Чи варто бути автором однієї жанрової ніші?
Доброго вечора спільното!
Недавно обговорювали з подругою письменницьку творчість. Це стосується більше всесвітньо відомих авторів, але я вірю, що на Букнеті такі також з часом з’являться. Якщо ж вже є, то напишіть мені. Цікаво познайомитися.
Так от існує думка, що більшість знаних авторів писали свої найпопулярніші твори, в одному жанрі, експерементуючи з піджанрами і стилістичними прийомами, не переходячи в іншу жанрову нішу. Наприклад, Стівен Кінг. Погодьтеся, його складно уявити автором любовних романів, бо всі знають його як короля жахів. А Гелен Філдінг сприймається суто як авторка жіночих та любовних романів і ніяк не детективу чи містики. І цей список авторів можна продовжити …
На Букнеті є чимало авторів, які працюють в одній жанровій ніші. Багато з них мені подобаються і я їх давно читаю. А є й такі, що пропонують книги в декількох абсолютно протилежних жанрах. Дещо я також читаю, враження завжди двозначні, бо я не вірю, що одна людина може однаково добре писати жахи та любовні історії. Хоча, якщо це робиться в якості експерименту, щоб знайти свій жанр, або ж з комерційною метою, щоб збільшити покриття аудиторії, то в цьому сенс є.
А ви що думаєте з цього приводу? Чи дотримуєтесь самі якоїсь системи у виборі жанрів?
10 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПишу у двох жанрах. І для мене це ок) До того ж пишу ці жанри на одному акаунті. Тому для розвитку двох не зовсім є час та сили.
Неталі МакКензі, Рада, що зібрала багато різних думок. Про один аккаунт повністю згодна.
Писати треба те, що тобі подобається, а в якому жанрі - то вже деталі. Якщо відчуваєш у собі сили та бажання спробувати хорор, хоча раніше переважала еротика, то чому б і ні? Тут не питання пошуку себе, а, скоріш, надихаєшся якимось моментом, але розумієш - от точно не піде в твоєму сталому жанрі. Для мене, наприклад, слр - це більше відпочинок та ось легке, а фентезі - кропітка робота, бо треба багато деталей прораховувати, і кохання зазвичай там зовсім мало.
Олена Блашкун, Я згодна, що пробувати потрібно, якщо є бажання. Себе зараз бачу більше в жанрі слр і наближені до нього. Про фентезі - згодна з вами на 100%. Готувала декілька років тому дитячу фентезійну історію для одного проєкту. Для мене це складніше і затратніше по часу. Не уявляю скільки б мені часу знадобилося на великий роман для дорослих у цьому жанрі.
О, досить цікавий блог! Аж не можу втриматися, щоби не написати коментар (а я, до речі, дуже рідко їх пишу).
Пишу в одному жанрі, і ні - це не нудно. Хотіла наважитися на фентезі, але мене відвернули думки , на кшталт: «а може у мене не вийде?», «а такі події взагалі притаманні для фентезі?» й т.д. Знаю багатьох авторів, які ризикували, але їм не вдалось «розкритися» у новому жанрі, і книга виходила невдалою. Страшно, що у мене може таке повторитися, тому зараз пишу те, що хочу і вмію, а там час покаже)
Джейн Лоурен, Оо, нарешті назбиралося коментів на користь одного жанру! Дочекалася ) Мені багато в чому близька ваша позиція
Я теж довго вагалася, чи пробувати себе в новому жанрі. От, таки наважилася, почала нове фентезі. Побачу, що з того вийде. Правда, це дуже схожий жанр зі звичним для моїх читачів слр., Тому не можна сказати, що аж такий стрибок, але... Писати цікаво і сама ідея сюжету просилася саме в той жанр, тому поки не жалкую. Але, всі знають, що з комерційної точки зору краще продається слр, ніж скажімо фантастика, чи жахи. То ж вирішувати кожному за себе. Що важливіше — зберегти читачів, чи писати те, що хочеться.
Успіхів вам. Миру і добра.
Емілія Дзвінко, ))) Пробуйте, якщо натхнення того просить. Успіхів.
Я не можу писати в одному жанрі. Мені стає нудно. Саме тому, у моїй добірці є слр, фентезі, жахи. Втомилася від одного жанру - пишу інший. Взагалі, пишу те, що хочеться. Хоча і не радять змінювати жанри, через аудиторію, яка може піти. Але буває й таке, що прихильники автора починають читати й інші його твори, наприклад, після слр - фентезі. Мої читачі так робили і проблем не було))
А є автори, які створюють по 2-3 акаунти для різних жанрів, а не все в одному. На це потрібен час для розвитку нової сторінки, псевдонім і вміння встигати всюди.
Емілія Дзвінко, Звичайно, індивідуально)) Як і жанри, як і смаки. Все залежить лише від вашого бажання, сил, можливості та мети.
Я не претендую на знаного пиьменника, але залюбки поділюся своїми думками з цього приводу)
Для мене найбільш цікаві ті твори, в яких закладена якась ідея. Тому і свої твори будую на ідеях. А жанр вже підбирається вторинно, бо для втілення різних думок підходять різні жанри.
Емілія Дзвінко, Тоді вже автор вибирає той жанр, в якому відчуває себе більш вільно. Треба ще враховувати, що є жанри, які потребують спеціальних знань, і якщо є багаж таких знань, то автор рухається в напрямку найменшого супротиву. Наприклад знання історії певних етнічних груп, середньовічного побуту дає можливість краще себе почувати в тій історичній епосі і тому етносі.
Ну, люди, які і жанри, бувають різними... Хтось автор суто жіночих романів, а хтось шикарно проявляє себе у фантастиці чи жахах... А комусь можуть бути підвладні будь-які жанри... Одні просто пишуть у тому жанрі, в якому комфортно, або ж на який спроможна їх фантазія...
Емілія Дзвінко, Все може бути))
Я рідко публікую в однакових жанрах дві чи більше книг підряд) Зараз не на платформі, а на ноутбуці у мене в процесі 4 книги у абсолютно різних жанрах) Мені так навіть якось простіше, адже зміна жанру - це неначе відпочинок)))
І знаю кількох всесвітньовідомих авторів бестселлерів, які люблять грати з жанрами) Їхні книги від цього анітрохи не стали гіршими)
Емілія Дзвінко, Рекомендую)))
Я пишу те що мені цікаво. Тому у мене на сторінці різноманіття жанрів. Це комерційно не вигідно, адже до прикладу зібрана цільова аудиторія яка прийшла на слр навряд чи читатиме постапокаліпсис без любовної лінії. Але мені часто тісно в рамках слр, тому пускаюсь берегів і продовжую експерименти з жанрами
Емілія Дзвінко, Ну чи вдається то ще питання. А от побувати ніхто не забороняє) Фанати в плюс не йдуть, навпаки, зміна жанру може відлякати навіть постійних читачів. які чекають від автора саме слр. З жахами вони знуьгуються та підуть читати саме свій улюблений жанр у іншого автора
Як на мене, то писати у різних й навіть абсолютно протилежних жанрах для автора цілком нормально. Мало того, існує навіть потреба саме у протилежних жанрах, як засобу перемкнути увагу.
А от для читача все ж краще залишатися автором одного напрямку.
Ганна Зюман, Цікава думка! Хоча в мене навпаки якраз. Я, як читач, читаю різні жанри. Як автор, поки що, не бачу себе, наприклад, у жанрі жахів чи містики. Це наштовхує на експерименти.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати