Полювання на читача?

Читаю в Телеграмі одну авторку. Підписалася, бо в рекламі каналу говорилося, що там буде цікаво про творчість та письменство. Будуть поради для письменників-початківців, а також можливість читати новонароджену повість.

Я теж тільки почала вести Інстаграм з метою ознайомлення людей з моїми творами. Думала, буде корисним повчитися у автора, який має більшу авдиторію.

І от вже кілька дописів авторки про те, що активність на каналі низька. Підписники не коментують пости.  Через це в неї немає натхнення і взагалі депресія.

І я от думаю, що той, хто займається творчістю, має робити це постійно. Інколи жертвуючи шашликами в травневому лісі з друзями. Писати пізно вночі, коли сплять діти, бо це єдиний вільний час. Писати, не дуже сподіваючись на миттєвий приріст читачів.

Звісно, шкода, що людину засмучують перші невдачі. Сама потрапляла в цю пастку. Єдиний вихід – писати багато, писати добре. І читачі обов’язково прийдуть.

 

 

2 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Очеретяна Кішка
26.01.2023, 18:31:02

Як на мене, творчість передабчає задоволення від процесу. Якщо писати через силу, або вести блог чи канал, то це вже робота. Тому саме читачі, чи друзі-автори мають стати тим вогником, що буде підтримувати натхення. І мені імпонує, що на Букнет доброзичливе ставлення без мерзотних "срачів" в блогах, як це було на АТ.Що до комнетарів.... Скажімо мої читачки - жінки бальзаковського віку, найстршій було 75. Вони соромляться писати коментарі, бо яке там кохання, коли вже дорослі онуки? А багато хто привчений "не спамити" - якщо хочеш сказати просто : "мені сподобалось", натискаєш зірочку. Я б заглянула в ваш інстаграм, в мене в самої молодий канала, який ми ведемо з одніею талановитою авторкою, може буде чому повчтися одна в одної?)))

Очеретяна Кішка, Думаю, було б непогано, якби українські автори могли заробляти написанням книг. На жаль, поки вони отримують лише задоволення від процесу. Але ж як приємно отримати зірочку. Відчуваєш тоді, що не дарма це все. Залюбки подружилася б з вами обома)

https://www.instagram.com/lana_tsisarevska/

avatar
Олена Блашкун
26.01.2023, 18:21:04

Знаєте, свого часу, навчаючись на журфаці, отримала (не особисто, а групою) питання - що ж таке робота журналіста - творчість, чи все ж щоденна рутина? Чи варто чекати натхнення щоразу, чи, може, робити, як робиться заради роботи?
Спочатку була впевнена - тільки 1 варіант, потім зрозуміла - жоден з них не має сенсу. Треба горіти своєю роботою, і тоді натхнення до тебе приходитиме за графіком. Але пахати заради результату не завжди правильно - емоційне виснаження (яке часто зустрічається у письменників) потребує відновлення. Та й читачі, як не крути, не прийдуть до геніальної людини, яка суто пише й ніяк більше себе не просуває. Просто тому що не знатимуть про неї. Відгуки й коментарі - то наш Берн та Енерджайзер у світі творчості, то ж прагнення отримати зворотний зв'язок цілком зрозуміло. Тільки от не всім варто так це демонструвати - радше схоже на випрошування цукерочки чи скиглення.

Олена Блашкун, Всі ми пишемо не для себе , хочемо схвальних відгуків. Так воно ведеться, що сучасний письменник -- це і маркетолог, і смм - щик, і ще багато чого. А от клянчити вподобайку не варто, тут я абсолютно згодна.

Інші блоги
Письменницький щоденник № 1
✨ВСІМ ПРИВІТ☺️ Хотів поділитися тим, над чим зараз працюю. Назву цю серію блогів "Письменицький щоденик" і буду кожному такому блогу присваювати номери) Практично весь свій вільний час, якого, на жаль, не так
Відгук-рецензія.
Відгук-рецензія на твір «Спряжіння. Втрати та здобутки» Вадима Сухобруса. За домовленістю з автором залишу тут свої враження від твору. Чесно, роблю це вперше, тому не знаю, як зазвичай пишуть такі рецензії, але постараюся
Обираємо обкладинку. ГолосуЄмо!
Друзі, мені дуже потрібна ваша допомога! ❤️ Зізнаюся чесно... ця новинка стане для мене справжнім викликом. Зазвичай я пишу романтичне фентезі, але цього разу вирішила ризикнути й поєднати одразу кілька жанрів: детектив,
Таємний кросовер... Або як поєднати непоєднуване⭐
Уявіть, що існує паралельний всесвіт, у якому Адріан з книги Крок у безодню та Еларія з Позначена живуть своїм звичним (або не дуже) життям. Вони ніколи ще не зустрічалися, ходять тими самими вулицями, дивляться
Один ритм на двох. Подяка та відео-спойлер
Спочатку я хочу подякувати за рекомендації до моєї нової історії «Один ритм на двох» чудовим авторкам Ельфріде Ноар та Анні Лір. Спасибі за постійну підтримку моєї творчості, це дуже зворушливо
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше