Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха
У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.
Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають просто Альвхейм - один з дев'яти світів стародавньої скандинавської космології, де живуть світлі альви (ljosalfar), або - ельфи. Альвхейм згадується під час переліку світів асів у Старшій Едді.
У тексті згадується Гвін-ап-Нудд до царини котрого пішла якась бабуся на вічний спокій. Гвін-ап-Нудд - одне з імен ватажка процесії Дикого Полювання й за деякими джерелами він володіє царством мертвих, до котрого під час свого полювання може забрати й тих, чий строк не прийшов.
Кайліх, або - Калех (Cailleach) - богиня-чаклунка, богиня-творець та богиня погоди, а, також, мати багатьох гельських богів. Саме слово Cailleach перекладається з гельської (шотландської кельтської), як чаклунка. Її ще називають інколи Кайліх Бхір, або Бхур, що перекладається, як "гострий" чи "пронизливий", "ворожий" й відсилає до зв'язку Кайліх з зимою та дикими місцинами.
Юленіссе - у скандинавськомі фольклорі - дух Йоля - свята зими у день зимового сонцестояння. Найдовшої ночі люди чекали відродження Короля Дуба - Сонячного Короля, що дарував життя, зігрівав замерзлу землю, збуджував життя у насінні. Король Гостролист панував, за повір'ями, восени й взимку. Між двома королями завжди існувало протистояння й боротьба, пік якої приходився на свято Йоля.
Юленіссе ж - це милі створіння, що несли до осель добробут. Назва походить від слова Йоль (його модифікація), та ніссе - "милий маленький родич". Щось на зразок домовиків.
Ще згадувались дверги - дехто з дослідників вважає, що це - колишні альви, котрі з якихось причин пішли жити під землю, втративши внаслідок цього свою велич й переродились. Їхній зріст став значно меншим, але статура залишилась кремезною. Відрізнялись войовничістю.
І свартальви - темні альви, що теж пішли з Льйосальвхейму у результаті внутрішніх суперечок.
У книзі будуть згадуватись й інші міфічні істоти) Тож, якщо цікаво, запрошую до своєї книги Стихійне лихо
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЧудовий візуал) Особливо ельф шикарний)
Юлія Богута, Дякую! Ельфи завжди шикарні)
Круто! Дуже цікаво і щиро дякую за детальне пояснення!)) Бо, як вже казала, я далека від цих міфів, тому цікаво розібратися детально))
Юлія Міхаліна, Старатимусь))
Класно, коли до прочитаного є такі ілюстрації, щоб допомогти уяві)) Дякую за такі гарні уточнення)))
Анні Ксандр, Дякую за увагу))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати