вже щось і я молодець ахах

Показати 2 відповіді
Лія Гако
08.08.2023, 23:13:21

Ельза Вальдес, Це реально неприємно! І нетактовно таке казати т.т письменник залишатиметься письменником, навіть якщо писатиме раз на півроку. Іноді це ж не тільки про бажання, є ще зовнішні фактори( і емоційні усілякі гойдалки ніхто не відміняв, а вони дуже впливають на можливість писати

avatar
Дана Новак
08.08.2023, 21:54:36

У мене таке буває дуже часто), так що розумію кожне ваше слово( Особисто я у такому випадку або починаю писати без жодної думки про що, буквально перше-ліпше слово, або навпаки– тримаюся, не торкаюся, займаюся чим завгодно,поки в голові не починає раптом "говорити". Якось так! Іще чужі книжки іноді допомагають, причому такі, які зазвичай не читаю, нові враження.

Показати 2 відповіді
Дана Новак
08.08.2023, 22:46:19

Ельза Вальдес, Ось бачите, є засоби), а мені сторонні книжки інколи допомагають подивитися на власних персонажів з іншого ракурсу.

Інші блоги
Чому читачі люблять Гайворона? І знижка на нього!
Доброго часу доби, шановне панство. Маю кілька звісток, довго вас своїми писулями маринувати не буду, бо спека така, що справді все підгорає у прямому сенсі цього слова. Син поклав термометр на сонечко, набігло сорок шість
⏰ Час читати оповідання ⏰ ( і гра)
«Я (не) спік інгліш» вже повністю опубліковане, як я і обіцяла. Хто чекав на завершення, щоб прочитати – запрошую. ♥️♥️♥️ Хочу дещо додати і прояснити. Я пишу оповідання, які не є 100% правдою.
Чекаєте на нову главу "Не обирай мене"?
Вітаю всіх на моїй авторській сторінці! Нагадую, що сьогодні опівночі вийде наступна глава нового роману Не обирай мене В ній нарешті Ліка дізнається куди потрапила і навіщо. Тож додавайте книгу до бібліотеки
"Чому мене не читають?"
Всім вітання! У цьому блозі пропоную коротко поговорити про те, що ми, автори, любимо найбільше, а саме наших безцінних читачів ♥️. На жаль, не всі автори на "Букнет" мають своїх фанатів. Дехто лише починає свій
Один ритм на двох. Подяка та відео-спойлер
Спочатку я хочу подякувати за рекомендації до моєї нової історії «Один ритм на двох» чудовим авторкам Ельфріде Ноар та Анні Лір. Спасибі за постійну підтримку моєї творчості, це дуже зворушливо
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше