Легенди "Мого кельтського бога":залізна Етельфледа
Привіт!
Обіймаю усіх і бажаю нам всім вистояти і якнайшвидше перемогти.
Вчора я завершила книгу "Мій кельтський бог". Тих, хто чекав закінчення, щоб прочитати книгу, запрошую :)
А в мене для вас історія про унікальну жінку.
❤️
Люк зітхнув і поліз у кишеню. На світ божий з'явився величезний золотий перстень, густо вкритий химерними візерунками. Люк пройшов уздовж столу і опустився на одне коліно.
— Довгі промови ніколи не були моєю сильною стороною. Я люблю тебе, дихаю тобою кожну мить. Ти моя частина, моя половинка, моя суджена. Прийми цей перстень. Він належав Етельфледі, королеві Мерсії. І тепер має стати твоїм. Прикраса залізної леді Англії гідна прикрашати пруку моєї сталевої леді.
Він одягнув обручку Анні на палець і поцілував тильну сторону її долоні.
❤️
Етельфледа, Залізна леді Мерсії, народилася в 869 році. Вона була дочкою короля Уессекса Альфреда Великого і Ельсвіт з роду мерсійських королів. Мерсія, частково завойована Данією, і Уессекс заключили союз, і для його підтвердження Етельфледу видали заміж за короля Мерсії Етельтреда.
Етельфледа виявилася надзвичайно розумною жінкою. Вона допомагала чоловікові розробляти дипломатичні та військові плани. Більше того, з часом вона стала діяти самостійно. Наприклад, заснувала місто Бремесбіріг.
Після смерті лорда Етельтреда в 911 році Етельфледа не пішла в монастир і не заперлася від світу в маєтку. Вона стала на чолі держави і прийнляа титул "леді мерсійців".
Вона активно будувала бурги — укріплення проти вікінгів та валлійців. Очолювала походи проти даньців: під її керівництвом мерсіанці відвоювали Тамуерт. Дала відкоша вікінгам, та ще й такого, що ярли з залишками військ драпали аж до Ірландії.
Коли валлійці насмілилися вбити мерсійського абата та його супутників, Етельфледа зібрала військо взяли в полон дружину та наближених короля Брихейніога, в результаті Брихейніог попав в залежність від Мерсії.А потім ще й виступила проти даньців і захопила Дербі, який належав Мерсії аж до нашестя Великої язичницької армії.
А ще у всіх своїх походах Залізна леді активно збирала мощі святих, чим дуже зміцнювала престиж держави.
Померла Етельфледа в досить молодому віці, їй було всього 49 років. Єдоною її спадкоємицею була дочка Ельфін. Її доля склалася геть не так, як у зіркової матері, але це вже зовсім інша всторія.
А ось цей перстень, який, вірогіно, міг належати Етельфледі, зберігається в Британському музеї.
❤️❤️❤️
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДякую за смачний кусок)
Юлія Богута, Тобі дякую, люба :)
О, я про цю леді знаю з серіалу)))
Юлія Міхаліна, Дякую за наводку ;)
Вітаю з завершенням суперської книги!
І дякую за чергову цікаву історію :)
Nataliya Tkachuk, І вам дякую, що читаєте!
Вчора дочитала і отримала масу задоволення. Дякую за такий теплий епілог та неймовірну історію!
Уляна Скіденко, Дууууже дякую :)
Дуже цікаве відкриття ти мені зробила)) Дякую))
Анні Ксандр, Як подумаєш, що такі жінки існували більше тисячі років тому, при дикому патріархаті, ще більше починаєш ними захоплюватися.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати