При книгу "Психологія здорової людини"

Написання книги поставлено на паузу. Це пов'язано і тим що до мене прийшло більш краще розуміння того, якою має бути психологічно здорова людина, а також ті складності з якими вона неодмінно стикатиметься у суспільстві.

Тому на даний момент я виділяю формування трьох основних Я

Я -  тваринне ( сюди входить забезпечення потрібностей характеру для життєдіяльності організму і використання його органів( їжа, безпека, тепло, секс))

Я - самість (це є саме те що належить самій людині, її особистість, її індивідуальні бажання вищого порядку, не пов'язан із базовими потрібностями організму. Це думки коли є ситим, далеко від соціуму, і думаєш про своє, про особисте)

Я - соціальне (це норми відношень між людьми, у соціумі)

Вся суть у тому, що як показує практика позиція Я самість є тою, яка у нездорових відносинах із батьками і соціумом витісняється, сублімується,проецирується і в принципі застосовуються усі ті механізми які викривляють Я самість і хочуть її прив'язати до соціального, а також і до нижчих центрів Я твариного. 

До чого це приводить. Якщо людина живе по Я тваринному і Я соціальному витісняючи Я самість. Вона при спілкуванні ігнорує особистість людини, переводячи стрілки на соціальне і потрібності для виживання. Ми отримуємо у висновку такий розлад особистості як "Нарцисизм" якщо вектор іде у блок Я тваринне тоді це грандіозний нарцис, якщо викривлення іде у Я соціальне тоді це скритий нарцис (маніпулятивний).

Якщо це що я написав розкласти по фрейду

Я тварине - ІД

Я самість - ЕГО

Я соіальне - СУПЕР ЕГО

Тому рішення навколо якого потрібно вибудовувати психологічне здоров'я є. Це блок Я самість. Тут дуже важливо не спутати його із іншим блогом. Бо це дуже легко зробити. Прям дуже дуже легко.

В принципі усе це я би хотів описати. Але на даний момент осмислюю. Психологічне здоров'я без нормальної роботи Я самість неможливе. 

Дуже часте явище коли один із батьків є нарцисом. А психіка нарциса працює по я тварине і я соціальне, а я самість іде у нарциса через перехідники типу, проекція. В наслідок дитина у цій сімї не знає власних емоцій, так як нарцис не сприймає я самість. Тобто інформація в якій дитина буде говорити із позиції я самості, буде переведено у позицію соціалну (що люди скажуть), або позицію тварину (яка вигода, не дати комусь, взяти собі). Дані викривлення у виховані нарцисичними людьми формують у їхніх дітей травму. КПТСР. комплексний пост травматичний стресовий розлад. 

В принципі про це я планую писати, але це зовсім інший вектор думки. Тому я роздумую про те як це оформити, ци продовжувати у цій книзі, чи формувати матеріал і вектор думки для іншої книги, а цю книгу дописувати по тому вектору в якому вона писалася.

1 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Юлія Вестор
05.02.2023, 10:33:33

Потребами, плиз, не гвалтуйте нашу мову

Інші блоги
Знижка 15% - "Відродження" і "Руда бестія"
Дорогі читачі! Сьогодні (27.06.2026) діє знижка 15% на дві мої книгу: "Відродження. Небезпечний вибір" Анотація: Я зробила непоправну помилку. Пішла наперекір родині в гонитві за справжнім коханням. Перекреслила
Чи важко вам даються сцени 18+?
Всім вітання. Цей блог для тих, хто пише чи читає твори, де є щось для дорослих. Я - серед авторів, у творах якого трапляються відверті сцени. У мене є лише один роман, зараз працюю над іншим, і є ще кілька ідей. З чим я зіткнувся?
нове оповідання для флешмобу
Сьогодні представляю для флешмобу оповідання Листи Еврідіки Випадково, шукаючи інформацію про королівські династії Європи до великої книги, яка поки що в роботі, я натрапила на сапфічну історію кохання, яка відбулася
Невелике пояснення до книги. ⭐️
Всім привіт! ⁠♡⁠‿⁠♡⁠ Мої любі! ♥️ У декого з вас виникло питання: чому Юля темненька? Насправді все просто. Саме такою її вперше побачила Ксенія у книзі «Його залежність». І ще тоді я описала
Знижка на дві книжки!!!
Коли вже не знаєш, що відповідати батькам на їхнє питання «коли вже ми тішитимемося онуками», краще не брехати і не вигадувати собі хлопця. Бо що потім робити? Позичати? А якщо ще й твоя сестра утне щось подібне?))) Любі
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше