Перша аудіокнига і ставлення до них
Доброго вечору, шановне панство!
Як Ви ставитесь до літератури у аудіоформаті?
Особисто я довгий час (завжди) доволі скептично відносився до аудіокнижок. Себто, є ж нормальні паперові, які автор друкував своїми руками, художники розробляли шрифти, айтішники робили софт, редактори то все зводили (витираючи піт та гіркі сльози від побаченого).
Для мене література - це перш за все людська праця. Авангардисти 20 століття взагалі робили неймовірні (хоча й спірні) речі з текстами, ставлячи форму над змістом... а тут... аудіокнига.
Надто довго мені здавалось, ніби звуковий формат - це якесь серйозне збочення над самою концепцією літератури, але як і у багатьох інших таких питаннях - війна все розставила на свої місця.
Мушу константувати, що після 24.02 я почав споживати інформації "вухами" значно більше, ніж "очима" і ця вимушена міра показала себе як цілком класний інструмент. Я полюбив аудіокниги!
Зібравши усі ці фактори разом, у певний момент я нарешті зібрав перший свій шорт у звуковій формі і мені сподобалось. Звісно, у цьому випадку це вимагає ще більше зусиль, адже друкований твір являє собою базу для подальшої роботи, але сама можливість поринути у десяток-другий творів за добу, при цьому надмірно не відволікаючись від інших речей - це просто щось.
А як Ви ставитесь до аудіоформату? Чи плануєте спробувати себе у цьому напрямі і якщо ні, то чому?
Посилання на свій твір лишаю знизу, буду радий кожному відвідувачу. Від себе ж скажу, що в захваті від нового для себе відкриття і готовий увійти у певну взаємодію у цьому напрямі з іншими авторами.
Бажаю всім натхнення та цікавих історій!
https://www.youtube.com/watch?v=otaxw2BdnmY
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВоу-воу, як круто) вперед, пане Войтюк)
Станіслав Войтюк, З кожним разом ставатиме краще, не зупиняйся)
Ні паперові, ні аудіокниги не використовую багато років. Паперові захаращують житло і дуже шкодять навколишньому середовищу. Аудіо - крадуть час і можуть відвернути від книг автора через невдалу озвучку. Прочитати в три рази швидше, ще й нема противного голосу читця, який наче в молодших класах здає на виразність читання.
Станіслав Войтюк, Не впливають паперові ні на що більше, ніж електронні. То просто звичка і самонавіювання. Кому не вистачає запаху, може клей нюхати в процесі читання. Там розчинник той самий що й у фарбі, яка використовується для друку ). В електронному виданні регулюється шрифт. освітленість екрана, можна роздивляться схеми, узори й малюнки в дуже гарній якості. Є й інші корисні бонуси, в тому числі ціна і відсутність поганого впливу на навколишнє середовище. А щодо одночасного слухання і виконання іншої роботи, то цього взагалі не треба робити. Якщо є більш важливі справи, ніж читання тексту, який потребує уваги, то не треба читати в цей час. Є гарне правило в буддистів: миєш чашу - мий чашу. Мозок так влаштований, що одночасно обробляти два процеси не може, перемикається. Тож обидві справи, які людина робить одночасно, можна зробити краще, якщо робити окремо. І швидше. До речі якщо начитування таке гидотне, як вона зазвичай, то людина ще й сердитиметься. А це дуже відволікає від роботи. І отой недослухач перенесе негатив на автора і текст.
Тільки За!!!!
Спробуємо)
Halyna Shchyrba, ;)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати