Як тут цікаво стало
Почитав дебати, які тут підняли автори. Про ФОП, про те, хто може чи не може працювати агентом і черговий раз зрозумів, що дарма ми намагаємось пояснювати авторам договори. Перший варіант роботи за агентською моделлю влітку нам запропонував PwC. Вони здивувались навіщо ми робимо ліцензійні угоди, якщо не викупаємо права і не торгуємо, як хочемо (по різних майданчиках, продаємо права видавцям і т.д.). Для порталів давно прогресивною і зручною моделю роботи є агентська. Ми подумали і вирішили, що прийшов час зробити для авторів платформу більш зручною і гнучкою. Банально з ФОП зможемо легко працювати. Отже замовляємо перехід. Восени ми отримали договір на надцять сторінок дрібним шрифтом і дуже здивували юристів PwC (погугліть наскільки це серйозна компанія), коли сказали, що він перевантажений. Жодний автор не дочитає його далі третьої сторінки і не зрозуміє, про що цей договорі. Здивування було у стилі "а ви що хочете, щоб автори читали цей договір? Цей договір для вас, якщо виникнуть проблеми з автором." Ми сказали, що ні, ми працюємо зрозуміло для автора, і ми не банк де шостим шрифтом текст договору, за яким ви берете кредит на 30 років. А ще ми наголосили, що автори мають підпис ставити, а не просто галочку, хоча галочки в ЄС достатньо для такого типу угод.
Тепер бачу, що праві були хлопці. Даєш догововір на 20 сторінок друбним текстом "та будь-хто засне на третій сторінці". А що це за договір, яка його суть, нічто не прочитає.
Але, ми вимагали короткого і макимально зрозумілого договору. А толку? Ми передбачили, щоб договір могли і ФОПи підписати, щоб економити податки. То тепер маємо крики про те, що тільки(!) ФОПи мають право їх підписувати.
Зрада?! Букнет хоче, щоб авторів масово штрафувала податкова! А хтось відкрив податковий кодекс України? Вивчив як сплачувати фізичній особі податки від нерезидента, який діє за агентською угодою? Та банально купа українців отримують кошти від агентів, які продають арт, фото, здають квартири за кордоном. Може тому що вони не слухають авторів Букнету?
Навіть, мій побіжний погляд "а що може загуглити автор", яке юридичне розяснення, і той привів мене на десятки прикладів таких угод і розяснень. До речі напростіше http://yefimov.com.ua/?p=4459 а прямо для чайників навіть відосик ну прямо зовсім просто, як для домогосподарок чи депутатів https://www.youtube.com/watch?v=5rbBMlu2nZs
Там описано, як вам сплатити податки, якщо отримали гроші від посередника з України, чи іншої країни. Сплатити податок! Тобто держава заборонила такі угоди укладати, але обкладає їх податками? Який жах!
І ще... більшість любителів зради, це ті, хто побачили, що зароблять менеше, бо книжки двомовні. Просто так перестати продавати не дуже хочеться, бо тоді буде незручно перед читачами. От і пишуть лякалки про ФОПів і бабая (Букнет). Їх чомусь не непокоїть прихід грошей від компаній з бенефіціарами з росії (бенефіціар - це кінцевий власник). І вони не хвилюються, що банк заблокує суму і запитає документи на компанію, яка перераховує їм регулярно кошти. А коли банк там виявить власників з країни ведмедів і газу, ви думаєте він не передасть цю інформацю СБУ? Варто по одному автору дати таку інформацію і миттєво знайдеться мережа людей, хто ще отримує гроші з цього джерела. Чим не фабрика російських тролів в Україні? Чи ви думаєте гроші фабрикам тролів передають поїздами в рублях? Ці кошти цілком можуть проходити як опалати за творчі роботи (коментарі і пости в ФБ - це ж літературна робота). Я б, наприклад, боявся, якщо моя книга на літресі, який заблокований в Україні, і якщо гроші приходять від компанії повязаною з літресом.
Резюмую. Ми підготуємо памятку для автора, як платити податки, якщо ви резидент Україїни (а вже багато хто завдяки сусідам живе не в Україні і питання чи платить там податки). А коли будуть ФОПи то ще памятку для ФОПів, як їм платити податки. Ну і менше слухайте "я сама юрист" "я бухгалтер". Просто питайте: ви юрист з авторських прав чи з сімейного права, ви бухгалтерію артистів ведете, співаків чи металургійного підприємства? Я серйозно. Бо коли починаєш спілкування з серйозними юристами, аудиторами то бачиш, що вони усі мають спеціалізації. Так, вони вцілому знають різні частини професії (як і стоматолог, який вчив анатомію всього тіла). Але не беруться за договори куплі-продажу компаній, юристи, які займаються авторськими правами і навпаки.
І ще. Завтра не день для дебатів. Завтра буде 24 лютого. Рік тому дехто прокинувся від бомбардувань, дехто від сирен, декого розбудив дзвінок друзів або рідні, а дехто побачив ворога в прицілі. Мої колеги перед власними вікнами спостерігали повітряний бій, і я не знав, як їм допомоггти в цей момент. Тому завтра всім потрібно заспокоїтись і згадати тих героїв, для кого цей рік став останнім, тих цивільних, які змушені були покинути домівки, і тих хто втратив або життя або рідних. День скорботи у нас є, залишилось визначити день Памяті. Так ми не русня, щоб цей майбутній день називати днем Перемоги. Перемога буде приводом згадати, що або кого кожний з нас втратив.
UPD На 24 лютого коментарі закрито