Від автора автору) Флешмоб:)
Слава Україні:)
Нещодавно Оленка Блашкун написала чудовий блог, я б сказала гумористичний блог під назвою шкідливі поради, або як (не) написати бестселлер. Блог мені надзвичайно сподобався, і мої колеги підхопили флешмоб від Ганни Зюман Від автора автору і ось черга дійшла і до мене.
Увага зараз буде багато букввв і трішки емоцій)))
— Час —
Визначіться в якому часі ви пишете, в минулому чи теперішньому. Насправді для читача не важливо час, головне, щоб було цікаво. АЛЕ!
Уявімо ви читач читаєте з пелюшок, або викладач, який точно знає, що і як. Ваше око помітило просто бомбезну обкладинку, відкрили і анотація зайшла, і звісно почали читати а там…:
(видумано на ходу все для прикладу)
— Васю, я не можу цього зробити, — опустила очі. Спробувала піднятися з дивана, але чоловік мене зупинив.
— Марійко, — я хвилююся (хвилювався), але все одно не полишаю (полишав) надії її зупини.
Ну, думаю тут все зрозуміло. Звісно є моменти де потрібно змінювати час, особливо коли ви пишете в теперішньому і потрібно описати спогади, але то зовсім інше.
Від себе: я коли бачу отакі скачки, для мене особисто це найголовніший знак закрити книгу. Іноді навіть хочеться написати автору, але стримуюся. Для чого? Кожен має пройти свою школу:)
– Герої –
Від себе: ооооо, вони ОДНАКОВІ! Це жах! Просто жах! Оповідь від двох і більше осіб і вони майже близнюки! Мати рідна! Де ж ви бачили двох однакових людей? Бачили?Покажіть, будь ласка дууууууууже хочу подивитися.
Герої – вони ж як діти. Їх треба виплекати. Ну-у в крайньому випадку випишіть в блокнот основні риси його характеру і табу. Емоції повинні бути в кожного різні бо ми всі різні!
Це мої дві поради як заядливого читача та маленького автора!
Ліка Радош чекаю від тебе цікавинки))
Всім миру!
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!
Ваша Каміла
18 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПро час дуже точно. Як читач раніше чомусь не надто звертала увагу. А як автор, коли вже додумалася, то пів книги довелося відредагувати.. Море часу на це вбила, але тепер намагаюся якось відразу писати в одному часі. Оце хто б підказав раніше))
Аріана Мел, Може хтось і казав;)
Добре що я не письменник.Що мене не будуть препаровувати як ту жабу за те що не той час використав або дієслово.))))
Рома Аріведерчі, Дуже багато буковок.Ниасилил.))))
Найбільше боюся робити героїв різних книг однаковими ) Тому персонажів кожної історії детально прописую для себе - особливості зовнішності, риси характеру, манера поведінки. А ще допомагає спочатку знайти візуал героя, а потім прописувати його особисті якості ) Дякую за емоції, люба! )
Оксана Мрійченко, О так, є таке. Я теж виписую в блокнот))) дякую тобі що заглянула))
Про героїв просто в яблучко. Нічого й добавити.
Мак Карсегі, Дякую)
А знаєте, я б додала пораду: виписувати десь окремо імена, а часом і по батькові героїв. А то бувє: читаєш, кайфуєш і раптом у героя інше ім'я або по батькові. І ти така: та нєеее, інше ж було. А далі знову все як пам'ятаєш від початку читання))
Люблю вас, шановні автори! Творчого натхнення і успіхів вашим творінням!
Олена Загородня, Тут істина. В мене таке проскакувало)
Коли я, як автор, дізналась про час, то геть чисто не розуміла що і де ліпити) Зараз теж плутаюсь, та редактор в поміч)
Все дуже правильно й цікаво)
Дякую❤️
Міка Стів, Дякую Мік))
Дуже класно перед початком написання книги, не лише розписувати для себе тему, ідею, проблематику, але й розписувати анкети героїв. От мені колись порадили це робити анкетою на основі Лайоша Егрі. Там чимало пунктів, щоб описати героїв, навіть не всі знадоблться в книзі(релігія, опис дитинства), але все одно варто писати, щоб автор краще розумів свого персонажа. І от якщо головних героїв отак розписувати, то вони точно не будуть однаковими. Так радять робити успішні письменники.
Щоб не плутатись з часами, головне не писати одночасно дві книги в різних часах – одну в минулому, іншу - в теперішньому. От я вже вдруге встала на ці граблі. Постійно доводиться виправляти, і щось точно можу пропустити.
Кейтрін Шкроб, Гарна порада. Дякую :)))
Уф, як емоційно)) Час то моя біда) Каюсь. І повністю згодна про однакових героїв
На жаль не всі вміють їх робити оригінальними і самостійно-цікавими.
Єва Райн, Є таке(((
Про героїв прямо в серце... Думки, реакції, мова у всіх різна... Тому кожного такого виплеконого героя селю до свого читацького серденька.... А от часи, особисто для мене не дуже важливо, навіть не впевнена чи помічала... Певне не акцентувала увагу....))
Юлія Чупило, Напевно. Ну в кожного свої гачки)))
Дякую Юлько. Рада бачити в блозі)))
Так, і емоції, і мова. Бо коли рандомний мєнт зі Львову, умовна стюдєнтка у вакуумі й типу страшна космічна почвара, якій стопіцот тисяч років, говорять однаково і користуються однією логікою, то це не фантастично, нереалістично й аффтар насправді описує одного моноперсонажа. У якого конфлікт з самим собою, але до роздвоєння особистості ще не дійшло )
Один раз одну книгу почитати можна , якщо дуже треба або на парі.А більше - нєнєнє.
Рома Аріведерчі, Саме так) дякую Ром)
Ох, герої... Скільки ж дійсно часу їде на те, що кожного зробити особистістю.
Дякую, чудові поради :)))
Ганна Зюман, Дякую))
Дякую за поради) якби в час як я почала публікуватись, був подібний марафон порад, я б, мабуть, менше ось таких от помилок допускала)
Практично в кожному блозі бачила свої погріхи, деякі вже в минулому, а з деякими ще тре працювати)
Ліка Радош, О ну ми всі грішили, тож не переймайся)
Такі емоційні поради точно запам'ятаються :)
Тая Стрельцова, Сподіваюся)) дякую)
дякую. Я зараз в процесі написання своєї першої книги, мені дуже корисні такі поради. Бо ідея є, муза підганяє скоріше закінчити, а ось страх що буде багато ось таких помилок не дозволяє виставляти його тут на букнеті. Поки єдиний читач це мій чоловік, робить вичитку і виправляє граматичні помилки.
Oksana Skulska, Успіху вам у цьому. Є бешкоштовні програми для виправлення помилок. Якщо цікаво - пишіть мені, я підкажу. Але і вони не ідеальні, лише частину одруківок допоможуть знайти. А ще мені колись допомогли трохи вдосконалитись конкурси, де самі ж учасники оцінюють і коментують один одного. Можливо, й вам таке буде цікавим і корисним. Пощастило з чоловіком)
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Одрі, Дякую))
Поради супер) Дякую)
Марія Євтушенко, Дякую))
Ну, щодо часу я лояльніша (хоча, може просто не помічала таких книг?....), а от щодо героїв... ДА!!!!! Мене бісить, коли герої геть картонні, непрописані й поводяться геть однаково, що рабиня, яка все життя прожила невільницею, що цариця морська, яку з пелюшок готували правити імперією поруч зі своїм чоловіком.
А ще трошки підбішують моменти, коли у книгах з історичними чи іншими соціальними умовами, ніж у нас, герої поводяться так само, як і Вітька та Танька, яких ми знаємо. Ну хоч трохи логіки та впливу зовнішніх факторів же має бути....
Дякую, що поділилася
Олена Блашкун, Буває))
Дякую за корисну пораду!
Камі Мир, Дякую, що заглянула))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати